NIEDZIELA 7 sierpnia 2022 XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

„Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli kieruje naszą uwagę na temat wewnętrznej wolności i czujności na przyjście Pana. Jego słowo jest zawsze żywe i skuteczne, zdolne wskazać te obszary naszej codzienności, w których panuje nieporządek i chaos. Prośmy podczas tej Eucharystii o odwagę i siłę do kształtowania naszego życia zgodnie z Ewangelią.”
Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.
  • W środę17.30 nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  • W piątek od 17.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Chorych odwiedzimy w najbliższą sobotę 13 sierpnia. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
  • W sobotę przypada dzień fatimski. O 17.15 odmówimy różaniec. Po mszy wieczornej procesja z figurą Matki Bożej dookoła placu kościelnego.
  • W przyszłą niedzielę podczas mszy o 14.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę16.30 w salce.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na potrzeby naszej parafii i kościoła.
  • Dziś po każdej mszy świętej można zapisać się na Halembską Pielgrzymkę na Jasną Górę  w sposób tradycyjny. Można również składać ofiary na fundusz pielgrzymkowy.
  • Tradycyjnie przez naszą parafię przechodzi Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę organizowana przez parafie dekanatu Czechowice. Pielgrzymi odwiedzą nasz kościół jutro. Pożegnamy ich we wtorek po mszy o 30. Zachęcamy do modlitwy w intencji pielgrzymów.
  • Trwają zapisy na autokarowy wyjazd do Częstochowy na Dzień Halembski, który przypada 18 sierpnia. Szczegóły w gablotce.
Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.

Intencje mszalne od 7 do 14 sierpnia 2022

6​30- Za ++ Janinę i Mariana Perdek.

8​00- 1. Za + Bronisławę Paprotną w r. +, jej + męża Franciszka, + syna Ireneusza oraz ++ z pokrew.
z obu stron.
2. Za + córkę Renatę Fiegler w 3 r. + - ofiar. od matki, syna i córki z rodzinami.

9​30- Za + męża Józefa Kusza w 12 r. +, ++ rodziców Helenę i Alfreda oraz ++ z rodziny.

11​00- 1.Dziękcz. W int. Jerzego Nowaka z ok. 80 r. ur. z podzięk. za  otrzymane łaski,
z prośbą o błog. Boże i zdrowie dla Solenizanta i rodziny T.D.
2.Dziękcz. W int. Marioli i Krzysztofa Pośpiech z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą
o błog. Boże i zdrowie dla całej rodziny.

14​30-Dziękcz. W int. Marii Krzemień z ok. 85 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny T.D.

16​00- 1. Za + Helenę Grzybek w r. + - ofiar. od wnuków i córki.
2. Za + Wandę Kurzawę w 30 dn. po +.

Poniedziałek 8 sierpnia
WSPOMNIENIE ŚW. DOMINIKA, PREZB.

7​30- 1. Za + Dorotę Wilczek w r. ur.
2. Za + Annę Winnicką, ++ rodziców i braci Stanisława, Józefa i Henryka – ofiar. od męża i córek
z rodzinami

18​00- 1. Za + Zdzisława Borzycha – ofiar. od lokatorów z ul. Solidarności 19, 19a, b.
2. Za + Henryka Owczarka w 30 dz. po + - ofiar. od żony i dzieci.

Wtorek 9 sierpnia
ŚWIĘTO ŚW. TERESY BENEDYKTY OD KRZYŻA, DZ. I MĘCZ., PATRONKI EUROPY

7​30- 1. Do Miłosierdzia Bożego przez wstaw. Matki Boskiej Bolesnej i św. Józefa w int. Apostolstwa
Dobrej Śmierci i o dar życia wiecznego dla ++ członków.
2. Za + Annę Targosz – ofiar. od lokatorów z ul. Solidarności 11, 11a – d.

18​00- 1. Za + Jerzego Siwczyka i + syna Andrzeja.
2. Za + Annę Rajtor w r. ur.

Środa 10 sierpnia
ŚWIĘTO ŚW. WAWRZYŃCA, DIAK. I MĘCZ.

7​30- 1. Za ++ lokatorów z ul. Zamenhofa 2a.
2. Za + Łukasza Wielgusa – ofiar. od kuzynki Katarzyny Sroki z rodziną.

18​00- Za + Różę Witańską i ++ lokatorów z ul. Solidarności 11, 11a – c.

Czwartek 11 sierpnia
WSPOMNIENIE ŚW. KLARY, DZ.

7​30- 1. Za + Janusza Kałwaka – ofiar. od lokatorów z ul. Solidarności 15d.
2. Za + Waldemara Trybka – ofiar. od lokatorów z ul. Kosynierów 2h.

15​00-Ślub rzymski: Kajetan DOMOGAŁA i Ewa KASPERCZYK.

18​00- 1. Za + Antoniego Jagłę – ofiar. od lokatorów z ul. Międzyblokowej 14a.
2. Za + Krystynę Szołtysek w 30 dz. po + i + męża Mariana.

Piątek 12 sierpnia

7​30- 1. Za + Bogusława Nawrata w 30 dz. po + - ofiar. od żony i syna.
2. Za + Waldemara Trybka w 30 dz. po +.

17​00-CICHA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.

18​00- 1. Za + męża Joachima Kostkę w 4 r. +, ++ rodziców i ++ pokrewieństwo z obu stron.
2. Za + Henryka Owczarka – ofiar. od lokatorów z ul. Modrzewiowej 8 i 8a.

Sobota 13 sierpnia

7​30- W intencji członków Żywego Różańca.

17​15-RÓŻANIEC FATIMSKI.

18​00- 1. Za + męża Jana w r. +.
2. Za + Krystynę Szymczyk w 30 dz. po +.

NIEDZIELA 14 sierpnia​
​ XX NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za ++ Zefirynę, Tadeusza, Leszka Kocerba, Teklę i Michała Mazur, Eryka i Różę Czajka
oraz ++ pokrew. z obu stron.

8​00- Za ++ rodziców Teresę w 1 r. + i Piotra Pierończyk oraz ++ pokrew. z obu stron.

9​30- Za ++ rodziców Annę w 25 r. + i Jana Skrzek w 60 r. + oraz ++ pokrew. z obu stron.

11​00-Dziękcz. W int. małż. Małgorzaty i Pawła  z ok. 15 r. śl. oraz w int. Małgorzaty i syna Szymona z ok. ur. z podzięk. za  otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów, Solenizantów i rodziny.

14​30- W intencji Parafian.

16​00- 1. Za ++ rodziców Marię i Edwarda Skrobotów.
2. Za + Stanisława Garbusa w 30 dz. po +.