Włochy 2017

PARAFIALNA PIELGRZYMKA DO WŁOCH

 27 lipca – 6 sierpnia 2017

 • PADWA
 • ASYŻ
 • CASCIA
 • RZYM
 • WATYKAN
 • MONTE CASSINO
 • POMPEJE
 • SAN GIOVANNI ROTONDO
 • MONTE SANT’ANGELO
 • MANOPPELLO
 • LORETO
 • WENECJA

 

Zapisy w Kancelarii parafialnej

 

 

1 dzień (27.07, czwartek): Udział we Mszy św. w kościele parafialnym na rozpoczęcie wspólnego pielgrzymowania. Wyjazd w kierunku Gorzyczek. Nocny przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch.

 

2 dzień (28.07, piątek): Śniadanie we własnych zakresie. Przejazd do PADWY. Nawiedzenie bazyliki
św. Antoniego (il Santo). Modlitwa przy grobie świętego, spacer po mieście: skwer Prato della Valle
z posągami zasłużonych postaci miasta. Nawiedzenie bazyliki św. Justyny – patronki Padwy z grobem
św. Łukasza Ewangelisty. Udział we Mszy św. Nawiedzenie sanktuarium św. Leopolda Mandića – Patrona Spowiedników i Penitentów. Czas na prywatną modlitwę i zakup pamiątek i lokalnych produktów. Wyjazd na nocleg i obiadokolację. 1 nocleg

 

3 dzień (29.07, sobota): Śniadanie. Przejazd do UMBRII, do ASYŻU. Nawiedzenie miejsc związanych
z życiem i kultem św. Franciszka. Zwiedzenie Bazyliki św. Franciszka: część górną z freskami Giotta oraz część dolną, w której znajduje się krypta z grobem świętego. Udział we Mszy św. Następnie przespacerujemy do Bazyliki św. Klary, założycielki klasztoru klarysek i patronki telewizji. Modlitwa przy grobie świętej oraz w kaplicy z cudownym krzyżem San Damiano, przed którym św. Franciszek usłyszał znamienne słowa; „Franciszku, napraw mój Kościół”. Nawiedzenie katedry św. Rufina – patrona miasta
i męczennika za wiarę za czasów cesarza Dioklecjana. Przejazd do Asyżu Dolnego: nawiedzenie Porcjunkuli – Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej z kaplicą wzniesioną w miejscu śmierci św. Franciszka. Przejazd do CASCIA – miejsca, gdzie św. Rita wstąpiła do klasztoru św. Marii Magdaleny. Zapoznanie się
z historią miejsca. Modlitwa przy grobie Świętej, która uchodzi za Patronkę spraw beznadziejnych. Przejazd na nocleg. Zakwaterowanie, obiadokolacja i 2 nocleg.

 

4 dzień (30.07, niedziela): Wczesne śniadanie. Przejazd do WATYKANU. Udział w modlitwie Anioł Pański z papieżem. Czas wolny na indywidualną modlitwę przy grobie Jana Pawła II. Spacer po Rzymie barokowym: Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek i Bazyliką św. Agnieszki, Fontanna di Trevi. Czas wolny na degustację włoskich lodów i zakup pamiątek. W godzinach popołudniowych przejazd do Bazyliki Św. Pawła za Murami wybudowanej nad grobem Apostoła, w której znajdują się również słynne medaliony z wizerunkami papieży. Udział we Mszy św. Powrót do hotelu na obiadokolację i 3 nocleg.

 

5 dzień (31.07, poniedziałek):  Śniadanie. Przejazd do RZYMU. Nawiedzenie Bazyliki Santa Maria Maggiore, gdzie znajduje się słynąca ikona Matki Bożej „Salus Populi Romani” i relikwie Bożego Żłóbka. Udział we Mszy św. Przejście na Via Merulana. Nawiedzenie kościoła św. Praksedy, w którym znajduje się słynna Kolumna Biczowania oraz kościoła św. Alfonsa di Liguori z oryginalną ikoną Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Przejazd na Lateran. Nawiedzenie Bazyliki św. Jana, głównej katedry Biskupa Rzymu z relikwiami św. Jana Ewangelisty i św. Jana Chrzciciela. Przejście do Kaplicy św. Schodów (Santa Scala), po których – według tradycji – szedł Jezus do pałacu Piłata. W godzinach popołudniowych spacer po Rzymie antycznym: Koloseum, Forum Romanum, Więzienie Marmertyńskie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja połączona z degustacją wina i 4 nocleg.

