NIEDZIELA 8 PAŹDZIERNIKA 2023 XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

„Bóg nie godzi się, aby w Kościele, który jest Jego winnicą, zagnieździło się zło, lecz pragnie wspólnoty autentycznie żyjącej orędziem Chrystusa. U progu tej Eucharystii prośmy o uzdrowienie naszych serc i relacji, aby nasza współpraca z Bogiem przynosiła błogosławione owoce w życiu Kościoła. ”
  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o 17.15, w niedziele o 17.00, a w czwartki po mszy szkolnej, około 17.30.
  2. Modlitwa Grupy Odnowy w Duchu Świętym we wtorek po mszy św. wieczornej.
  3. W czwartek17.00 msza św. szkolna.
  4. W piątek, 13 dnia miesiąca przypada dzień fatimski. Różaniec o 17.15. Procesja z figurą Matki Bożej dookoła placu kościelnego po mszy świętej wieczornej.
  5. Kolejna część nauk przedślubnych w sobotę16.00 w salce.
  6. W sobotę od 17.00 okazja do spowiedzi.
  7. W przyszłą niedzielę obchodzimy kolejny Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  8. Kolekta przyszłej niedzieli będzie ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na ogrzewanie naszego kościoła i salek katechetycznych.
  9. Chorych parafian odwiedzimy w sobotę, 21 października. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
  10. Wyjazd pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic, jutro, w poniedziałek, o godz. 10.00 sprzed kościoła. Jest jeszcze parę miejsc wolnych. Zapraszamy chętnych do zgłoszenia się w zakrystii po mszach świętych.
  11. Grupę 23+ i chętnych dwudziesto i trzydziestolatków zapraszamy na wyjazd do Wisły w dniach od 13 do 15 października. Szczegóły i zapisy u ks. Andrzeja.
  12. Już dziś zapraszamy na Rajd Parafialny na Baranią Górę, który odbędzie się w sobotę, 28 października. Zapisy w zakrystii po mszach świętych. Koszt wyjazdu wynosi 60 zł.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Anioł Stróż dla najmłodszych i nasz informator parafialny.W zakrystii można również nabyć Gościa Extra, poświęconego Matce Bożej i modlitwie różańcowej w cenie 14 złotych.

Intencje mszalne od 8 do 15 października 2023

NIEDZIELA 8 października
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za ++ zalecanych podczas drogi krzyżowej.

8​00-Dziękcz. W int. Gerdy z ok. 80 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny T.D.

9​30- 1. Za + Stefana Dardzińskiego – msza św. gregoriańska.
2. Za + męża Edwarda Sibińskiego w r. ur.

11​00- 1.Dziękcz . W int. małż. Urszuli i Jacka Müller z ok. 5 r. śl. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże i zdrowie dla Jubilatów i rodziny.
2. W int. rodzin Domowego Kościoła naszej parafii.

14​30-Dziękcz . W int. małż. Katarzyny i Dawida Kos z ok. 10 r. śl. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże i zdrowie dla Jubilatów i rodziny.

16​00- 1. Za + Zofię Chrząszcz w 9 r. + i + męża Edwarda.
2. Za + męża Konrada, ++ rodziców, teściów oraz ++ pokrew. z obu stron.

18​00- 1. Za + Stanisława Zająca w 1 r. + oraz ++ pokrew. z obu stron.
2. Za + Henryka Pykę w 1 r. +, ++ rodziców Gertrudę i Jerzego, braci Franciszka i Beniamina, + babcię Marię Fragstein oraz ++ Marię i Jacka Zakrzewskich.

Poniedziałek 9 października

7​00- Za + męża Wojciecha Resteckiego, ++ rodziców, teściów, rodzeństwo i pokrew. z obu stron.

8​00- Za + Stefana Dardzińskiego – msza św. gregoriańska.

18​00- 1. Za + Wandę Paprotną w 5 r. +, + męża Augustyna, ++ synów Andrzeja i Franciszka oraz + synową Annę.
2. Za + męża Franciszka Grzegorczyka w r. ur., ++ rodziców, rodzeństwo i pokrew. z obu stron.

Wtorek  10 października

7​00- Za + Stefana Dardzińskiego – msza św. gregoriańska.

8​00- Za + Jana Dobkowskiego – ofiar. od Jana Krzewskiego.

18​00- 1. Za + Andrzeja Zugę w r. ur.
2. O nawrócenie grzeszników.

Środa 11 października

7​00- Za + Stefana Dardzińskiego – msza św. gregoriańska.

8​00- Za + Helenę Janosz – ofiar. od 4. Róży Różańcowej.

18​00- 1. Za + Wandę Osiak w 9 r. + i w r. ur. oraz ++ z pokrew. z obu stron.
2. Za + Małgorzatę Okwiekę w r. ur., + męża Alojzego oraz ++ pokrewieństwo.

Czwartek 12​ października

7​00- Za + Stefana Dardzińskiego – msza św. gregoriańska.

8​00- Za ++ rodziców Augustę i Jerzego.

17​00-MSZA ŚW. SZKOLNA:​ Za + Jana Kałwaka – ofiar. od koleżanek.

18​00- 1. Za + Renatę Adamską w r. ur., + męża Nikodema oraz ++ pokrew. i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Barbarę Kriszke i ++ z rodzin: Kriszke, Kuczera i Kiecak.

Piątek 13 października​ – ​DZIEŃ FATIMSKI
WSPOMNIENIE BŁ. HONORATA KOŹMIŃSKIEGO, PREZB.

7​00- Za + Stefana Dardzińskiego – msza św. gregoriańska.

8​00- Za ++ rodziców Romana i Gertrudę oraz ++ dziadków z obu stron.

17​15-RÓŻANIEC FATMSKI

18​00- 1. Za ++ rodziców Krystynę i Gerarda Jasnoch oraz ++ braci.
2. Za + Józefę Brol – ofiar. od lokatorów z ul. Zamenhofa 6 i 6a – c.
3. Za + Cecylię Pałasz w 100 r. ur.

Sobota 14 października
DZIEŃ POWSZEDNI1

7​00- Za ++ rodziców Wiktora i Jadwigę oraz ++ z rodziny.

8​00- 1. Za + Stefana Dardzińskiego – msza św. gregoriańska.
2. Za + Krzysztofa Banacha w 30 dz. po +.

18​00- 1. Za + Agnieszkę Story – Dobies w 5 r. +.
2. Za ++ Jerzego Wyciślika i Jana Rogowskiego oraz ++ lokatorów z ul. Solidarności 13a.
3. Za + Mateusza Rysia – ofiar. od chrzestnego i rodziny Płatek.

NIEDZIELA 15 października
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za + Stefana Dardzińskiego – msza św. gregoriańska.

8​00- Za ++ Władysławę i Antoniego Gredka oraz ++ Wacława, Zofię i Waldemara Gredka.

11​00-Dziękcz . W int. Ewy Biedrzyckiej z ok. 60 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny T.D.

14​30-Dziękcz . W int. Marii Błachuty z ok. 75 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny T.D. ​(po mszy chrzest w kaplicy PASZEK Lena)

16​00- 1. Za + żonę Zofię Stawicką w 14 r. +.
2. Za + Janinę Zimałę w 30 dz. po +.

18​00- 1. Za + Leona Jarczyka – ofiar. od sąsiadów z ul. Solidarności 4a.
2. Za + Rafała Noconia w r. ur.