Wakacyjna Pielgrzymka Młodych do Rzymu, połączona z odpoczynkiem nad Adriatykiem.

Pielgrzymka młodzieży do grobu św. Ojca Pio
i św. Jana Pawła II

z odpoczynkiem nad morzem

PADWA – ORVIETO – BOLSENA – RZYM – MONTE CASSINO – SAN GIOVANII ROTONDO – MONTE SAN ANGELO – ISOLA DI GRAN SASSO – LORETO

DZIEŃ 1

08.08.2019, czwartek

Wyjazd o 4 rano i przejazd przez Republikę Czeską i Austrię do Włoch.

Obiadokolacja i nocleg w okolicy Padwy.

DZIEŃ 2

09.08.2019, piatek

Padwa

Po śniadaniu przejazd do Padwy: Prato della Vale – słynny plac padewski, nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego – modlitwa przy grobie świętego, Msza święta. Spacer do Sanktuarium św. Leopolda Mandica – patron spowiedników. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Orvieto.

DZIEŃ 3

10.08.2019, sobota

Orvieto, Bolsena – plażowanie nad jeziorem Bolsena

Po śniadaniu przejazd do Orvieto: modlitwa w kaplicy, gdzie ukryty jest Cud Eucharystyczny, który zapoczątkował Procesję Bożego Ciała, Msza święta. Spacer po malowniczym mieście zbudowanym na skale z tufu wulkanicznego. Dalszy przejazd do Bolseny: 2 godziny plażowania nad jeziorem Bolsena; spacer do Katedry św. Krystyny – miejsce cudu eucharystycznego oraz grób św. Krystyny – patronki Eucharystii. Obiadokolacja i nocleg w Fiuggi Terme.

 

DZIEŃ 4

11.08.2019, niedziela

Rzym

Śniadanie i przejazd do Rzymu: Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte schody, Kapitol, Coloseum i Forum Romanum – z zewnątrz, Bazylika Krzyża Świętego z grobem Sługi Bożej Antonietty Meo, Bazylika Matki Bożej Większej, Msza święta. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 5

12.08.2019, poniedziałek

Rzym

Śniadanie i przejazd na dalsze zwiedzanie Rzymu: Bazylika św. Piotra – i nawiedzenie grobu św. Piotra oraz grobu św. Jana Pawła II. Po czasie wolnym spacer do Piazza Navona, Fontanny di Trevi, Placu hiszpańskiego oraz kościoła św. Andrzeja na Kwirynale, gdzie pomodlimy się przy grobie św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży. Przejazd do Bazyliki św. Pawła za Murami –modlitwa przy grobie św. Pawła. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 6

13.08.2019, wtorek

Monte Cassino, Adriatyk – plażowanie

Śniadanie i przejazd do Monte Cassino: modlitwa przy grobie św. Benedykta i św. Scholastyki, Msza św. w opactwie, nawiedzenie Cmentarza z grobami polskich żołnierzy. Dalszy przejazd na 3 godzinne plażowanie nad Adriatykiem. Obiadokolacja i nocleg w San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 7

14.08.2019, środa

San Giovanni Rotondo, Monte San Angelo

Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo: Bazylika Matki Bożej Łaskawej, Kościół antyczny, muzeum św. Ojca Pio wrazz celą świętego i krzyżem pod którym dostał stygmaty, Bazylika św. Ojca Pio z grobem świętego, Msza św. Przejazd do Monte San Angelo – nawiedzenie Sanktuarium św. Michała Archanioła i modlitwa w świętej grocie. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 8

15.08.2019, czwartek

Adriatyk – plażowanie

Po śniadaniu przejazd nad Adriatyk – kilkugodzinny odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg w San Giovanni Rotondo.

 

DZIEŃ 9

16.08.2019, piatek

Isola di Gran Sasso, Adriatyk – plażowanie

Śniadanie i przejazd do Isola di Gran Sasso: modlitwa i Msza święta u grobu św. Gabriela Possenti – patrona młodzieży. Dalszy przejazd nad Adriatyk – około 3 godziny plażowania. Dalszy przejazd na obiadokolację i nocleg do Loreto.

 

DZIEŃ 10

17.08.2019, sobota

Loreto

Po śniadaniu nawiedzenie Bazyliki Świętego Domku w Loreto: dom rodzinny najświętszej Marii Panny przeniesiony z Ziemi świętej przez rodzinę de Angelis, nawiedzenie Bazyliki, Msza święta. Powrót przez Austrię i Republikę Czeską na miejsce zbiórki.

 

DZIEŃ 11

18.08.2019, niedziela

Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wczesno-porannych.

 

Cena: 300 euro plus 800 zł – przy m.in. 45 osobach

 

ŚWIADCZENIA:

- przejazd autokarem turystycznym wysokiej klasy z DVD, barkiem i klimatyzacją.

- 9 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2-, 3-osobowe )

- 9 obiadokolacji i 9 śniadań

- opieka pilota wycieczek zagranicznych

- ubezpieczenie NNW i KL

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

UWAGI – Cena nie zawiera:

- przewodnicy lokalni, opłaty w sanktuariach, słuchawki w Rzymie i San Giovanni Rotondo, wjazdy do miast i inne koszty wynikające z realizacji programu: 70 euro – opłata obowiązkowa płatna w autokarze

- dodatkowych ubezpieczeń (kosztów leczenia chorób przewlekłych)

- napoi do obiadokolacji

 

PROGRAM JEST RAMOWY I MOŻE ULEC ZMIANIE

Wszelkich informacji dotyczących wyjazdu młodzieży udziela ks. Tomasz Mandrysz pod nr. tel. 507 627 877 oraz mail: mandrysztomasz@wp.pl

Biuro Pielgrzymkowe CAMINO, www.camino-pielgrzymki.pl, info@camino.pielgrzymki.pl,

tel:0048 32 720 57 98 , NIP: 637 189 66 95, REGON: 243151529

Przypominamy iż zbiórka na wyjazd jest w czwartek 8.08.2019 rok o godzinie 3:45.