Intencje mszalne od 24 do 31 grudnia 2023

NIEDZIELA 24 grudnia
IV NIEDZIELA ADWENTU – ​WIGILIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

6​30- Za + Krzysztofa Koniecznego – msza św. gregoriańska.

8​00- Za + ojca Franciszka w 4 r. +, jego + żonę Teresę, ++ rodziców chrzestnych i ++ pokrew. z obu stron.

9​30- 1. W int. rodziny Jończyk z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże i zdrowie.
2. W pewnej intencji.

14​30- W pewnej intencji.

16​00- W pewnej intencji.

24​00-PASTERKA:
1. W intencji Parafian.
2. W intencji redakcji gazetki parafialnej Boże Narodzenie z ok. 30. lecia istnienia.
3. W intencji służby liturgicznej ołtarza, szafarzy, kościelnych, organistów i budowniczych stajenki.

Poniedziałek 25 grudnia
UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

6​30- Za + Krzysztofa Koniecznego – msza św. gregoriańska.

8​00- Za ++ rodziców Marię i Leopolda Klektan w r. ur. oraz + brata Andrzeja w r. ur. i ++ pokrew. z obu stron.

9​30-Dziękcz . W int. rodzin: Bubała, Turek i Majcher  z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog Boże i zdrowie.

14​30- W pewnej intencji.

16​00- Za + Krystynę Rakowską w 1 r. +.

17​00-NIESZPORY KOLĘDOWE.

18​00- Za + Wojciecha Sukera w r. urodzin.

Wtorek 26 grudnia​
ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA

6​30- Za + Krzysztofa Koniecznego – msza św. gregoriańska.

8​00- Za + Bożenę Trybek – ofiar. od brata z żoną.

9​30- Za + Franciszka Grzegorczyka, ++ rodziców, rodzeństwo i pokrew. z obu stron.

14​30-Dziękcz. W int. Agnieszki z ok. 75 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog Boże i zdrowie dla Solenizantki i dzieci z rodzinami T.D.

16​00- Za + Józefa Rolnika w 8 r. +.

18​00- Za + Krystynę Krynicką w 6 r. +.

Środa 27 grudnia
ŚWIĘTO ŚW. JANA APOSTOŁA I EWANGELISTY

7​00- Za + Krzysztofa Koniecznego – msza św. gregoriańska.

8​00- Za + Andrzeja Szymandera – ofiar. od Joanny Dąbek.

Czwartek 28 grudnia
ŚWIĘTO ŚW. MŁODZIANKÓW. MĘCZ.

7​00- Za + Krzysztofa Koniecznego – msza św. gregoriańska.

8​00- 1. Za ++ lokatorów z ul. Energetyków 8, 8a i b.
2. Za + męża Antoniego Trojanowskiego w 22 r. + i ++ rodziców.

10​00- W intencji dzieci naszej parafii.

Piątek 29 grudnia
V DZIEŃ W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA

7​00- Za + Krzysztofa Koniecznego – msza św. gregoriańska.

8​00- Za + Bożenę Trybek i ++ lokatorów z ul. Kosynierów 2 h.

Sobota 30 grudnia
VI DZIEŃ W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA

7​00- Za + Krzysztofa Koniecznego – msza św. gregoriańska.

8​00- Za + Alfreda Hampel w 30 dz. po +.

18​00- Za + Annę Makowską.
Za + Jana Majora w 30 dz. po +.

NIEDZIELA 31 grudnia
ŚWIĘTO ŚW. RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

6​30- Za ++ zalecanych.

8​00- Za + Wojciecha Mc Knight'a w 30 dz. po +.

9​30- Za + Bernarda Parysa i ++ sąsiadów z ul. Racławickiej 1.

11​00- W intencji rodzin naszej parafii.

16​00-ZAKOŃCZENIE ROKU:
1. Za Parafian
2. W intencji grup modlitewnych i formacyjnych naszej parafii.
3. Za + Marka Iwaniuka w 8 r. +.

NIEDZIELA 24 GRUDNIA 2023 IV NIEDZIELA ADWENTU UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

„Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami”. Bóg zstępuje z wysokości nieba i ukazuje się naszym oczom jako Dziecko spoczywające w betlejemskim żłobie. Niech spotkanie z Nim podczas tej Eucharystii umocni w naszych sercach pokój i radość.”
  1. Dziś okazja do spowiedzi przed każdą mszą świętą. Ostatnią mszę odprawimy o godz. 16.00. NIE BĘDZIE MSZY O 18.00. Uroczystą Pasterkę odprawimy o północy. Kolekta zebrana w czasie Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Po Pasterce młodzież zaprasza na wspólne kolędowanie.
  2. Msze święte w pierwsze i w drugie święto będą sprawowane w porządku niedzielnym. W pierwsze święto o 17.00 nieszpory kolędowe. Sakramentu chrztu świętego udzielimy w drugie święto, podczas mszy o 14.30. Kolekta w drugi dzień świąt będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
  3. W środę, w czwartek i w piątek nie będzie mszy świętej o godz. 18.00. Nie będzie również Nowenny do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  4. W środę przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po mszach o 7.00 i 8.00 pobłogosławimy wino.
  5. W czwartek obchodzimy święto świętych Młodzianków. Dzieci zapraszamy na mszę św. o 10.00, połączoną z udzieleniem specjalnego błogosławieństwa.
  6. W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, o 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie XI i I róży.
  7. Przyszła niedziela jest ostatnim dniem roku kalendarzowego. Przypada w nią również Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Dzień ten jest szczególnym świętem rodzin chrześcijańskich. Msza święta o 11.00 będzie sprawowana w intencji rodzin naszej parafii; o 16.00 odprawimy uroczystą mszę świętą z nabożeństwem dziękczynno – błagalnym na zakończenie roku 2023. NIE BĘDZIE W TYM DNIU MSZY WIECZORNEJ O 18.00.
  8. Można zabrać z naszego kościoła Betlejemskie Światełko Pokoju.
  9. Kolędę po świętach rozpoczniemy w czwartek, 28 grudnia. Plan kolędy znajdziemy  w gablotce i na stronie internetowej parafii.
  10. W zakrystii można zgłaszać chorych, którym szafarze zaniosą Komunię w święta Bożego Narodzenia.
  11. W salce są jeszcze do nabycia opłatki na stół wigilijny.
  12. Już dziś zapraszamy na Jasełka przygotowane przez Wspólnotę Dzieci Maryi, które odbędą się w Uroczystość Trzech Króli.

Jest jubileuszowy numer naszej gazetki parafialnej Boże Narodzenie

i świąteczno  - noworoczne wydanie Gościa Niedzielnego

z audiobookiem zatytułowanym Narodziny Bożego Narodzenia w cenie 15 zł.

Jest też nasz informator parafialny.