Intencje mszalne od 9 do 16 lipca 2023

NIEDZIELA 9 lipca
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za + Henrykę Zawadzką w 30 dz. po +.

8​00- Za + Ewę Wężowską w 10 r. + oraz ++ pokrewieństwo.

9​30- 1. Za + Urszulę Boronowską w 1 r. +
2. Za + Anastazję Skrzypiec w 30 dz. po +.

11​00-Dziękcz . W int. małż. Bernadety i Henryka Klyszcz z ok. 50 r. śl. z podzięk. za otrzymane łaski,
z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny T.D.

14​30- W pewnej intencji.
CHRZTY

16​00- 1.Dziękcz . W int. Moniki i Łukasza Branny z ok. 30 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantów i rodziny T.D .
2. W pewnej intencji o powrót do zdrowia.

Poniedziałek 10 lipca

7​30- Za + Różę Nowak – ofiar. od lok. z ul. 1Maja 7, 7a – c.
2. Za + Teresę Matysek w 10 r. +.

18​00- 1. Za + żonę Joannę Smierz w 5. r. + oraz ++ teściów i dziadków.
2. Za + + Weronikę i Janusza Sobol  + Karolinę Frąckowiak oraz ++ Brygidę i Ryszarda Targosz.

Wtorek 11 ​lipca
ŚWIĘTO ŚW. BENEDYKTA, OPATA, PATRONA EUROPY

7​30-Dziękcz . W int. Ilony Januszki z ok. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny.

18​00- 1. O nawrócenie grzeszników.
2. Za + Anastazję Skrzypiec ofiar. od lok. z ul. Solidarności 11, 11a – d.

Środa 12 lipca
WSPOMNIENIE ŚW. BRUNONA BONIFACEGO Z KWERFURTU, BPA I MĘCZ.

7​30- Za + Annę Winnicką, ++ rodziców z obu stron, + siostrę Elżbietę oraz ++ braci: Stanisława,
Józefa  i Henryka.

18​00- 1. Za + syna Jarosława Rajwę w 8 r. + i ++ dziadków.
2. Za + Stanisława Garbus w 1 r. +.

Czwartek 13​ lipca - ​DZIEŃ FATIMSKI
WSPOMNIENIE ŚW. PUSTELNIKÓW ANDRZEJA ŚWIERADA I BENEDYKTA.

7​30- Dziękcz. W int. Ireny Haja z ok. 90 rocznicy ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny. T.D.

17​15-RÓŻANIEC FATIMSKI

18​00- 1. Za + Edwarda Wilczek w r. ur. - ofiar. od siostrzenicy Izabeli z rodziną.
2. Za ++ Sabinę i Tadeusza Kopiec.

Piątek 14 lipca

7​30- Za + Różę Nowak – ofiar. od Przyjacół Radia Maryja.

17​00-CICHA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.

18​00- 1. Za + Stefana Osiaka – ofiar. od lok. z ul. Olszynowej 3, 3a i b.
2. Za + Waldemara Trybka w 1 r. +.

Sobota 15 lipca
WSPOMNIENIE ŚW. BONAWENTURY, BPA i DK.

7​30-Dziękcz . W int. małż. Danuty i Tadeusza z ok. 34 r. śl. z podzięk. za otrzymane łaski,
z prośbą o błog. Boże i zdrowie.

18​00- 1.Za + Ewę Madlę i ++ lokatorów z ul. 1 Maja 5.
2. Za +Zofię Majchrzak.

NIEDZIELA 16 lipca
XV NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- W pewnej intencji

8​00- 1. Za + Zofię Majchrzak i ++ lok. z ul. Solidarności 4e i d.

9​30- Za + Marię Galas w 3 r. +, ++ męża Stanisława, syna Ryszarda oraz ++ Ireneusza i Eryka Krzon.

11​00- W pewnej intencji

14​30- W intencji rocznych dzieci , ich rodziców i chrzestnych.

16​00- 1. Za + Jolantę Hankus w r. +.
2. Za + Adama Kalinowskiego i  ++  lokatorów z ul.Zamenhofa 6.

NIEDZIELA 9 LIPCA 2023 XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

„Prostota dziecka oraz pokora pomaga odnaleźć największe dobro, którym jest Bóg. Dziecięca pokora i prostota skłania do przyjęcia mądrości i daru rozumienia dróg Bożych w życiu. Wtedy można dokonać najwięcej, bowiem sam Bóg zaczyna działać przez człowieka. Pan Jezus pozostawia nam ważne wskazanie w tym względzie niejako warunek skuteczności: Przyjdźcie do Mnie i uczcie się ode Mnie...( Mt 11,28).”
  Dziś zbiórka przed kościołem na budowę kościoła MB Częstochowskiej w Rybniku. Witamy ks proboszcza Krzysztofa Szymańskiego, który wygłosi kazanie
  • Adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek jutro o 20.00 w kaplicy.
  • Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę17.30.
  • W czwartek, 13 lipca przypada dzień fatimski. O 17.15 odmówimy różaniec. Procesja z figurą Matki Bożej po mszy wieczornej dookoła placu kościelnego.
  • Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 17.00
  • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Różaniec o 17.30 poprowadzą członkowie IX i X róży.
  • W przyszłą niedzielę msza święta o 14.30 będzie sprawowana w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie ofiarą kopertową, przeznaczoną na potrzeby naszego kościoła i parafii.
  • Przypominamy, że w czasie wakacji msze święte są sprawowane w porządku wakacyjnym, to znaczy w dni powszednie o 7.30 i 18.00, a w niedziele nie ma mszy wieczornej o 18.00.
  • W czasie wakacji również kancelaria parafialna jest czynna w porządku wakacyjnym – w poniedziałki i czwartki od 16.00 do 17.45, w środy i piątki od 8.00 do 10.00.
  • W kancelarii można składać intencje mszalne, które księża odprawią w  czasie wakacji.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego,  nasz informator parafialny i Anioł Stróż dla najmłodszych.