NIEDZIELA 31 lipca 2022 XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

„Św. Paweł oświadcza, że przed Panem Bogiem nie ma ani Greka, ani Żyda – wszyscy przed Mim jesteśmy równi. Każdy z nas jest kimś odrębnym, indywidualnym. Starajmy się w każdym człowieku doastrzegać jego ludzką godność”
  • Jutro o 20.00 w kaplicy adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek.
  • We wtorek przypada odpust Porcjunkuli. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny przez nawiedzenie kościoła oraz odmówienie modlitwy Wierzę w Boga, Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo oraz spełnienie zwykłych warunków odpustu.
  • W środę17.30 nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek7.30 msza św. w intencji kapłanów i o nowe powołania. Od 17.00 w kaplicy adoracja Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów. W piątek po mszy o 7.30 nabożeństwo do NSPJ. O 17.00 adoracja Straży Honorowej i okazja do spowiedzi. Msza św. o 18.00 będzie sprawowana w intencji Straży Honorowej NSPJ. W sobotę7.00 różaniec, a o 7.30 msza św. w intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie V i VI róży.
  • Dziś po każdej mszy świętej można zapisać się na Halembską Pielgrzymkę na Jasną Góręw sposób tradycyjny.
  • Od jutra rozpoczynają się zapisy na autokarowy wyjazd do Częstochowy na Dzień Halembski, który przypada 18 sierpnia. Szczegóły w gablotce.
  • Już dziś informujemy, że najbliższe odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 13 sierpnia. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.
  • Jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień. Zachęcamy do wpisywania swoich postanowień do Księgi Trzeźwości wystawionej pod chórem.
  • Tradycyjnie przez naszą parafię przechodzi Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę organizowana przez parafie dekanatu Czechowice. Pielgrzymi odwiedzą nasz kościół w poniedziałek 8 sierpnia. Pożegnamy ich we wtorek po mszy o 7.30. Zachęcamy do modlitwy w intencji pielgrzymów.
  Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.

Intencje mszalne od 31 lipca do 7 sierpnia 2022

NIEDZIELA 31 lipca​
​ XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za + Annę Winnicką – ofiar. od brata Mieczysława z żoną Krystyną.

8​00-Dziękcz. W int. Heleny Gajdy z ok. 90 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny T.D.

9​30-Dziękcz. W int. małż. Jana i Marii Kowalskich z ok. 60 r. śl. z podzięk. za  otrzymane łaski, z prośbą
o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny T.D.

11​00- 1.Dziękcz. W int. małż. Anny i Krystiana Kowalcze z ok. 1 r. śl. z podzięk. za  otrzymane łaski, o błog. Boże i zdrowie.
2.Dziękcz. W int. Mariana Bindacza, córki Anny i wnuczki Agaty z ok. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantów i rodziny T.D.

14​30-Dziękcz. W int. Hanny Młynek z ok. 18 r. ur. oraz w int. Zuzanny z podzięk. za otrzymane łaski, o błog. Boże, zdrowie i dary Ducha Świętego.

16​00-Dziękcz. W int. małż. Janiny i Adama Brożek z ok. 50 r. śl. z podzięk. za  otrzymane łaski, z prośbą
o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny T.D.

Poniedziałek 1 sierpnia
WSPOMNIENIE ŚW. ALFONSA MARII LIGUORIEGO, BPA I DK

7​30- 1. Za + Lidię Fudalej w 18 r. +, ++ z rodzin Fudalej i Krakowiak oraz ++ pokrewieństwo z obu stron.
2. Za + córkę Joannę w r. ur., + męża i ++ z rodziny.

18​00- 1. Za + Kazimierza Markiewicza w 1 r. +.
2. Za + męża Romana przez wstawiennictwo Matki Bożej w r. urodzin.

Wtorek 2 sierpnia

7​30- 1. Za + Teresę Geisler w 9 r. +.
2. Za + Waldemara Trybka ofiar. przez Lucynę i Marka z Częstochowy.

18​00- 1. Za + Jerzego Woźnego w 1 r. +, ++ żonę Elżbietę i brata Benedykta.
2. Za + Piotra Haberskiego w 30 dn. po +

Środa 3 sierpnia

7​30- Za + Rozalię Wojtek w r. ur., + Henryka i ++ pokrew. z obu stron.

18​00- 1. Za ++ rodziców Marię i Eryka Sobota  oraz ++ z pokrew z obu stron.
2. Za + Ludwikę Sobotę w 30 dn. po +.

Czwartek 4 sierpnia​ – ​I CZWARTEK MIESIĄCA
WSPOMNIENIE ŚW. JANA MARII VIANNEY'A, PREZB.

7​30- 1. W intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych naszej parafii oraz o nowe powołania.
2. Za + Łukasza Wielgusa ofiar. od ojca chrzestnego z rodziną.

18​00- Za + matkę Walerię Duszel w 8 r. +, ++ ojca Tadeusza, siostrę Bronisławę, męża Romana
oraz ++ pokrewieństwo.

Piątek 5 sierpnia​ – ​I PIĄTEK MIESIĄCA

7​30- Za + Franciszka Lemparta, ++ rodziców, teściów, braci, siostrę i ++ z pokrew. z obu stron.

18​00- 1. W intencji Straży Honorowej NSPJ i za ++ członków.
2. Za + Romana Trenczka w 30 dn. po +.

Sobota 6 sierpnia​ - ​I SOBOTA MIESIĄCA
ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

7​30- W intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja.

11​00-Ślub rzymski: KIJOWSKI Tomasz i BARTOSZEK Marta.

13​30-Ślub rzymski: KONIECZNY Piotr i KONTRAKTOWICZ Ewelina.

18​00- 1. Za ++ rodziców Rozalię i Rudolfa Fragstein, ++ Helenę i Józefa Pluskwa, ++ brata Tadeusza
i dziadków z obu stron.
2. Za + Almę Malicką ofiar. od lokatorów z ul. Energetykówc 17b.

NIEDZIELA 7 sierpnia
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za ++ Janinę i Mariana Perdek.

8​00- 1. Za + Bronisławę Paprotną w r. +, jej + męża Franciszka, + syna Ireneusza oraz ++ z pokrew.
z obu stron.
2. Za + córkę Renatę Fiegler w 3 r. +.

9​30- Za + męża Józefa Kusza w 12 r. +, ++ rodziców Helenę i Alfreda oraz ++ z rodziny.

11​00- 1.Dziękcz. W int. Jerzego Nowaka z ok. 80 r. ur. z podzięk. za  otrzymane łaski, o błog. Boże i zdrowie dla Solenizanta i rodzinyT.D.
2.Dziękcz. W int. Marioli i Krzysztofa Pośpiech z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże
i zdrowie dla całej rodziny.

14​30-Dziękcz. W int. Marii Krzemień z ok. 85 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny T.D.

16​00- 1. Za + Helenę Grzybek w r. +.
2. Za + Wandę Kurzawę w 30 dn. po +.