NIEDZIELA 9 stycznia 2021 ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

”Kiedy cały lud przystępował do chrztu, Jezus także przyjął chrzest”. Słowa te oznaczają, że Chrystus zanurzył się w wodach Jordanu po innych, ustawiwszy się pokornie na końcu kolejki. Prośmy w czasie tej Eucharystii pokornego Boga, by poruszyły nas na nowo słowa, wypowiedziane nad Jordanem: „Jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie.”
  Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na archidiecezję.
  • Modlitwa Grupy Odnowy w Duchu Świętym we wtorek po mszy wieczornej.
  • W środę17.30 nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  • Msza święta szkolna w czwartek17.00.
  • W piątek od 17.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, o 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie III i IV róży.
  • Halembskich pielgrzymów zapraszamy do naszego kościoła w sobotę 15 stycznia na mszę świętą  o godz. 18.00. Po mszy adoracja w intencji Halembskiej Pielgrzymki na Jasną Górę.
  • Msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 14.30 będzie sprawowana w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na ogrzewanie naszego kościoła.
  • Najbliższe odwiedziny chorych w sobotę 22 stycznia. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
  • Plan kolędy do niedzieli 22 stycznia znajdziemy w naszym informatorze parafialnym, na stronie internetowej parafii oraz w gablotce parafialnej.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny z planem kolęd do 22 stycznia włącznie.

Intencje mszalne od 9 do 16 stycznia 2022

NIEDZIELA 9 stycznia​
​II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

6​30- Za ++ zalecanych.

8​00- Za + Różę Pietrowską i ++ lokatorów z ul. Energetyków 12, 12 a, b i c.

9​30- 1. Za + Wiktorię Osman  – msza św. gregoriańska
2. Za + Jana Bytomskiego w 13 r. +, + żonę Alicję i ++ pokrew. z obu stron.

11​00- 1.Dziękcz . W int. Sylwestra Radowskiego z okazji 75 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizanta i rodziny T.D.
2.Dziękcz . W int. Jana Stawickiego z okazji 70 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizanta i rodziny T.D.

14​30-Dziękcz . W int. małż. Danuty i Janusza Kałużów z okazji 40 r. śl. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny T.D.

16​00- 1. Za + Eugeniusza Herisza w 3 r. +, ++ rodziców, teściów i ++ pokrew. z obu stron.
2. Za + Jerzego Siwczyka w 30 dz. po +.

18​00- Za + Otylię Dziwisz w 8 r. +.

Poniedziałek 10 stycznia

7​00- Za + Bronisława i + zięcia Czarka.

8​00- Za + Wiktorię Osman  – msza św. gregoriańska.

18​00- Za + Irenę Chmielewską w 30 r. +, + ojca Stanisława, ++ teściów Antoninę i Józefa Wiór oraz ++ z rodzin: Herman, Chmielewski, Wiór i Sprot oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek 11 ​stycznia

7​00- Za + Wiktorię Osman  – msza św. gregoriańska.

8​00-Dziękcz . W int. Zofii i Herberta Morcinek z ok. urodzin z podzięk. za otrzymane łaski,  z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantów i rodziny T.D.

18​00- 1. Za + Jana Kaczmarczyka w 1 r. + oraz ++ żonę Bronisławę i syna Andrzeja.
2. Za ++ rodziców Zofię i Stanisława Węgiel oraz ++ siostrę Halinę i brata Grzegorza.

Środa 12 ​stycznia

7​00- Za + Wiktorię Osman  – msza św. gregoriańska.

8​00- Za + Jadwigę Buszkę w 1 r. +.

18​00- 1. Za ++ rodziców Leopoldę i Gerarda Jeliczek oraz ++ pokrewieństwo.
2. Za + Kazimierza Łysakowskiego w 2 r. + oraz ++ z rodzin Łysakowskich i Rybczyńskich.

Czwartek 13​ ​stycznia

7​30- Za + Wiktorię Osman  – msza św. gregoriańska.

8​00- Do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo M. Boskiej Bolesnej i św. Józefa w int. członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i o dar życia wiecznego dla ++ członków.

17​00- Za + Franciszka Omyłę – ofiar. od wspólnoty mieszkaniowej z ul. Międzyblokowej 20, 20 a, b, c i d.

18​00- 1. Za + Adelajdę Kocur – ofiar. od lokatorów z ul. Zamenhofa 4 i 4a.
2. Za + Zygfryda Manna – ofiar. od lokatorów z ul. Solidarności 10, 10 a i b.

Piątek 14 ​stycznia

7​00- Za + Wiktorię Osman  – msza św. gregoriańska.

8​00- Za ++ rodziców Irenę i Karola Kasparek i + syna Ryszarda.

18​00- Za + Joannę Hadulę w 1 r. +.

Sobota 15​ ​stycznia

7​00- Za + Wiktorię Osman – msza św. gregoriańska.

8​00- Za ++ męża Ludwika i brata Piotra w r. ur.

18​00- 1. Za + Bogusława Cygana w 4 r. +
2. Za + Marię Jarosińską - ofiar. od koleżanek i kolegów szkolnych.

NIEDZIELA 16 stycznia​
​II NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za + Różę Grzeganek w r. + i + męża Norberta.

8​00- Za + Jana Osmana w 19 r. +.

9​30- 1. Za + Wiktorię Osman  – msza św. gregoriańska
2. W int. Domowego Kościoła naszej parafii.

11​00-Dziękcz . W int. małż. Beaty i Mirosława Resteckich  z okazji 35 r. śl. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny T.D.

14​30- 1. Dziękcz . W int. małż. Stefanii i Bronisława Wilim z okazji 40 r. śl. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny T.D.
2. W intencji rocznychdzieci , ich rodziców i chrzestnych.

16​00- Za + Irenę Morawską w 3 r. +.

18​00- Za ++ Anielę i Gotfryda Maruszczyk w r. + oraz ++ pokrewieństwo z obu stron.