Intencje mszalne od 30 lipca do 6 sierpnia 2023

NIEDZIELA 30 lipca
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za + Teresę Geisler w 10 r. +, + męża Antoniego w 1 r. + oraz ++ pokrewieństwo.

8​00- Za + Krystynę Osman w 8 r. +.

9​30- Za + syna Dawida Siedlaczka w 10 r. + oraz ++ dziadków Janinę i Rudolfa.

11​00-Dziękcz . W int. Krystyny Cwyl z ok. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny.

14​30- 1. Dziękcz . W int. Krystyny Kasperczyk z ok. 50 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże i zdrowie T.D.
2.Dziękcz . W int. Aleksandra Szoty z ok. 18 r. ur. i Bartosza z ok. 20 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie, dary Ducha Świętego dla Solenizantów oraz błog. Boże dla rodziców i rodzeństwa.

16​00- 1. Za + Jana Błażycę w 16 r. +, + córkę Lidię Grymel, ++ rodziców, teściów i ++ z pokrewieństwa.
2. Za + Jadwigę Jankowską i + męża Ignacego.

Poniedziałek 31 lipca
WSPOMNIENIE ŚW. IGNACEGO Z LOYOLI, PREZB.

7​30- Za + córkę Joannę w r. ur. oraz ++ z rodziny.

18​00- 1. Za + Henryka Jarosza – ofiar. od lokatorów z ul. Energetyków 17.
2. Za+ Urszulę Rasałę w 2 r. +.

Wtorek 1 s​ierpnia
WSPOMNIENIE ŚW. ALFONSA MARII LIGUORIEGO, BISKUPA I DK

7​30- Za + Lidię Fudalej w 19 r. + oraz ++ z rodzin Fudalej i Krakowiak.

18​00- 1. Za + Kazimierza Markiewicza w 2 r. +.
2. Za + Marcina Kryjewskiego w 30 dz. po +.

Środa 2 sierpnia

7​30- 1. Do miłosierdzia Bożego przez wstaw. św. Józefa i Matki Boskiej Bolesnej w int. członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i o dar życia wiecznego dla ++ członków.
2. Za + Irenę Osyrę - ofiar. od Koła Przyjaciół Radia Maryja

18​00- 1. Za ++ rodziców Marię i Eryka Sobota oraz ++ pokrew. z obu stron.
2. Za + Małgorzatę Skwarek – ofiar. od lokatorów z ul. Międzyblokowej 10.

Czwartek 3​ sierpnia​ – ​I CZWARTEK MIESIĄCA

7​30- 1. W intencji kapłanów naszej parafii i o nowe powołania.
2. Za + Rozalię Wojtek w r. ur., + Henryka i ++ pokrew. z obu stron oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

18​00- 1. Za ++ rodziców Urszulę i Antoniego Stroka w r. ur.
2. Za + Olgę Zbroję w 30 dz. po +.

Piątek 4 sierpnia​ - ​I PIĄTEK MIESIĄCA
WSPOMNIENIE ŚW. JANA MARII VIANNEYA, PREZB.

7​30- 1. Za + matkę Walerię Duszel w 9 r. +, ++ ojca Tadeusza, siostrę Bronisławę i jej + męża Romana oraz ++ pokrewieństwo.
2. Za + Franciszka Lemparta, ++ rodziców, teściów i ++ pokrewieństwo.

18​00- 1. W intencji Straży Honorowej NSPJ i za ++ członków o dar życia wiecznego.
2. Za + Alicję Matuszek w 30 dz. po +.

Sobota 5 sierpnia​ - ​I SOBOTA MIESIĄCA

7​30- W intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja.

18​00- Za ++ Józefa, Zofię, Mariana oraz + córkę Renatę w 4 r.

NIEDZIELA 6 sierpnia
ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

6​30- Za + Danutę Kałamagę – ofiar. od Marka i Sabiny z Częstochowy z rodziną.

8​00- Za + Małgorzatę Augustyniak w 1 r. +, + męża Lecha oraz ++ pokrewieństwo z obu stron.

9​30- Za + męża Józefa Kusza w 13 r. +, ++ rodziców  Helenę i Alfreda oraz ++ z rodziny.

11​00- 1.Dziękcz . W int. małż. Brygidy i Henryka Aleksa z ok. 55 r. śl. oraz małż. Anety i Krzysztofa w r. śl. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny T.D.
2.Dziękcz . W int. małż. Justyny i Mirosława Błaszczyk z ok. 25 r. śl. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny T.D.

16​00-Dziękcz . W int. mamy Ruty Szczepaniak z ok. 88 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny T.D.

NIEDZIELA 30 LIPCA 2023 XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

„W dzisiejszej Ewangelii słyszymy o skarbie ukrytym w roli i drogocennej perle. Jezus chce nas zachęcić do radykalnego wyboru. On sam jest skarbem, a wspólnota z Nim drogocenną perłą. Dla Niego warto zrezygnować z krępujących więzów i ciasnych ograniczeń. Prośmy w trakcie tej Eucharystii o łaskę odkrycia wartości królestwa i gotowość do wyrzeczeń, aby nic nie zajęło miejsca Boga w naszym życiu. ”
  1. Dziś z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej mszy udzielamy specjalnego błogosławieństwa kierowcom oraz ich pojazdom.
  2. Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę17.30.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek7.30 msza święta w intencji kapłanów i o nowe powołania. Od 17.00 w kaplicy adoracja Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów. W piątek po mszy o 7.30 nabożeństwo do NSPJ.  O 17.00 adoracja Straży Honorowej i okazja do spowiedzi. Msza o 18.00 będzie sprawowana w intencji Straży Honorowej. W sobotę7.00 różaniec, a o 7.30 msza w intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  4. W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Różaniec o 17.30 poprowadzą członkowie II i III róży.
  5. Dziś po każdej mszy świętej w salce nr 3 można zapisać się na Halembską Pielgrzymkę na Jasną Górę w sposób tradycyjny.
  6. Od jutra rozpoczynają się zapisy na autokarowy wyjazd do Częstochowy na Dzień Halembski, który przypada w czwartek 24 sierpnia. Szczegóły w gablotce.
  7. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.
  8. W sierpniu zachęcamy do wpisywania swoich postanowień do Księgi Trzeźwości wystawionej pod chórem.
  9. Przypominamy o zmienionym na czas wakacji porządku mszy i funkcjonowaniu kancelarii
Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.