NIEDZIELA 23 LIPCA 2023 XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

„Eucharystia jest to szczyt miłości Boga do człowieka. Miłość Boga nie ma miary. Stwórca obdarza nas miłością i oczekuje, że również i my odpowiemy miłością na Jego miłość. Niedziela jest dniem, w którym w sposób szczególny przybliżamy się do miłości Boga. Uczestnictwo we Mszy oraz przyjęcie Komunii Świętej, to wyraz naszej miłości względem Boga. Czynimy to w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i świata całego, który bardzo często troszczy się o to co przemija, a nie o to co trwa wiecznie.”

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Kalwarię Piekarską. Przed kościołem zbiórka na dofinansowanie Halembskiej, Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

• Jutro o 20.00 w kaplicy adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek.
  • Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę17.30.
  • Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 17.00.
  • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Różaniec o 17.30 poprowadzą członkowie XI i I róży.
  • W przyszłą niedzielę po każdej mszy świętej z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, udzielimy specjalnego błogosławieństwa kierowcom oraz ich pojazdom.
  • Zapraszamy do zapisów na Halembską pielgrzymkę internetowo oraz stacjonarnie w niedzielę: 30.07. ; 06.08. i 13.08. po mszach w salce nr 3.
  • Zapisy na autokarowy wyjazd na Dzień Halembski od 31 lipca w salce. Szczegóły w gablotce.
  • Przypominamy o zmienionym na czas wakacji porządku mszy i funkcjonowaniu kancelarii
  Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.

Intencje mszalne od 23 do 30 lipca 2023

NIEDZIELA 23 lipca
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30-Dziękcz . W int. Tadeusza Gorola z ok. 60 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski,
z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizanta i rodziny T.D.

8​00- Za++ Klarę i Jerzego Namysło , ++ braci Piotra i Jerzego,++ teściów oraz + męża Jerzego Stryczek.

9​30- Za + Mieczysławę Kwolek w r. ur.

11​00-Dziękcz . W int. Agaty Kowalcze z ok. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże i zdrowie.

14​30-Dziękcz . W int. Edyty Niebrój z ok. 80 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski,
z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny T.D.

16​00- 1. Za + Norberta Grzeganka w r. +, jego + żonę Różę i ++ pokrewieństwo z obu stron.
2. Za + Alojzego Skupin w 10 r. +.

Poniedziałek 24 lipca
WSPOMNIENIE ŚW. KINGI, DZ.

7​30- 1. Za + Marię Uryć w r. + i + syna Marka.
2. Za+ Paulinę Sowę ofiar. od członków Żywego Różańca.

18​00- 1. Za + Annę Rajtor w r. ur.
2. Za+ Małgorzatę Skwarek w 30 dzień po +.

Wtorek 25 ​lipca
ŚWIĘTO ŚW. JAKUBA, APOSTOŁA

7​30- Za + Annę Rachubę w r. + - ofiar. od koleżanki Krystyny z Koła Przyjaciół Radia Maryja.

18​00- 1. Za + męża Alfreda Gilnera w 7 r. + i + syna Krzysztofa.
2. Za+ Łucję Mrozek ofiar. od lokatorów z ul. Solidarności 8 b

Środa 26 lipca
WSPOMNIENIE ŚW. JOACHIMA I ANNY, RODZICÓW NMP

7​30- 1. Za ++ rodziców Helenę i Józefa Głuszak.
2. Za + Irenę Osyrę of. od Koła Radia Maryja

18​00- 1. Za + męża Józefa Paszynę w 30 r. + i r. ur. oraz ++ rodziców i teściów. i rodzeństwo
2. Za + Idziego Patalas w 30 dzień po +.

Czwartek 27​ lipca

7​30- Za + Różę Nowak i ++ lokatorów z ul. 1 Maja 7, 7a – c.

18​00- 1. Za ++ rodziców Martę i Maksymiliana Klos, ++ męża Jerzego, brata Rajmunda i bratową Eugenię.
2. Za + Anastazję Skrzypiec i ++ lokatorów z ul. Solidarności 11, 11a – d.

Piątek 28 lipca

7​30- Za + męża Romana Guzika w r. ur. ++ rodziców, teściów oraz ++ z pokrewieństwa z obu stron.

17​00-CICHA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.

18​00- 1. Za + Henryka Moja w 20 r. +, ++ rodziców z obu stron oraz ++ braci.
2. Za + Olgę Zbroja ofiar. od lokatorów z ul. Solidarności 3, 3a - c.

Sobota 29 lipca
WSPOMNIENIE ŚW. MARTY, MARII I ŁAZARZA

7​30- 1. Za + Teresę Zugę w 2 r. + i + męża Andrzeja.

18​00- 1.Za + męża Janusza w 14 r. +, ++ teściów Helenę i Bolesława, ojca Alberta i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. W pewnej intencji.

NIEDZIELA 30 lipca
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za + Teresę Geisler w 10 r. +, + męża Antoniego w 1 r. + oraz ++ pokrewieństwo.

8​00- Za + Krystynę Osman w 8 r. +.

9​30- Za + syna Dawida Siedlaczka w 10 r. + oraz ++ dziadków Janinę i Rudolfa.

11​00-Dziękcz . W int. Krystyny Cwyl z ok. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny.

14​30- 1. Dziękcz . W int. Krystyny Kasperczyk z ok. 50 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże i zdrowie T.D.
2. Dziękcz . W int. Aleksandra Szoty z ok. 18 r. ur. i Bartosza z ok. 20 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie, dary Ducha Świętego dla Solenizantów oraz błog. Boże dla rodziców i rodzeństwa.

16​00- 1. Za + Jana Błażycę w 16 r. +, ++ rodziców, teściów i ++ z pokrewieństwa.
2. Za + Jadwigę Jankowską i + męża Ignacego.