NIEDZIELA 2 LIPCA 2023 XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

„Bóg dobro wynagradza. W tym życiu? Może też. Ale na pewno w życiu przyszłym. Takiego mamy Boga, który o żadnym dobru nie zapomina. Bóg nie zapomni o naszej wierności względem Niego.  Ale to nie mogą być tylko słowa, puste deklaracje.”
 Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Katowicach.
  • Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę17.30.
  • W tym tygodniu przypadają 1. czwartek i 1. piątek miesiąca. W czwartek7.30 msza święta w intencji kapłanów i o nowe powołania. O 17.00 w kaplicy adoracja Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów. W piątek po mszy o 8.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Od 17.00 adoracja Straży Honorowej i okazja do spowiedzi.
  • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Różaniec o 17.30 poprowadzą członkowie VII i VIII róży.
  • Sakramentu chrztu świętego udzielimy w przyszłą niedzielę, podczas mszy świętej o 14.30. Nauka przed chrztem w sobotę16.30 w salce.
  • Przypominamy, że w czasie wakacji msze święte są sprawowane w porządku wakacyjnym, to znaczy w dni powszednie o 7.30 i 18.00, a w niedziele nie ma mszy wieczornej o 18.00.
  • W czasie wakacji również kancelaria parafialna jest czynna w porządku wakacyjnym – w poniedziałki i czwartki od 16.00 do 17.45, w środy i piątki od 8.00 do 10.00.
  • Trwają internetowe zapisy na Halembską Pielgrzymkę na Jasną Górę. W sposób tradycyjny na pielgrzymkę będzie można zapisać się w niedziele 16 i 23 lipca w salce.
  • W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na rzecz budującego się kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej w Rybniku.
  • W kancelarii można składać intencje mszalne, które księża odprawią w  czasie wakacji.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na coroczne spotkanie na Jasnej Górze w niedzielę, 9 lipca. Szczegóły w gablotce.
  • Parafia M.B.Różańcowej w Halembie I informuje, że  16 lipca podczas mszy świętej o 19.00 będzie można przyjąć szkaplerz karmelitański. Zapisy w zakrystii parafii do 12 lipca włącznie. Szczegóły w gablotce.
  Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, nasz informator parafialny i Anioł Stróż dla najmłodszych.

Intencje mszalne od 2 do 9 lipca 2023

NIEDZIELA 2 lipca
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za + Tadeusza Krzyżaka – ofiar. od rodziny Kopaczów.

8​00- Za + Ewę Sikorę w 5 r. + oraz ++ pokrew. z obu stron.

9​30- 1. Za ++ rodziców Józefa w 6 r. + i Annę Targosz w 1 r. +, + Piotra Targosza w 30 dz. po +
oraz ++ pokrew. z obu stron.
2. Za + Zofię Majchrzak w 30 dz. po +.

11​00- W pewnej intencji.

14​30-Dziękcz . W int. małż. Zenony i Henryka Wręczyckich z ok. 40 r. śl. z podzięk. za otrzymane łaski,
z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny T.D.

16​00- 1. Za + Zenona Kłosa w r. ur.
2. Za + Adama Kalinowskiego w 30 dz. po +.

Poniedziałek 3 lipca
ŚWIĘTO ŚW. TOMASZA, APOSTOŁA

7​30- 1. Do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo Matki Boskiej Bolesnej i św. Józefa w int. członków
Apostolstwa Dobrej śmierci i o dar życia wiecznego dla ++ członków.
2. W pewnej intencji.

18​00- Za ++ Romana Trenczka w 1 r. +, rodziców z obu stron oraz ++ rodzeństwo.

Wtorek 4 ​lipca

7​30- Za + Ludwika Kępę w 1 r . + i ++ Jerzego Kępę.

18​00- 1. Za + Bernarda Brzoskę w r. + i + Herberta Pawlika oraz ++ rodziców, teściów i ++ z pokrewieństwa.
2. Za + Paulinę Sowę w 30 dz. po +.

Środa 5 lipca

7​30-Dziękcz . W int. Danuty z ok. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże i zdrowie.

18​00- 1. Za + Jana Gąsiora w 7 r. + oraz ++ rodziców.
2. Za + Alicję Biedrzycką w 30 dz. po +.

Czwartek 6​ lipca - ​I CZWARTEK MIESIĄCA
WSPOMNIENIE BŁ. MARII TERESY LEDÓCHOWSKIEJ, DZ.

7​30- 1. Za ++ męża Józefa, syna Mariusza, ++ rodziców, teściów oraz + brata Stanisława
i ++ pokrew. z obu stron.
2. W int. kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania.

18​00- Za + Krystynę Szołtysek w 1 r. +.

Piątek 7 lipca - ​I PIĄTEK MIESIĄCA

7​30- Za + Krystynę Mańkę w r. ur. oraz ++ dziadków Eugenię i Alojzego.

18​00- W int. Straży Honorowej NSPJ i za ++ członków.

Sobota 8 lipca
WSPOMNIENIE ŚW. JANA Z DUKLI, PREZB.

7​30- Za + Jerzego Mzyk w 30 dz. po +.

18​00- 1. Za + Elżbietę Szudy w 35 r. +.
2. Za + Henryka Owczarka w 1 r. +.

NIEDZIELA 9 lipca
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za + Henrykę Zawadzką w 30 dz. po +

8​00- Za + Ewę Wężowską w 10 r. + oraz ++ pokrewieństwo.

9​30- 1. Za + Urszulę Boronowską w 1 r.
2. Za + Anastazję Skrzypiec w 30 dz. po +.

11​00-Dziękcz . W int. małż. Bernadety i Henryka Klyszcz z ok. 50 r. śl. z podzięk. za otrzymane łaski,
z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny T.D.

14​30- W pewnej intencji
CHRZTY

16​00-Dziękcz . W int. Moniki i Łukasza Branny z ok. 30 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantów i rodziny T.D