Z życia parafii
Przeglądasz ogłoszenia archiwalne. Ogłoszenia na aktualny tydzień znajdziesz po kliknięciu w link: Ogłoszenia parafialne.
VI NIEDZIELA ZWYKŁA 15 lutego 2026
„W najbliższą środę pochylimy nasze głowy, aby zewnętrznym znakiem posypania popiołem okazać chęć nawrócenia. Już dziś prośmy o siły potrzebne do należytego przeżycia czasu Wielkiego Postu.”
- Kolekta dzisiejsza jest ofiarą specjalną - kopertową, przeznaczoną na potrzeby naszego kościoła i parafii.
- Dziś o 17.00 rozpoczynamy 40. godzinne nabożeństwo o charakterze błagalnym i wynagradzającym za popełnione grzechy, zwłaszcza w okresie karnawału. W poniedziałek i wtorek w kaplicy całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Początek po mszy świętej o 8.00, a zakończenie nabożeństwem przed mszą świętą wieczorną o 17.30.
- W środę rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Msze święte z obrzędem posypania popiołem o 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu nie będzie nowenny do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby jałmużnika naszej archidiecezji.
- W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki od 17.15 czytanie zalecek, od 17.30 początek rozważań. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00. Kazania pasyjne wygłosi nasz były wikariusz ks. Andrzej Króliczek. W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlić podczas Drogi Krzyżowej. Dzieci zapraszamy na Drogę Krzyżową razem z dorosłymi. Formularz na zalecki znajdziemy przy wejściu do kościoła i kaplicy.
- Najbliższy piątek jest 3. piątkiem miesiąca. Po mszy o 8.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
- W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; o 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie VII i VIII róży.
- Kolekta w przyszłą niedzielę będzie tak zwaną jałmużną postną.
- Chorych parafian odwiedzimy w sobotę, 7 marca. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
- Stowarzyszenie Świętego Filipa Nereusza prosi o przekazanie 1,5% podatku. Osoby, które zdecydują się na przekazanie podatku Nereuszowi mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy w rozliczeniu zeznania podatkowego w każdy piątek w godz. od 16.00. do 18.00. w biurze Stowarzyszenia przy ul. Solidarności 21. O podobną pomoc prosi również Caritas naszej archidiecezji.
Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.