NIEDZIELA 3 lipca 2022 XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

„Ewangelia dzisiejszej niedzieli ukazuje Chrystusa, który obdarza swoich uczniów zaufaniem, powierzając im misję głoszenia królestwa Bożego. Posłani do nieprzychylnego środowiska mają zrezygnować z tego wszystkiego, co przeszkadza prawdziwie żyć, i dołożyć wszelkich starań, by świadczyć o prawdzie Ewangelii.  ”
 Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Katowicach.
  • Adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek jutro o 20.00 w kaplicy.
  • W środę  o 17.30 nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O 7.30 msza św. w intencji kapłanów i o nowe powołania, o 17.00 w kaplicy adoracja Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów.
  • W piątek od 17.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie VIII i IX róży.
  • W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o 14.30 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę16.30 w salce.
  • Przypominamy, że w czasie wakacji msze święte są sprawowane w porządku wakacyjnym, to znaczy w dni powszednie o 7.30 i 18.00 a w niedziele nie ma mszy wieczornej o 18.00. Również kancelaria parafialna jest czynna w porządku wakacyjnym - w poniedziałki i czwartki od 16.00 do 17.45, w środy i piątki od 8.00 do 10.00.
  • Chorych odwiedzimy w sobotę 9 lipca. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
  • W kancelarii można zamawiać intencje mszalne, które księża odprawią w czasie wakacji.
Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.

Intencje mszalne od 3 do 10 lipca 2022

NIEDZIELA 3 lipca​
​ XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za + Damiana Bregułę w r. ur.

8​00- 1. Za + matkę Klarę w r. ur. i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Adama Krygowskiego w 30 dz. po +.

9​30- 1. Za + Zenona Kłosa w r. ur.
2. Za + Stanisława Misiorowskiego w r. +.

11​00-Dziękcz. W int. Natalii Graja  z ok. 18 r. ur. z podzięk. za  otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie i dary Ducha Świętego.

14​30-Dziękcz. W int. Liliany Ogłozy  z ok. ur. z podzięk. za  otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże i zdrowie.

16​00-Dziękcz. W int. Janiny Skoczylas - Jokiel  z ok. 80 r. ur. z podzięk. za  otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny T.D.

Poniedziałek 4 lipca

7​30- Za + Annę Winnicką – ofiar. od Barbary i Ryszarda Dziedzic.

18​00- Za ++ Bernarda Brzoskę w r. +, Herberta Pawlika oraz ++ rodziców, teściów i rodzeństwo.

Wtorek 5 lipca

7​30- Za + Annę Winnicką – ofiar. od męża i córek z rodzinami.

18​00- Za + Jana Gąsiora w 6 r. + oraz ++ rodziców i rodzeństwo z obu stron oraz + szwagra.

Środa 6 lipca
WSPOMNIENIE BŁ. MARII TERESY LEDÓCHOWSKIEJ, DZ.

7​30- Za + ojca Leopolda w r. ur., + matkę Łucję oraz ++ rodzeństwo i dziadków.

18​00- Za + Henryka Dziembałę w 20 r. +.

Czwartek 7 lipca​ – ​I CZWARTEK MIESIĄCA

7​30- W intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych naszej parafii oraz o nowe powołania.

18​00- Za + Małgorzatę Sufner w 5 r. + i + męża Mariana.

Piątek 8 lipca
WSPOMNIENIE ŚW. JANA Z DUKLI, PREZB.

7​30- 1. Do Miłosierdzia Bożego przez wstaw. M.B. Bolesnej i św. Józefa o szczęśliwą godzinę śmierci
dla członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i o dar życia wiecznego dla ++ członków.
2.Dziękcz. W int. Henryka Klyszcza z ok. 70 r. ur. z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą
o błog. Boże i zdrowie na dalsze lata T.D .

17​00-CICHA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.

18​00-Dziękcz. W int. Marty Twardoch  z ok. 80 r. ur. z podzięk. za  otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodzinyT.D.

Sobota 9 lipca

7​30- Za + Stanisława Jasika, ++ rodziców i teściów oraz ++ pokrew. z obu stron.

18​00- 1. Za + Elżbietę Szudy w 34 r. +.
2. Za ++ Jerzego Siwczyka i syna Andrzeja.

NIEDZIELA 10 lipca
XV NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za + Annę Winnicką – ofiar. od Barbary Brzegowej z rodziną ze Szczucina.

8​00- Za + Ewę Wężowską w 9 r. + oraz ++ pokrewieństwo.

9​30- Za + Rajmunda Krząkałę w 1 r. +.

11​00- O powrót do zdrowia dla Błażeja.

14​30-Dziękcz. W int. małżonków w r. ślubu z podzięk. za  otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże i zdrowie.

16​00- 1. Za + żonę Joannę Smierz w 4 r. + oraz ++ teściów i dziadków.
2. Za + Jolantę Hankus – Krzemińską w 2 r. + - ofiar. od rodziny i dzieci.