 

6 dzień (01.08, wtorek): Wczesne śniadanie. Przejazd na MONTE CASSINO. Zwiedzanie Opactwa Benedyktynów, wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich. Złożenie kwiatów na grobie gen.. Andersa. Przejazd do POMPEI – miasta położonego u stóp Wezuwiusza, którego wybuch w 79 roku spowodował, że miasto zachowało dla potomności swój specyficzny charakter, kryjąc domy i swoich mieszkańców pod górą popiołów. Zwiedzanie ruin starożytnego miasta z przewodnikiem miejscowym. Nawiedzenie Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej, która została wybudowana z prośbą o pokój na świecie. Zapoznanie się z historią miejsca, z którego pochodzi słynna na cały świat „Nowenna Pompejańska”. Udział we Mszy św. Czas wolny na prywatną modlitwę przez łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus z otoczeniu św. Katarzyny ze Sieny i św. Dominika. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
5 nocleg.

 

7 dzień (02.08, środa): Śniadanie. Przejazd do sanktuarium św. Ojca Pio w SAN GIOVANNI ROTONDO. Nawiedzenie miejsc związanych z życiem i działalnością Świętego. Udział we Mszy św. Czas na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek. Obiadokolacja  i 6 nocleg. Wieczorem – na życzenie grupy – istnieje możliwość zakupienia produktów lokalnych (sery, makarony, oliwa, wędliny, wino, słodycze)
w specjalnym markecie.

 

8 dzień (03.08, czwartek): Śniadanie. Pobyt na MONTE SANT’ ANGELO. Nawiedzenie Niebiańskiej Bazyliki – groty uświęconej obecnością św. Michała Archanioła. (możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami). Zapoznanie się z historią objawień św. Michała. Udział we Mszy św.. Czas wolny na indywidualną modlitwę, zakup pamiątek i produktów lokalnych: oliwa, makaron, wyroby ceramiczne. Przejazd nad morze. Wypoczynek na plaży. Powrót do San Giovanni Rotondo. Obiadokolacja
i 7 nocleg. Wieczorem możliwość uczestnictwa w modlitwie różańcowej w kaplicy relikwii św. Ojca Pio
o godz. 21.00.

 

9 dzień (04.08, piątek): Wczesne śniadanie. Przejazd do MANOPPELLO – miejsca, gdzie według tradycji znajduje się chusta ze Świętym Obliczem powstałym na skutek nadzwyczajnego promieniowania. Modlitwa przed słynną relikwią nazywaną potocznie Chustą Weroniki. Udział we Mszy św. Przejazd do LORETO. Nawiedzenie sławnego Sanktuarium Matki Bożej Czarnej Madonny. Zwiedzenie Bazyliki ze Świętym Domkiem, do budowy którego użyto cegieł z domu św. Rodziny z Nazaretu. Modlitwa przed łaskami słynącą figurą. Spacer po Piazza della Madonna. Czas wolny na prywatną modlitwę i zakup pamiątek. Istnieje również możliwość nabycia olejku z lamp, które płoną przez cudownym wizerunkiem Czarnej Madonny, a który to jest podawany w celu namaszczania chorych miejsc. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i 8 nocleg.

 

10 dzień (05.08, sobota): Śniadanie. Przejazd do WENECJI. Rejs kanałem Giudecca do centrum miasta. Nawiedzenie Bazyliki Św. Marka – wzorowanej na kościele Dwunastu Apostołów w Konstantynopolu, spacer po mieście, zobaczymy: Piazzetta, Piazza San Marco, Pałac Dożów, Kampanilla- dzwonnica, spacer uroczymi uliczkami weneckimi do dzielnicy Rialto. Czas wolny na zakup produktów lokalnych (weneckie chusty, maski, wyroby ze szkła). Udział we Mszy św. na zakończenie wspólnego pielgrzymowania. Wspólny posiłek. Czas wolny na wieczorną toaletę i przygotowanie się do nocnej podróży. Tranzytowy przejazd przez Austrię i Czechy.

 

11 dzień (06.08, niedziela): Powrót do Rudy Śląskiej przed południem. Zakończenie pielgrzymki. Pożegnanie grupy.

 

CENA:

40 – 42 OSOBY: 2150 ZŁ

43 – 44 OSOBY: 2080 ZŁ

45 OSÓB: 2050 ZŁ

POWYŻEJ 50 OSÓB: 2000 ZŁ

 

Świadczenia:

- przejazd komfortowym autokarem (wc, barek, dvd, klimatyzacja);

- 8 noclegów w hotelach***/**, pokoje 2- 3 osobowe z łazienkami;

- wyżywienie 2x dziennie- 8 śniadań, 9 obiadokolacji;

- opieka pilota- przewodnika na całej trasie;

- opieka duchowa kapłana;

- ubezpieczenie NNW, KL, CP (choroby przewlekłe), bagaż SIGNAL IDUNA S.A.

- Pakiet Pielgrzyma: śpiewnik, chusta, identyfikator, obrazki pamiątkowe.

 

Cena nie zawiera:

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napojów do obiadokolacji, lokalnych przewodników

i słuchawek tzw. Audio guidy – łącznie ok. 60 Euro (do rozliczenia pod koniec pielgrzymki).