NIEDZIELA 26 MAJA 2024 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

„Nad każdym z nas wezwano Ojca i Syna, i Ducha Świętego, gdy spłynęła na nas woda chrztu. Niemal każdą modlitwę zaczynamy od wezwania Trójcy Świętej. Przed chwilą, kreśląc na sobie znak krzyża, wypowiedzieliśmy imiona trzech Osób Boskich. Ten gest i te słowa niech nam towarzyszą zawsze, przypominając, że naszym pierwszym powołaniem jest miłość na wzór relacji, jakie panują między Osobami Trójcy.”
  1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
  2. Pieszych pielgrzymów, wracających z Piekar, powitamy około godz. 19.00, wyjątkowo w tym roku, przy krzyżu na ulicy Zamenhofa, z racji odbywającego się w kościele spotkania z ojcem Szustakiem.
  3. Do końca maja zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o 17.30, dziś i w Boże Ciało o 17.00.
  4. Zapraszamy do udziału w cyklu spotkań z ojcem Adamem Szustakiem, autorem kanału internetowego Langusta na Palmie. W ramach spotkań, dziś, jutro i we wtorek nasz gość wygłosi kazania, podczas mszy o 18.00 i konferencję po mszy świętej.
  5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesję rozpoczniemy mszą świętą o 8.30 przy krzyżu na ulicy Energetyków. Tak, jak w ubiegłych latach modlimy się przy ołtarzach na zbiegu ulic: Energetyków, Solidarności i Międzyblokowej, przy krzyżu na ulicy Zamenhofa i przy końcu ulicy Leśnej. Przypominamy porządek procesji: krzyż, za krzyżem mężczyźni i młodzież męska, sztandary, dzieci komunijne, ministranci, dzieci sypiące kwiaty, baldachim, kobiety i młodzież żeńska. Pozostałe dzieci idą w procesji ze swoimi rodzicami. Do sypania kwiatów zapraszamy również dziewczynki w wieku przedszkolnym. Prosimy o udekorowanie okien nie tylko przy trasie procesji. Do niesienia baldachimu zapraszamy mężczyzn. Po powrocie do kościoła, około 11.00 zostanie odprawiona msza święta. Po południu msze święte o 14.30, 16.00 i 18.00. Kolekta z Bożego Ciała będzie przeznaczona między innymi na dofinansowanie letnich wyjazdów naszej młodzieży.
  6. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca; o 7.30 różaniec, a o 8.00 msza święta w intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja. Od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Różaniec o 17.30 poprowadzą członkowie IX i X róży.
  7. W przyszłą niedzielę, podczas dodatkowej mszy o 12.00, grupa dzieci przystąpi do wczesnej Komunii świętej.
  8. Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Straży Honorowej do Łagiewnik, w sobotę 8 czerwca. Szczegóły dotyczące wyjazdu z naszej parafii są podane w gablotce.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.