Intencje mszalne od 31 grudnia 2023 do 7 stycznia 2024

NIEDZIELA 31 grudnia
ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

630- Za ++ zalecanych.

800- Za + Wojciecha Mc Knight'a w 30 dz. po +.

930- Za + Bernarda Parysa i ++ sąsiadów z ul. Racławickiej 1.

1100- W intencji rodzin naszej parafii.

1430- W pewnej intencji.

16​00-ZAKOŃCZENIE ROKU:
1. Za Parafian
2. W intencji grup modlitewnych i formacyjnych naszej parafii.
3. Za + Marka Iwaniuka w 8 r. +.

Poniedziałek 1 stycznia
UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

800- Za + Józefa Tatarczyka – msza św. gregoriańska.

930- Za + Aleksandra Baczyńskiego – ofiar. od Danuty i Stanisława Adamczyk.

1100- Za Parafian.

1430- W pewnej intencji.

1600- Za + Edmunda Paryska w 7 r. + i ++ rodziców z obu stron.

1800- Za + Józefa Kocura w 30 dz. po +.

Wtorek 2 stycznia
WSPOMNIENIE ŚW. BAZYLEGO WIELKIEGO I GRZEGORZA Z NAZJANZU, BPÓW I DK

700- Za + Józefa Tatarczyka –  msza św. gregoriańska.

800- W intencji członków Żywego Różańca.

1800- Za + Krzysztofa Proszek w 2 r. +.

Środa 3 stycznia

700- Za + Józefa Tatarczyka – msza św. gregoriańska.

800- Do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo Matki Boskiej Bolesnej i św. Józefa w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i o dar życia wiecznego dla ++ członków.

1730-NOWENNA DO M.B. NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

1800- 1. Za + męża Józefa Nowaka, ++ rodziców z obu stron, + brata Marka i + Andrzeja.
2. Za + Agnieszkę Maciejok w 1 r. +.

Czwartek 4 stycznia – I CZWARTEK MIESIĄCA

700- W intencji kapłanów, kleryków, sióstr zakonnych i o nowe powołania.
Za ++ członków Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów oraz + ojca jezuitę Kazimierza Kubackiego.

800- 1. Za +  Józefa Tatarczyka – msza św. gregoriańska.
2. Za + Agatę Wieczorek w 30 dz. po +.

1800- Za + Bogusławę Bartoszek w r. +.

Piątek 5 stycznia – I PIĄTEK MIESIĄCA

700- Za + Józefa Tatarczyka – msza św. gregoriańska.

800-Dziękcz . W int. małż. Krystyny i Andrzeja Oszek z ok. 50 r. śl. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny T.D.

1800- 1. W intencji Straży Honorowej NSPJ i za ++ członków.
2. Za + Andrzeja Dudka w 3 r. +.
3. Za + męża Alberta w 14 r. +, + zięcia Janusza oraz ++ pokrewieństwo.

Sobota 6 stycznia
UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

630- Za + Józefa Tatarczyka – msza św. gregoriańska.

8​00-Dziękcz. W int. małż. Teresy i Adama z ok. 40 r. śl. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny T.D.

9​30- 1. Za + męża Bronisława w 10 r. +, ++ z rodzin: Pochopień, Rodak, Dylka, Kratochwil, Kranz i Widera.
2. Za + Czesława Nowickiego w 4 r. +.

14​30- W pewnej intencji.

16​00- 1. Dziękcz . W int. Jana Cichonia z ok. 80 r. ur. z podzięk. za otrzymane łąski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizanta i rodziny T.D.
2. Dziękcz . W int. małż. Haliny i Mariana Mohrhardt z ok. 50 r. śl. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny T.D.

18​00- Za + żonę Wandę Glinkę w 5 r. +.

NIEDZIELA 7 stycznia
ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

630- Za + Henryka Wojtka, + Rozalię oraz ++ pokrewieństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.

800- Za + Józefa Tatarczyka – msza św. gregoriańska.

930- 1. Za + Jana Bytomskiego w 15 r. +, jego + żonę Alicję oraz ++ pokrewieństwo z obu stron.
2. Za ++ rodziców:  Jana w 30 r. + i Marię w r. + oraz ++ dziadków i pokrewieństwo z obu stron.

1100- 1. Dziękcz . W int. Bartosza Brożka z ok. 18 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog Boże, zdrowie i dary Ducha Świętego.
2.  Dziękcz . W int. Nadii Mnich z ok. 10 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog Boże i zdrowie.

1430-Dziękcz . W int. Herberta Morcinka z ok. 85 r. ur. i żony Zofii z ok. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog Boże, zdrowie dla Solenizantów i rodziny T.D.

16​00- 1. Za + Barbarę Przybyłę w r. + i ++ pokrewieństwo z obu stron.
2. Za + Otylię Dziwisz w 10 r. + i ++ rodziców.

18​00- Za + Wacławę Merder w 1 r. +.

NIEDZIELA 31 GRUDNIA 2023 ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

„W dzisiejszą niedzielę nasze myśli biegną do Nazaretu, gdzie Jezus, Maryja i Józef dzielili los wielu współczesnych sobie rodzin. Tym, co stanowi dla nas przykład, jest miłość, która była w tej rodzinie na pierwszym miejscu. Kiedy patrzymy na Świętą Rodzinę, to przed oczyma stają nam rodziny, w których żyjemy. Przy okazji Świąt Bożego Narodzenia uświadamiamy sobie jeszcze bardziej ich ważną rolę w naszym życiu.”
  1. Ostatnią mszę świętą w starym roku kalendarzowym 2023 z nabożeństwem dziękczynno – błagalnym odprawimy dziś o godz. 16.00. NIE BĘDZIE MSZY O 18.00.
  2. Jutro, w pierwszy dzień nowego roku, przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.   W tym dniu msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym, ZA WYJĄTKIEM MSZY o 6.30. Kolekta w Nowy Rok będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Katowicach.
  3. W środę o 17.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.   W czwartek7.00 msza św. w intencji kapłanów i o nowe powołania. Adoracja Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów o 17.00 w kaplicy. W piątek od 17.00 adoracja Straży Honorowej NSPJ.
  5. W najbliższy czwartek nie będzie mszy świętej szkolnej.
  6. W sobotę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą sprawowanew porządku niedzielnym. Kolekta uroczystości jest przeznaczona na misje. Po mszy wieczornej około godz. 19.00, Dzieci Maryi zapraszają na Jasełka.
  7. W przyszłą niedzielę, podczas mszy o 14.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego.
  8. Trwają odwiedziny kolędowe. Plan kolędy znajdziemy  w gablotce i na stronie internetowej parafii.
  9. Jak co roku zachęcamy do podzielenia się dobrem i miłością z potrzebującymi w ramach akcji Boże Narodzenie w pudełku bo butach. Paczki można składać po każdej mszy świętej, począwszy od 1 stycznia do niedzieli 7 stycznia włącznie.

Jest nasz informator parafialny.