NIEDZIELA 7 STYCZNIA 2024 ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

„Święto Chrztu Pańskiego, które dziś przeżywamy, zamyka okres Bożego Narodzenia. Ewangelia stawia przed nami Jezusa wychodzącego z Jordanu, który widzi otwierające się niebo i Ducha Świętego zstępującego w postaci gołębicy. Nowy etap w historii zbawienia właśnie się rozpoczyna. Pomyślmy o tym, że na każdego z nas zstąpił Duch przybrania za synów, który odnawia w nas Boże podobieństwo.”
  1. W środę o 17.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  2. Msza św. szkolna w czwartek17.00.
  3. Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 17.00.
  4. W sobotę17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; o 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie II i III róży.
  5. Na msze święte w tygodniu, za wyjątkiem wieczornej mszy sobotniej, zapraszamy do naszej kaplicy.
  6. Przedszkolaki z Miodowej Chatki zapraszają na koncert kolęd. Koncert odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę, 14 stycznia o godz. 17.00. Mali artyści liczą na dużą frekwencję.
  7. Trwają odwiedziny kolędowe. Plan kolędy znajdziemy  w gablotce i na stronie internetowej parafii.
  8. Jeszcze dziś można składać  w salce nr 2. paczki dla ubogich w ramach akcji Boże Narodzenie w pudełku bo butach.
  9. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na archidiecezję.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.

Intencje mszalne od 7 do 14 stycznia 2024

NIEDZIELA 7 stycznia
ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

6​30- Za + Henryka Wojtka, + Rozalię oraz ++ pokrewieństwo z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.

8​00- Za + Józefa Tatarczyka – msza św. gregoriańska.

9​30- 1. Za + Jana Bytomskiego w 15 r. +, jego + żonę Alicję oraz ++ pokrewieństwo z obu stron.
2. Za ++ rodziców:  Jana w 30 r. + i Marię w r. + oraz ++ dziadków i pokrewieństwo z obu stron.

11​00- 1.Dziękcz . W int. Bartosza Brożka z ok. 18 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog Boże, zdrowie i dary Ducha Świętego.
2.  Dziękcz . W int. Nadii Mnich z ok. 10 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog Boże i zdrowie.

14​30-Dziękcz . W int. Herberta Morcinka z ok. 85 r. ur. i żony Zofii z ok. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog Boże, zdrowie dla Solenizantów i rodziny T.D.

16​00- 1. Za + Barbarę Przybyłę w r. + i ++ pokrewieństwo z obu stron.
2. Za + Otylię Dziwisz w 10 r. + i ++ rodziców.

18​00- Za + Wacławę Merder w 1 r. +.

Poniedziałek 8 stycznia

7​00- Za + Józefa Tatarczyka – msza św. gregoriańska.

8​00- 1. Za + matkę Mieczysławę w 25 r. +, ++ pokrew. z obu stron oraz + Helenę w r. ur.
2. Za + Krystynę Pilich w 30 dz. po + oraz jej + męża Ludwika w r. +.

18​00- Za + Krystynę Ziomek w 1 r. +, + męża Kazimierza w 21 r. + i ++ rodziców z obu stron.

Wtorek 9 stycznia​

7​00- 1. Za + Józefa Tatarczyka –  msza św. gregoriańska.
2. Za + Zofię Bort ofiar. od Mariusza z Justyną i dziećmi.

8​00-Dziękcz . W int. Janiny z ok. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny.

18​00-Dziękcz . W int. Krystyny Breitkopf z ok. 70 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny T.D.

Środa 10 ​stycznia​

7​00- 1. Za + Józefa Tatarczyka – msza św. gregoriańska.
2. Za + Grzegorza Loewe – ofiar. od lok. z ul. 1 Maja 7.

8​00-Dziękcz . W int. Grażyny Nowak z ok. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny.

17​30-NOWENNA DO M.B. NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

18​00- Za ++ rodziców Zofię i Stanisława Węgiel, + siostrę Halinę Ziemian i + brata Grzegorza.

Czwartek 11 ​stycznia

7​00- Za +  Józefa Tatarczyka – msza św. gregoriańska.

8​00- Za + Jana Maciejewskiego w 1 r. +.

17​00- Za + Jana Prudłę – ofiar. od sąsiadów z ul. Olszynowej 5c.

18​00- Za + Henryka Rajtora w r. ur.

Piątek 12 ​stycznia

7​00- Za + Józefa Tatarczyka – msza św. gregoriańska.

8​00- Za ++ rodziców Leopoldę i Gerarda Jeliczek.

17​00-CICHA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.

18​00- 1. Za ++ rodziców Gotfryda i Anielę Maruszczyk oraz ++ Karola i Michała Gawor.
2. Za + Jana Kaczmarczyka w 3 r. +.

Sobota 13 ​stycznia

7​00- Za + Józefa Tatarczyka – msza św. gregoriańska.

8​00- W intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja.

18​00- 1. Za + Eugeniusza Herisza w 5 r. + oraz ++ rodziców, teściów i ++ pokrew. z obu stron.
2. Za + Barbarę Maj w 2 r. +.

NIEDZIELA 14 stycznia
II NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za + Grzegorza Loewe w 30 dz. po +.

8​00- Za + Jana Osmana w 21 r. +.

9​30- Za + Józefa Tatarczyka – msza św. gregoriańska.

11​00- W intencji Rodzin Domowego Kościoła naszej parafii.

14​30-Dziękcz . W int. małż. Aleksandry i Wojciecha Kornatowskich w 1 r. śl. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog Boże i zdrowie.

16​00- 1. Za + Mirosława Dembińskiego – ofiar. od lokatorów z ul. Energetyków 2 c.
2. Za + Krystynę Skowerę w r. ur.

17​00-KONCERT KOLĘD W WYKONANIU PRZEDSZKOLAKÓW Z ​MIODOWEJ CHATKI​.

18​00-Dziękcz . W int. Piotra Labusa z ok. 35 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog Boże, zdrowie dla Solenizanta i rodziny.