NIEDZIELA 8 stycznia 2023 ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

”W święto Chrztu Pańskiego patrzymy na Jezusa, który wchodzi do Jordanu, aby zjednoczyć się z nami przez zanurzenie w jego wodach. Słyszymy też głos z nieba: „Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie”. Świadomi, że Bóg pragnie otworzyć nas na tajemnicę wewnętrznej przemiany, wzbudźmy w sobie szczere pragnienie życia dla Niego i prośmy, by pomógł nam korzystać z darów, których udzielił nam na chrzcie świętym.”
 Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na archidiecezję.
  • W środę17.30Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  • Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 17.00.
  • W sobotę17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; o 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie XI i XII róży.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na potrzeby naszego kościoła i parafii.
  • Na msze święte w tygodniu, za wyjątkiem wieczornej mszy sobotniej, zapraszamy do naszej kaplicy.
  • Kończymy w tym tygodniu odwiedziny kolędowe. Tych, którzy nie mogli przyjąć księdza w wyznaczonym terminie zachęcamy do zapisania się na kolędę dodatkową, która odbędzie się w sobotę 14 stycznia. Początek o 14.30.
  • Przedszkolaki z Miodowej Chatki zapraszają na koncert kolęd: Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi Dziś. Koncert odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę, 15 stycznia, o godz. 17.00. Mali artyści liczą na dużą frekwencję.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego z dodatkiem specjalnym poświęconym zmarłemu Benedyktowi XVI. Jest też nasz informator parafialny i Anioł Stróż dla najmłodszych.

Intencje mszalne od 8 do 15 stycznia 2023

NIEDZIELA 8 stycznia
ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

6​30- Za + Eugeniusza Bochomulskiego - msza św. gregoriańska.

8​00- Za + Ryszarda Antosiewicza w 1 r. +, jego + żonę, ++ synów oraz ++ pokrew. i dusze
w czyśćcu cierpiące.

9​30- 1. Za + Jana Bytomskiego w 14 r. +, jego + żonę Alicję i ++ pokrew. z obu stron.
2. Za + Marię Jarosińską w 1 r. +.

11​00- 1. W intencji Rodzin Domowego Kościoła naszej parafii.
2. Dziękcz. W int. Jakuba Palki z ok. 15 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże,
zdrowie, dary Ducha Świętego w nauce i życiu dla Solenizanta i rodziny.

14​30- 1.Dziękcz. W int. Stanisławy Wojtały z ok. 80 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże,
opiekę Matki Bożej i zdrowie dla Solenizantki i rodziny T.D.
2.Dziękcz. W int. Katarzyny Głogowskiej – Młynek z ok. 40 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski,
z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodzinyT.D.

16​00- 1. Za + Otylię Dziwisz w 10 r. +, + męża, ++ rodziców z obu stron i ++ pokrewieństwo.
2. Za + Jana Pleśniaka w 5 r. + i ++ pokrewieństwo.

18​00- Za + Mikołaja Kolona w 30 dz. po +.

Poniedziałek 9 stycznia

7​00- Za + Eugeniusza Bochomulskiego - msza św. gregoriańska.

8​00- Za + Mieczysławę w r. + oraz ++ ojca Stanisława, męża Eugeniusza i pokrew. z obu stron.

18​00- Za + Agnieszką Gwizdałę w r. +, ++ syna Włodzimierza i synową Halinę.

Wtorek 10​ stycznia

7​00- Za + Eugeniusza Bochomulskiego - msza św. gregoriańska.

8​00-Dziękcz. W int. Grażyny Nowak z ok. 50 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże,
zdrowie dla Solenizantki i rodziny T.D.

18​00- Za ++ rodziców Zofię i Stanisława Węgiel, + brata Grzegorza i + siostrę Halinę Ziemian.

Środa 11 ​stycznia

7​00- Za + Eugeniusza Bochomulskiego - msza św. gregoriańska.

8​00- Za + Annę Winnicką, ++ rodziców z obu stron oraz ++ braci: Stanisława, Józefa i Henryka.

18​00- 1. Za + Henryka Rajtora w r. ur.
2. Za + Jadwigę Buszkę w 3 r. + i + męża Krystiana.

Czwartek 12 ​stycznia

7​00- Za + Eugeniusza Bochomulskiego - msza św. gregoriańska.

8​00- Za + matkę Łucję Rek w 1 r. +, + ojca Leopolda w r. +, ++ siostrę i brata oraz ++ dziadków
z obu stron.

18​00- 1. Za ++ rodziców Leopoldę i Gerarda Jeliczek oraz ++ pokrewieństwo.
2. Za + Kazimierza Łysakowskiego w 3 r. + oraz ++ z rodzin Łysakowskich i Rybczyńskich.

Piątek 13 ​stycznia

7​00- Za + Eugeniusza Bochomulskiego - msza św. gregoriańska.

8​00- 1. Za + Zuzannę Prokop – ofiar. od syna Marka z żoną.
2. Za + Krystynę Rakowską – ofiar. od Kazimiery i Barbary Dachowskiej.

17​00-CICHA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.

18​00- Za + Barbarę Maj w 1 r. +.

Sobota 14​stycznia

7​00- Za + Eugeniusza Bochomulskiego - msza św. gregoriańska.

8​00- Za ++ rodziców Irenę i Karola Kasparek oraz + syna Ryszarda.

13​00-Ślub rzymski: KORNATOWSKI Wojciech i JAGIELSKA Aleksandra.

18​00- Za + Bogusława Cygana w 5 r. +.

NIEDZIELA 15 stycznia
II NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za + Eugeniusza Bochomulskiego - msza św. gregoriańska.

8​00- 1. Za + Jana Osmana w 20 r. +.
2. Za + Joannę Hadulę w 2 r. +.

9​30​- ​ Za + Irenę Sojkę w 1 r. + i jej + męża Henryka.

11​00- 1. Dziękcz. W int. Bronisławy Warzechy z ok. 70 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą
o błog. Boże i zdrowie T.D.
2. Dziękcz. W int. Ireny Wituli z ok. 60 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże,
zdrowie dla Solenizantki i rodziny T.D.

16​00- Za + męża Andrzeja Rutę w 1 r. +.

17​00-KONCERT KOLĘD W WYKONANIU PRZEDSZKOLAKÓW.

18​00- 1. Za + Edwarda Wesołowskiego w 1 r. +.
2. Za ++ rodziców Anielę i Gotfryda Maruszczyk, ++ pokrew. z obu stron oraz
++ Karola i Michała Gabor.