Intencje mszalne od 28 stycznia do 4 lutego 2024

NIEDZIELA 28 stycznia
IV NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za + Aleksandra Baczyńskiego – ofiar. od Genowefy Gruszki.

8​00- Za ++ Zofię i Jana Dziuba oraz ++ pokrew. z obu stron.

9​30- 1. Za + Józefa Tatarczyka – msza św. gregoriańska.
2. Za + Bogusława Kurpasa w 30 dz. po +.

11​00- 1.Dziękcz. W int. Ireny z ok. 80 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże i zdrowie T.D.
2.Dziękcz. W int. ks. Bartłomieja Cudziły z ok. ur. z podzięk. za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże, dary Ducha Świętego, zdrowie na dalsze lata posługi kapłańskiej.

14​30-Dziękcz. W int. Moniki Niszczuk z ok. 33 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie.

16​00- 1. Za + Stefana Bartoszka w 8 r. +, ++ rodziców i pokrewieństwo.
2. Za + Anielę Michalską w 12 r. +.

18​00- Za + Zbigniewa Paszkowskiego w 12 r. + oraz ++ Stefana Pacewicza i Teofila Banacha.

Poniedziałek 29 stycznia

7​00- Za + Józefa Tatarczyka – msza św. gregoriańska.

8​00- Za + Stanisława Fudaleja w 14 r. + oraz ++ z rodzin Fudalej i Krakowiak.

18​00- 1. Za + Gabrielę Curyło i ++ lokatorów z ul. Kosynierów 4 e.
2. Za + Rudolfa Szilinga w 1 r. +.

Wtorek 30 stycznia

7​00- Za + Józefa Tatarczyka – msza św. gregoriańska.

8​00- Za + Olgę Zbroję – ofiar. od siostrzenicy Ireny z rodziną.

18​00-Dziękcz. W int. małż. Elżbiety i Andrzeja Cichoń z ok. r. śl. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny.

Środa 31 stycznia
WSPOMNIENIE ŚW. JANA BOSKO, PREZB.

7​00- Za + Cacylię Pałasz – msza św. gregoriańska.

8​00- Za + Jerzego Wieczorka w 30 dz. po +.

17​30-NOWENNA DO M.B. NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

18​00- 1.Dziękcz. W int. małż. Justyny i Sławomira Przybylskich z ok. 36 r. śl. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny.
2.Dziękcz. W int. wnuków: Igora z ok. 10 r. ur., Roberta z ok. 7 r. ur. i Kingi z ok. 2 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże i zdrowie.

Czwartek 1 lutego​ – ​I CZWARTEK MIESIĄCA

7​00- 1. W intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych naszej parafii oraz o nowe powołania.
2. Za + Cecylię Pałasz – msza św. gregoriańska.

8​00- Za + Aleksandra Baczyńskiego – ofiar. od rodziny Stręk.

18​00- 1. Za + Edwarda Koniecznego w 1 r. + oraz ++ żonę i syna.
2. Za + Teresę Pierszałę w 5 r. +.

Piątek 2 lutego - ​I PIĄTEK MIESIĄCA
ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

7​00- Za + Cecylię Pałasz – msza św. gregoriańska.

8​00- Za + męża Aleksandra Hanke w 6 r. +.

10​00- Za + męża Stanisława i + matkę Agnieszkę w r. ur.

16​00- W intencji Sióstr Karmelitanek z Gniezna i Sióstr Sercanek z Kamesznicy.

18​00- 1. W intencji Straży Honorowej NSPJ i za ++ członków.
2. Za ++ rodziców Albinę i Tadeusza Sobstyl oraz ++ braci Wiesława i Stanisława.
3. Za + Marię Kozłowską w 2 r. +.

Sobota 3 lutego​ - ​I SOBOTA MIESIĄCA

7​00- Za + Cecylię Pałasz – msza św. gregoriańska.

8​00- 1. Do Miłosierdzia Bożego przez wstaw. M.B. Bolesnej i św. Józefa w int. członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i o dar życia wiecznego dla ++ członków.
2. W intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja.

18​00- 1. Za + męża Edwarda Blaźniaka w 2 r. +, + siostrę Zofię oraz ++ rodziców z obu stron.
2. Za ++ Monikę Siekierę i Alfreda Lubeckiego.

NIEDZIELA 4 lutego
V NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za + Zofię Kosińską – ofiar. od koleżanek z IV LO im. H. Sienkiewicza w Częstochowie.

8​00- Za + Cecylię Pałasz – msza św. gregoriańska.

9​30- 1. Za + Martę Malisz w 20 r. +.
2. Za + Krystynę Fricowską i jej + męża – ofiar. od lok. z ul. Miodowej 16.

14​30- W pewnej intencji.

16​00- 1. Za + męża Kazimierza Sieraczka w 3 r. + i + matkę Helenę.
2. Za + ojca Rainholda Długaja i ++ rodziców z obu stron.

18​00- Za + syna Dariusza Łaszewskiego w r. ur., ++ dziadków z obu stron i ++ rodzeństwo.

NIEDZIELA 28 STYCZNIA 2024 IV NIEDZIELA ZWYKŁA

„W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy o egzorcyzmie dokonanym przez Jezusa i autorytecie Jego słowa. Tylko Chrystus może uwolnić ludzkie serce spod wpływu zła i poddać je panowaniu swojej miłości. U progu tej Eucharystii wzbudźmy w sobie pragnienie podporządkowania Bogu całego naszego życia, zwłaszcza naszych słabości i skłonności do grzechu.”
  1. Adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek jutro o 20.00 w kaplicy.
  2. W środę17.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek7.00 msza św. w intencji kapłanów i o nowe powołania, a o 17.00 w kaplicy  Adoracja Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów. W piątek od 17.00 adoracja Straży Honorowej NSPJ i o 18.00 msza św. w intencji Straży. W sobotę7.30 różaniec, a o 8.00 msza św. w intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  4. W piątek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które jest obchodzone w całym Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte z obrzędem poświęcenia gromnic  będą sprawowane o 7.00, 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Kolekta jest przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
  5. W sobotę wspominamy w liturgii św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po wszystkich mszach udzielimy specjalnego błogosławieństwa, które ma nas chronić przed chorobami gardła. Jak zwykle w sobotę, o 17.00 wystawienie i okazja do spowiedzi. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie VIII i IX róży.
  6. Narzeczonych informujemy, że najbliższe nauki przedślubne odbędą się 13, 20 i 27 kwietnia.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, nasz informator parafialny i Anioł Stróż dla najmłodszych.