NIEDZIELA 5 LISTOPADA 2023 XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

„Największy z was niech będzie waszym sługą” – zachęca nas Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Wskazuje też na niewłaściwe postawy, które grożą wierzącym wszystkich czasów i szerokości geograficznych – butę, pychę i obłudę. U progu Eucharystii prośmy o życie w prawdzie i zrozumienie tego, że jedynie całkowity dar z siebie prowadzi do autentycznego szczęścia.”
  1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na renowację Kalwarii Piekarskiej.
  2. Różaniec za zmarłych zalecanych odmówimy jeszcze dziś, w poniedziałekwtorek17.00.
  3. Adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek jutro o 20.00 w kaplicy.
  4. Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę17.30.
  5. Msza święta szkolna w czwartek o 17.00.
  6. Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek17.00.
  7. W sobotę msza święta o 8.00 będzie sprawowana w intencji naszej ojczyzny z okazji Święta Niepodległości.
  8. W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, o 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie VIII i IX róży.
  9. W przyszłą niedzielę podczas mszy o 14.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę16.30 w salce.
  10. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację katowickiej Katedry. Przed Kościołem zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, nasz informator parafialny i Anioł Stróż dla najmłodszych.

Intencje mszalne od 5 do 12 listopada 2023

NIEDZIELA 5 listopada
XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za + Mikołaja Kolon – msza św. gregoriańska.

8​00- Dziękcz . W int. Marii i Józefa z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże i zdrowie.

9​30- 1. Za + Zygmunta Nowaka w 23 r. +, ++ z rodzin Nowak i Malicki oraz ++ pokrew. z obu stron.
2. Za + męża Kazimierza Breitkopfa w 25 r. +, ++ rodziców Gertrudę i Alojzego Breitkopf oraz ++ pokrew. z obu stron.

11​00-Dziękcz . W int. Anny Sakwerdy z ok. 30 r ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże i zdrowie dla Solenizantki i rodziny.

14​30- 1.Dziękcz . W int. Andrzeja Chęcińskiego z ok. 60 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizanta i rodziny T.D.
2. Dziękcz . W int. Anety Bałdygi z ok. 40 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże i zdrowie dla Solenizantki i rodziny T.D .

16​00- Za ++ rodziców Annę i Franciszka Frońskich, + brata Zygfryda oraz ++ z rodziny.

17​00-RÓŻANIEC ZA ++ ZALECANYCH.

18​00- Za + Ewę Busk w 3 r. + oraz ++ rodziców, rodzeństwo i pokrew. z obu stron.

Poniedziałek 6 listopada

7​00- Za + Mikołaja Kolon – msza św. gregoriańska.

8​00- 1. Do Miłosierdzia Bożego przez wstaw. M.B. Bolesnej i św. Józefa w int. członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i o dar życia wiecznego dla ++ członków.
2. Za + Jana Kałwaka w r. ur. - ofiar. od żony i dzieci.

17​00-RÓŻANIEC ZA ++ ZALECANYCH.

18​00- 1. Za ++ rodziców Rozalię i Jana Hadzik oraz ++ pokrew. z rodzin Hadzik i Kudelko.
2. Za + Józefa Nowaka w 5 r. +.

Wtorek  7 listopada

7​00- 1. Za + Mikołaja Kolon - msza św. gregoriańska.
2. Za + Stanisława Owczarka w 6 r. +, ++ rodziców z obu stron oraz + zięcia Andrzeja.

8​00- Za + Mariana Głuszka w r. +, ++ rodziców i ++ pokrew. z obu stron.

17​00-RÓŻANIEC ZA ++ ZALECANYCH.

18​00- 1. Za ++ rodziców Franciszkę i Józefa, ++ synów, siostrę oraz ++ szwagra i Dariusza.
2. Za ++ członków Grupy Odnowy w Duchu Świętym.

Środa 8 listopada

7​00- Za + Mikołaja Kolon - msza św. gregoriańska.

8​00- 1. Za ++ członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
2. Za + Józefa Laksę – ofiar. od sąsiadów z ul. Solidarności 13.

17​30-NOWENNA DO M.B. NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

18​00- 1. Za + Gertrudę Grzyb w r. urodzin.
2. Za ++ rodziców Jadwigę i Józefa Cipa oraz ++ Joannę Górkę i syna Franciszka.

Czwartek 9​ listopada
ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ

7​00- Za + Mikołaja Kolon – msza św. gregoriańska.

8​00- 1. Za ++ z rodzin Nowok i Wojtas.
2. Za ++ Leopolda, Wincentego, Marię i Agnieszkę Nowok oraz ++ Alojzego i Klarę Szymura

17​00-MSZA ŚW. SZKOLNA: Za + Pawła Krawca w 10 r. +, + Eugeniusza Nowaka w r. + i w r. ur. oraz ++ pokrewieństwo.

18​00- 1. W int. kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania.
2. Za ++ Marię i Konrada Pieprzyca.
3. Za + Halinę Bialik w 7 r. +, jej + męża Antoniego, + syna Janka oraz ++ pokrew. z obu stron

Piątek 10 listopada
WSPOMNIENIE ŚW. LEONA WIELKIEGO, PAP. I DK

7​00- Za + Mikołaja Kolon – msza św. gregoriańska.

8​00- Za + Mariana Cichonia w 30 dz. po +.

17​00-CICHA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.

18​00- 1. Za ++ z rodzin Rajtor, Stephan, Swoboda, Rahl, Kobek i Orłowski.
2. Za ++ Irenę i Wacława Januszkiewicz oraz ++ pokrewieństwo z obu stron.
3. Za + Karolinę Jasiukiewicz w 1 r. + i + męża Wacława.

Sobota 11 listopada -  ​ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
WSPOMNIENIE ŚW. MARCINA Z  TOURS, BPA

7​00- Za + Mikołaja Kolon – msza św. gregoriańska.

8​00- 1. W intencji Ojczyzny w dniu Święta Niepodległości o ład społeczny i moralny.
2. Dziękcz . W int. Henryka Machoczka z ok. 80 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizanta i rodzinyT.D.

18​00- 1. Za + Czesława Powałę w 6 r. +.
2. Za + Kazimierza Szczepaniaka w r. +, ++ teściów i rodziców.
3. Za + Różę Mikos w 30 dz. po +.

NIEDZIELA 12 listopada
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za ++ Antoninę Śniegoń, Reginę Bróg, Władysławę i Antoniego Gredków.

8​00- 1. Za + Mikołaja Kolon – msza św. gregoriańska.
2. Za ++ Franciszka, Bronisławę i syna Ireneusza Paprotny.

9​30- 1. Za + Marka Górnickiego w r. +
2. Za + Wiśniewskiego – ofiar. od matki Łucji.

14​30- W pewnej intencji.

16​00- 1. Za + matkę Albinę Sobstyl w r. +.
2. Za + Teresę Copik w 3 r. + oraz ++ pokrew. z obu stron.

18​00-Dziękcz . W int. Krystyny z ok. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny.