Intencje mszalne od 18 do 25 grudnia 2022

NIEDZIELA 18 grudnia​
​IV NIEDZIELA ADWENTU

8​00- 1. Za + Stefanię Jastrzembską – msza św. gregoriańska.
2. Za + Genowefę Czypionkę w 2 r. +.

9​30- 1. W intencji rodzin Domowego Kościoła naszej parafii.
2. Za ++ rodziców Urszulę i Kazimierza Witała w r. ur. i ++ z pokrewieństwa.

11​00- 1.Dziękcz . W int. Józefa Urbanka z ok. 80 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże,
zdrowie dla Solenizanta i rodzinyT.D.
2.Dziękcz. W int. Henryki Zawadzkiej z ok. 80 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog.
Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodzinyT.D.

14​30-Dziękcz . W int. Wiktorii Badury z ok. 90 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą
o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny – ofiar. od syna z synową T.D.

16​00- Za ++ rodziców Marię i Lucjana Ramik.

18​00- Za + Stefanię Brauner w 3 r. + i + męża Józefa oraz ++ rodziców Gertrudę i Jana Suchoń.

Poniedziałek 19 grudnia

6​45-RORATY: Za + Stefanię Jastrzembską – msza św. gregoriańska.

8​00- 1. Za + Edwarda Sibińskiego – ofiar. od rodziny Jana Burszki z Zakopanego.
2. O powrót do zdrowia dla Janiny.

18​00- Za + Bogdana Jarząbka w 1 r. +, ++ rodziców i ++ pokrew. z obu stron.

Wtorek 20​ grudnia

6​45-RORATY: Za + Stefanię Jastrzembską – msza św. gregoriańska.

8​00- Za + męża Jana w r. ur. oraz ++ rodziców i pokrew. z obu stron.

18​00- Za ++ rodziców Marię i Bolesława Wieczorek.

Środa 21​ grudnia

6​45-RORATY: Za + Stefanię Jastrzembską - msza św. gregoriańska.

8​00- 1. Za + Ryszarda Koszelorza – ofiar. od mieszkańców domków przy ul. Leśnej i Borowej.
2. Za ++ mieszkańców domków na Leśnej i Borowej.

18​00- Za + Marię Obrzud w 1 r. + i + męża Władysława.

Czwartek 22​ grudnia

7​00- Za + Stefanię Jastrzembską - msza św. gregoriańska.

8​00- Za ++ Annę i Alojzego Rzymełka oraz ++ pokrew. z obu stron.

17​00-RORATY: Za + Alicję Piskorek – ofiar. od lok. z ul. Olszynowej 4, 4a – c.

18​00- Za + Jana Szewczyka w 5 r. + oraz ++ pokrew.

Piątek 23 ​grudnia

7​00- Za + Stefanię Jastrzembską - msza św. gregoriańska.

8​00- Za ++ rodziców Klarę i Alfreda Grim.

17​00-CICHA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.

18​00-RORATY:
1. Za + Krystynę Wypiór w 1 r. +.
2. Za + Marię Cieślińską w r. +, + męża oraz ++ pokrew. z obu stron.

Sobota 24 grudnia​
DZIEŃ POWSZEDNI​ – WIGILIA​ ​BOŻEGO NARODZENIA

8​00- Za ++ zalecanych.

10​00-MSZA ŚWIĘTA DLA DZIECI

24​00-PAST​ERKA:
1. W intencji Parafian.
2. W int. służby liturgicznej ołtarza, nadzwyczajnych szafarzy, kościelnych i organistów.
3. W intencji Pań sprzątających kościół, budowniczych stajenki oraz pracowników probostwa.

NIEDZIELA 25 grudnia
UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – ODPUST PARAFIALNY

6​30- Za ++ zalecanych.

8​00- Za + Stefanię Jastrzembską – msza św. gregoriańska.

9​30- Za ++ Halinę Bugajską, Helenę Simińską i ++ pokrew. z obu stron.

11​00-SUMA ODPUSTOWA: Za Parafian.

14​30-Dziękcz . W int. Haliny Matyl z ok. 70 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą
o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny T.D.

16​00- Za ++ Gertrudę i Tadeusza Woźniak w r. +.

17​00-NIESZPORY KOLĘDOWE.

18​00- Za + Władysława Zyndera – ofiar. od rodziny Ewy i Andrzeja Klimelów.

NIEDZIELA 18 grudnia 2021 IV NIEDZIELA ADWENTU

”Zapaliliśmy czwartą świecę na adwentowym wieńcu. Przyjście Pana jest już naprawdę bliskie. Ile jest w nas wiary w Bożą obietnicę? Na ile Bogu zaufaliśmy? Dziś patrzymy na Józefa, który bez kalkulowania wypełnia polecenia Anioła. Czy my też jesteśmy gotowi na spotkanie z Panem w tajemnicy Świąt Bożego Narodzenia?”

• Kolekta dzisiejsza jest ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na potrzeby naszego kościoła i parafii.

• Okazja do spowiedzi przed świętami: dziś przed każdą mszą świętą, we wtorekśrodę od 17.00 do 18.00, w czwartekpiątek od 16.00 do 18.00, a w Wigilię – w sobotę - od 6.30 do 16.00. Przez cały tydzień spowiedź również, jak zwykle, przed mszami porannymi. DZIECI zapraszamy do spowiedzi w czwartek od godz. 16.00.
  • Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na msze święte roratnie. Roraty dla dzieci w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek, środę o 6.45, w czwartek o 17.00 i w piątek o 18.00. W sobotę o 10.00 msza święta dla dzieci, połączona z rozdaniem nagród za uczestnictwo w roratach. Roraty dla młodzieży w piątek19.00 w kaplicy, a dla dorosłych parafian od poniedziałku do soboty o 8.00.  Roraty, przygotowane przez Grupę 23 +, w środę21.00 w kaplicy.
  • Adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek jutro o 20.00 w kaplicy.
  • Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę17.30.
  • W Wigilię Bożego Narodzenia uroczysta Pasterka o północy, która sprawowana będzie w intencji całej naszej parafii. Kolekta zebrana w czasie Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia, a po Pasterce młodzież zaprasza na wspólne kolędowanie.
  • Uroczystość Narodzenia Pańskiego jest naszym odpustem parafialnym. O godz. 11.00 uroczysta msza święta w intencji Parafian. Msze święte w pierwsze i w drugie święto będą sprawowanew porządku niedzielnym.
  • W zakrystii można zgłaszać chorych, którym szafarze zaniosą Komunię w Święta Bożego Narodzenia.
  • Plan kolędy znajdziemy w naszym informatorze parafialnym, na stronie internetowej parafii oraz w gablotce parafialnej.
  • W salce można jeszcze nabyć opłatki na stół wigilijny i świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Jest jeszcze nasz Kalendarz Parafialny.
  • Chętnych do pomocy w dekorowaniu kościoła na święta zapraszamy we wtorek na godz. 9.00.
Jest świąteczny numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny z planem kolęd po świętach Bożego Narodzenia.