NIEDZIELA 6 SIERPNIA 2023 ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

„W dzisiejszej Ewangelii Jezus zabiera uczniów na górę, aby objawić im swoją chwałę. „Twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło” – notuje ewangelista Mateusz. To wydarzenie ma przygotować apostołów i umocnić ich wiarę. Prośmy, aby Bóg umocnił także naszą wiarę i przemienił nasze życie, abyśmy we wszystkim działali dla Jego większej chwały.”
     Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.
  • Adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek jutro o 20.00 w kaplicy.
  • Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę17.30.
  • W piątek  od 17.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W sobotę od 17.00wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Różaniec o 17.30 poprowadzą członkowie IV i V róży.
  • W przyszłą niedzielę, 13 sierpnia, przypada dzień fatimski. Różaniec odmówimy po mszy o 16.00. Potem procesja z figurą Matki Bożej dookoła placu kościelnego.
  • Dziś po każdej mszy świętej w salce nr 3 można zapisać się na Halembską Pielgrzymkę na Jasną Górę w sposób tradycyjny. Trwają również zapisy internetowe. Z tyłu kościoła jest wyłożona skrzynka, do której można składać intencje w jakich pielgrzymi będą się modlić w czasie pielgrzymki.
  • Trwają zapisy na autokarowy wyjazd do Częstochowy na Dzień Halembski, który przypada w czwartek 24 sierpnia. Szczegóły w gablotce.
  • W sierpniu zachęcamy do wpisywania swoich postanowień do Księgi Trzeźwości wystawionej pod chórem.
  • Tradycyjnie przez naszą parafię przechodzi Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, organizowana przez parafie dekanatu Czechowice. Pielgrzymi odwiedzą nasz kościół w najbliższy wtorek. Pożegnamy ich w środę po mszy o 7.30.
  • Przypominamy o zmienionym na czas wakacji porządku mszy i funkcjonowaniu kancelarii
  • Pochodzący z naszej parafii ks. proboszcz Bogusław Jonczyk organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej, w dniach od 7 do 14 października. Zainteresowanych, w imieniu organizatora,  prosimyo kontakt telefoniczny z parafią św. Józefa w Świętochłowicach Zgodzie.
Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.

Intencje mszalne od 6 do 13 sierpnia 2023

NIEDZIELA 6 sierpnia
ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

6​30- Za + Danutę Kałamagę – ofiar. od Marka i Sabiny z Częstochowy z rodziną.

8​00- Za + Małgorzatę Augustyniak w 1 r. +, + męża Lecha oraz ++ pokrewieństwo z obu stron.

9​30- Za + męża Józefa Kusza w 13 r. +, ++ rodziców  Helenę i Alfreda oraz ++ z rodziny.

11​00- 1.Dziękcz . W int. małż. Brygidy i Henryka Aleksa z ok. 55 r. śl. oraz  małż. Anety i Krzysztofa w r. śl. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny T.D.
2.Dziękcz . W int. małż. Justyny i Mirosława Błaszczyk z ok. 25 r. śl. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny T.D.

16​00-Dziękcz. W int. mamy Ruty Szczepaniak z ok. 88 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny T.D.

Poniedziałek 7 sierpnia

7​30-Dziękcz . W int. Józefy z ok. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny.

18​00- 1. Za dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Dariusza Biernackiego w 30 dz. po +.

Wtorek 8 s​ierpnia
WSPOMNIENIE ŚW. DOMINIKA, PREZB.

7​30- Za + Danutę Kałamagę – ofiar. od rodziny Maligłówków.

18​00-Dziękcz . W int. Gizeli Steuer z ok. 80 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodzinyT.D.

Środa 9 sierpnia
ŚWIĘTO ŚW. TERESY BENEDYKTY OD KRZYŻA, DZ. I MĘCZ., PATRONKI EUROPY

7​30- Za + Dorotę Wilczek w r. ur. oraz ++ rodziców z obu stron.

18​00-Dziękcz . W int. Jana Pysznego z ok. 80 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizanta i rodzinyT.D.

Czwartek 10​ sierpnia
ŚWIĘTO ŚW. WAWRZYŃCA, DIAKONA I MĘCZ.

7​30- 1. Za + Zofię Ochman w 34 r. +.
2. Za + Wawrzyna Osmana w r. ur.

18​00- 1. Za + męża Joachima Kostkę w 5 r. +.
2. Za + Olgę Zbroję – ofiar. od bratanka z Wilczy.

Piątek 11 sierpnia
WSPOMNIENIE ŚW. KLARY, DZ.

7​30- W pewnej intencji.

17​00-CICHA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.

18​00- Za + Danutę Frankowską w 1 r. +, ++ rodziców Cyper i Frankowski.

Sobota 12 sierpnia

7​30- Za ++ zalecanych podczas Drogi Krzyżowej.

13​00-Ślub rzymski: Dominika BARTOSZ i Martin KOCUR.

14​00-Ślub rzymski: Nikola WIERZCHOWSKA i Łukasz DRĄŻKIEWICZ.

15​00-Ślub rzymski: Agata URBAŃCZYK i Michał MEDOŃ.

18​00- 1. Za ++ rodziców Rozalię i Rudolfa Fragstein, ++ Helenę i Józefa Pluskwa, + brata Tadeusza oraz ++ dziadków z obu stron.
2. Za + Danutę Kałamagę – ofiar. od Mariana i Krystyny Kałamagów z rodziną.

NIEDZIELA 13 sierpnia
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

8​00- Za ++ zalecanych podczas Drogi Krzyżowej.

9​30- W pewnej intencji.

11​00-Dziękcz . W int. Małgorzaty i Roberta Krzemińskich z ok. 2 r. śl. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie i dar potomstwa.

14​30-Dziękcz . W int. Danuty Demary z ok. 60 r. ur i wnuka Dawida z ok. 15 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantów i rodziny T.D.

16​00- Za + Dariusza Biernackiego – ofiar. od chrzestnej z rodziną.

16​45-RÓŻANIEC FATIMSKI I PROCESJA DOOKOŁA PLACU KOŚCIELNEGO.