NIEDZIELA 3 MARCA 2024 III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

„W trzecią niedzielę Wielkiego Postu słyszymy Ewangelię o oczyszczeniu świątyni. Wypędzając przekupniów, Jezus pragnie przywrócić pierwotne znaczenie miejscu świętemu i wskazać, że odtąd uprzywilejowanym miejscem spotkania z Bogiem jest Jego zmartwychwstałe ciało. Rozpoczynając Eucharystię, prośmy, aby Bóg oczyścił nasze serca z tego wszystkiego, co przeszkadza w kroczeniu drogą autentycznej wiary.  ”
  1. Rozpoczęliśmy nasze rekolekcje wielkopostne. Nauki ogólne dla wszystkich podczas mszy świętych w poniedziałek, wtorekśrodę o godz. 8.00 i 18.00. Chorych i starszych wiekiem parafian zapraszamy na mszę świętą z nauką rekolekcyjną i sakramentem namaszczenia w środę11.30. Spotkanie rekolekcyjne dla mężczyzn dzisiaj o 19.00. Kobiety zapraszamy na spotkanie w poniedziałek19.00. Nauka dla małżonków we wtorek19.00. W środę, podczas nowenny do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o 17.30 nauka dla osób zabieganych w życiu codziennym. Z rekolekcji przeprowadzimy transmisje internetowe mszy świętych o 18.00 oraz mszy dla chorych w środę11.30. Szczegółowy plan rekolekcji znajdziemy w informatorze parafialnym, na stronie internetowej i w gablotkach.
  2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga krzyżowa w piątki, od 17.15 czytanie zalecek, o 17.30 początek rozważań. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00. W zakrystii można nadal składać zalecki za zmarłych.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O 7.00 msza święta w intencji kapłanów i o nowe powołania. Adoracja Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów od 16.00 w kaplicy.
  4. Msza święta szkolna w czwartek17.00. Nie będzie w tym dniu drogi krzyżowej dla dzieci z racji rekolekcji dla naszych szkół podstawowych, które odbędą się w poniedziałek, wtorekśrodę w naszym kościele.
  5. W sobotę17.00 wystawienie i okazja do spowiedzi. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie VII i VIII róży.
  6. Sakramentu chrztu świętego udzielimy w przyszłą niedzielę, podczas mszy o 14.30.
  7. Już dziś zapraszamy do udziału w drodze krzyżowej ulicami naszej parafii, która odbędzie się w piątek 22 marca.
  8. Stowarzyszenie Świętego Filipa Nereusza prosi o przekazanie 1,5% podatku na działalność pomocową, którą prowadzi  wśród dzieci, młodzieży, rodzin, seniorów i osób bezdomnych.  KRS Stowarzyszenia znajduje się w informatorze parafialnym. Nieodpłatną pomoc w rozliczeniu zeznania można uzyskać w biurze Stowarzyszenia, przy ulicy Solidarności 21 w każdą sobotę od godz. 9.00 do 11.00.
  9. Nereusz zaprasza mamy z dziećmi do lat 3 na zajęcia Klubu Malucha. Najbliższe spotkanie w środę16.30 w pomieszczeniach Stowarzyszenia, przy ul. Solidarności 21.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Jest też specjalny Gość Niedzielny, wydany na czas Wielkiego Postu oraz nasz informator parafialny.