Intencje mszalne od 18 do 25 lutego 2024

NIEDZIELA 18 lutego
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

6​30- Za + Józefa Szotę – ofiar. od brata Ryszarda z żoną.

8​00- Za + Cecylię Pałasz – msza św. gregoriańska.

9​30- 1. Za + Marię Uryć w r. ur.
2. Za + Jana Mrukowskiego w 30 dz. po +.

11​00- 1.Dziękcz. W int. Piotra Latko z ok 70 r. ur. z podzięk. za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizanta i rodziny T.D .
2. W int. rodzin Domowego Kościoła.

14​30- 1.Dziękcz. W int. Katarzyny Gurbisz z ok. 18 r. ur. z podzięk. za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże, dary Ducha Świętego, zdrowie i dobry wybór drogi życiowej.
2. W int.rocznych dzieci , ich rodziców i chrzestnych.

16​00- Za + żonę Jolantę Kozyrę w r. ur., jej ++ pokrewieństwo oraz ++ rodziców z obu stron.

17​00-GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM

18​00- Za + Stanisława Kuchtę w 1r. +.

Poniedziałek 19 lutego

7​00- Za + Cecylię Pałasz – msza św. gregoriańska.

8​00- Za + Magdalenę Stanek – ofiar. od Róż Różańcowych.

18​00- 1. Za + Dariusza Puszczyka w 6 r. +.
2. Za + Beatę Mleczko w 30 dz. po + - ofiar. od lokatorów z ul. Miodowej 15.

Wtorek 20 lutego

7​00- Za + Cecylię Pałasz – msza św. gregoriańska.

8​00- Za + Jerzego Wieczorka i ++ lokatorów z ul. Solidarności 6, 6a i b.

18​00- 1. Za + Stanisławę Prorok w 2 r. + oraz + Lidię  i + Bogusławę Bartoszek.
2. Za dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 21 lutego

7​00- Za + Cecylię Pałasz – msza św. gregoriańska.

8​00- 1. Za + ks. Joachima Morcinka, + siostrę Magdalenę oraz ++ rodziców, rodzeństwo i dusze w czyśćcu  cierpiące.
2. Za + matkę Gertrudę w r. ur., + ojca Stanisława oraz ++ teściów Agnieszkę i Konrada.

18​00- 1. Za + Ludwika Lasek.
2. Za + Lidię Grudnik w r. ur. oraz ++ pokrewieństwo z obu stron.

Czwartek 22 lutego
ŚWIĘTO KATEDRY ŚWIĘTEGO PIOTRA APOSTOŁA

7​00- Za + Cecylię Pałasz – msza św. gregoriańska.

8​00- Za + Józefa Szotę – ofiar. od chrześnicy Ani z rodziną.

16​30-DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI.

17​00-MSZA ŚW. SZKOLNA: Za + Pawła Seredę w 30 dz. po +.

18​00- Za + Edwarda Zielińskiego i ++ lokatorów z ul. Racławickiej 1 b.

Piątek 23 lutego

7​00- Za + Cecylię Pałasz – msza św. gregoriańska.

8​00- Za ++ rodziców Marię i Józefa Demidowicz, ++ ojczyma Józefa, siostrę Elżbietę, szwagrów Tadeusza i Daniela oraz ++ pokrew. z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.

17​15-DROGA KRZYŻOWA

18​00- 1. Za + Helenę Koziołek – ofiar. od Róż Różańcowych.
2. Za + Edwarda Blaźniaka w r. ur., ++ Patrycję Kłos, Weronikę i Andrzeja Krętorz.

Sobota 24 lutego

7​00- Za + Cecylię Pałasz – msza św. gregoriańska.

8​00- Za + Andrzeja Gracę w 3 r. +, + córkę Dorotę, ++ rodziców z obu stron oraz ++ szwagra Henryka, chrześniaka Patryka i ++ pokrewieństwo.

18​00- 1. Za + Stefana Sobierajskiego – ofiar. od lokatorów z ul. Solidarności 19, 19a i b.
2. Za + Zofię Bort – ofiar. od Ryszarda Kucharzewskiego z rodziną.

NIEDZIELA 25 lutego
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

8​00- Za + Zofię Kosińską – ofiar. od siostrzenicy Anny z rodziną.

9​30- 1. Za + Cecylię Pałasz – msza św. gregoriańska.
2. Za + Bolesława Dragana w 25 r. +.

11​00-Dziękcz. W int. Sylwii z ok. ur. z podzięk. za odebrane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny.

14​30- W pewnej intencji przez wstaw. Matki Boskiej o dar błog. Bożego.

16​00- 1. Za + Alfonsa Piwonia w 8 r. + oraz ++ rodziców, teściów i pokrew. z obu stron.
2. Za + Artura Sobierańskiego w 32 r. +.

17​00-GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM

18​00- 1. Za + Jana Pękalę – ofiar. od żony z rodziną.
2. Za + Edwarda Zielińskiego w 30 dz. po +.

NIEDZIELA 18 LUTEGO 2024 I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

„Na początku swojej publicznej działalności Jezus pokonuje pokusy Złego. W ten sposób pokazuje swoim uczniom, skąd brać odwagę i w jaki sposób walczyć ze złem. Jezus walczy z szatanem, posługując się słowem Bożym. W Jego słowach jest moc samego Boga.”
  1. Kolekta dzisiejsza jest ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na potrzeby naszego kościoła i parafii.
  2. Zachęcamy do wpisywania się do Księgi Trzeźwości, wystawionej pod chórem.
  3. Jutro o 20.00 w kaplicy adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek.
  4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga krzyżowa w piątki, od 17.15 czytanie zalecek, o 17.30 początek rozważań. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00. W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których modlimy się podczas drogi krzyżowej. Formularz na zalecki znajdziemy z tyłu kościoła i przed wejściem do kaplicy.
  5. W środę17.30 nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  6. Dzieci zapraszamy na drogę krzyżową w czwartek16.30 i na mszę świętą szkolną o godz. 17.00.
  7. W sobotę17.00 wystawienie i okazja do spowiedzi. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie III i IV róży.
  8. Naszych chorych parafian odwiedzimy w najbliższą sobotę, 24 lutego. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  9. W przyszłą niedzielę podczas mszy o 14.30 udzielimy sakramentu chrztu.
  10. Stowarzyszenie Świętego Filipa Nereusza zaprasza osoby starsze na spotkania Klubu Seniora w każdy wtorekpiątek o godz. 9.00. lub 11.15. Spotkania odbywają się w pomieszczeniach przy ul. Solidarności 21. Dają one możliwość ciekawego spędzenia czasu w gronie życzliwych ludzi i przeciwdziałają osamotnieniu!
  11. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny