NIEDZIELA 22 PAŹDZIERNIKA 2023 XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

„Oddajcie Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga”. Słowa Jezusa to coś więcej niż zachęta do płacenia podatków i odpowiedzialnego zaangażowania w życie społeczne. To wezwanie do tego, by uznać obecność i autorytet Boga we własnym życiu, a także zobaczyć w sobie i w innych Jego obraz.”
  1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na misje.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętamy o misjach i misjonarzach.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o 17.15, w niedziele o 17.00, a w czwartki po mszy szkolnej, około 17.30.
  4. W czwartek17.00 msza św. szkolna.
  5. W sobotę od 17.00 okazja do spowiedzi.
  6. Msza święta o 11.00 w przyszłą niedzielę będzie sprawowana w intencji ks. Jerzego Dadaczyńskiego z okazji Jego urodzin. Serdecznie zapraszamy.
  7. W zakrystii i w kancelarii można składać zalecki za zmarłych. Formularze na zalecki znajdziemy przy wyjściu z kościoła i kaplicy.
  8. Dzisiaj przed kościołem można nabyć Papieskie kremówki. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na potrzeby młodzieży oazowej naszej parafii.
  9. Zapraszamy do udziału w Rajdzie Parafialnym na Baranią Górę, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 28 października. Zapisy w zakrystii po mszach świętych. Koszt wyjazdu wynosi 60 zł.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.

Intencje mszalne od 22 do 29 października 2023

NIEDZIELA 22 października
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za + Stefana Dardzińskiego – msza św. gregoriańska.

8​00- 1.Dziękcz . W int. małż. Sandry i Łukasza Ogłoza z ok. r. śl. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów, ich dzieci: Alicji, Leona i Liliany oraz dla całej rodziny.
2. Z prośbą o szybki powrót do zdrowia dla Adeli.

9​30- 1. Za + Erwina Bindacza w 1 r. +.
2. Za + Michalinę Molkę w 5 r. +, + syna Andrzeja w 4 r. + oraz ++ pokrew. z obu stron.

11​00- 1.Dziękcz . W int. Agnieszki Żyły z ok. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny.
2. Dziękcz . W int. Izabeli Krupińskiej z ok. 50 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny T.D.

14​30-Dziękcz . W int. małż. Jadwigi i Krzysztofa Mikołajczyk z ok. 50 r. śl. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny T.D.
CHRZTY

16​00- 1. Za + Andrzeja Talaśkę w 5 r. +.
2. Za + Jana Dobkowskiego w 30 dz. po +.

18​00- Za + Stanisława Ficka w 5 r. +.

Poniedziałek 23 października

7​00- Za + męża Jacka w r. urodzin.

8​00- 1. Za + Józefa Stachurskiego w r. +.
2. Za + Stefana Dardzińskiego – msza św. gregoriańska.

18​00- 1. Za ++ Łucję i Mateusza Sąsała oraz ++ pokrewieństwo.
2. Za ++ Wernera, Gertrudę, Anastazję i Jerzego Krzemień oraz ++ pokrewieństwo.

Wtorek  24 października

7​00- Za ++ rodziców Zofię i Zygmunta Wojtasik, ++ męża Jana i syna Eugeniusza Bober.

8​00- Za + Stefana Dardzińskiego – msza św. gregoriańska.

18​00- 1. Za + Józefę Brol i ++ lokatorów z ul. Zamenhofa 6, 6a – c.
2. Za + Zofię Majchrzak – ofiar. od Wspólnoty Franciszkańskiej.

Środa 25 października

7​00- Za + Jadwigę Szefer.

8​00- 1. Za + Stefana Dardzińskiego – msza św. gregoriańska.
2. Za + męża Józefa Wilczka, ++ rodziców i pokrewieństwo.

18​00- 1.Dziękcz. W int. Henryki Nadolnej w 5 r. konsekracji.
2. W intencji grup rodziców, modlących się na różańcu za dzieci.

Czwartek 26​ października

7​00- Za + Stefana Dardzińskiego – msza św. gregoriańska.

8​00-Dziękcz . Z ok. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże i zdrowie.

17​00-MSZA ŚW. SZKOLNA:​ Za + Czesława Bednarczyka – ofiar. od lokatorów z ul. 1 Maja 7.

18​00-Dziękcz . W int. Piotra Grzeganka z ok. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą
o błog. Boże i zdrowie.

Piątek 27 października​

7​00- Za + Stefana Dardzińskiego – msza św. gregoriańska.

8​00- Za + Lucjana Wiśniewskiego w 30 dz. po +.

18​00- 1. Za + Zdzisława Mrukwę w 4 r. +.
2. Za + Ryszarda Owczarka oraz ++ lokatorów z ul. Solidarności 1e, b, c i d.
3. Za + ojca Jana Zawadzkiego w r. +, + matkę Henrykę Zawadzką oraz ++ pokrew. z obu stron.

Sobota 28 października
ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW SZYMONA I JUDY TADEUSZA

7​00- Za + Stefana Dardzińskiego – msza św. gregoriańska.

8​00- Za + Urszulę Związek w 30 dz. po +.

18​00- 1. Za + Barbarę Przybyłę w r. ur. oraz ++ rodziców, rodzeństwo i pokrew. z obu stron.
2. Za ++ Tadeusza i Zofię Majchrzak oraz ++ pokrewieństwo.
3. Za + Lucjana Wiśniewskiego, + Janinę Zajmałę oraz ++ działkowiczów z ul. Solidarności.

NIEDZIELA 29 października
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za + syna w 8 r. +, + ojca oraz ++ teściów.

8​00- 1. Za + Łucjana Rajnisza w 30 dz. po +.
2. Za + Klaudię Burdę w 30 dz. po +.

9​30- 1. Za + Stefana Dardzińskiego – msza św. gregoriańska.
2. Za + Ryszarda Koszelorza w 1 r. +.

11​00- 1.Dziękcz . W int. ks. Jerzego Dadaczyńskiego z ok. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, dary Ducha Świętego i zdrowie na dalsze lata posługi kapłańskiej.
2. Dziękcz . W int. Bianki, Aleksandra i Stanisława z ok. ur. oraz w int. Poli i Wojciecha o błog. Boże i zdrowie – ofiar. od dziadka.

14​30-Dziękcz . W int. małż. Małgorzaty i Stanisława z ok. 55 r. śl. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny T.D.

16​00- 1. Za ++ rodziców Annę i Stanisława Biały w r. +, + wujka Franciszka Mazurka oraz ++ pokrew. z obu stron.
2. Za + Jana Dobkowskiego i ++ lokatorów z ul. Kosynierów 2.

18​00-Dziękcz . W int. Joanny z ok. 85 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny T.D.