NIEDZIELA 26 WRZEŚNIA 2021 XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

„Gromadzimy się na liturgii jako Kościół, wspólnota, która celebruje pamiątkę śmierci  i zmartwychwstania Chrystusa. On sam wypowie do nas dziś ważne słowa: „Kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami”. Otwórzmy serca na dar Jego wyzwalającej miłości, aby nasze życie i działanie przyczyniało się do budowania jedności i umacniało dobro obecne w świecie. ”

• Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocyśrodę o 17.30.
  • Msza św. szkolnaczwartek o 17.00. Podczas mszy poświęcenie różańców dzieciom z klas III, przygotowującym się do I Komunii świętej.
  • W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec odmówimy w piąteksobotę17.15, a w niedzielę17.00.
  • W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek po mszy o 8.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Od 16.30 adoracja Straży Honorowej. Od 17.00 okazja do spowiedzi, szczególnie dla dzieci wczesnokomunijnych i ich rodziców oraz dla dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii świętej. W sobotę7.30 różaniec, a o 8.00 msza św. w intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  • W sobotę od 17.00 okazja do spowiedzi.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Katowicach.
  • W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na pomoc dla dzieci w Rosji, na Syberii, którymi opiekuje się znany nam wszystkim, nasz parafianin ojciec Artur Wilczek.

Intencje mszalne od 26 września do 3 października 2021

NIEDZIELA 26 września
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

630- Za ++ Jadwigę i Floriana Dreja, ++ siostrę Hildegardę i Jerzego Zimnol, ++ rodziców i pokrewieństwoz obu stron, + ks. Zygmunta Długajczyka i dusze w czyśćcu cierpiące.

800- Za + Andrzeja Drewnioka – msza św. gregoriańska.

930- 1. Za + Erykę Jagłę w r. ur.
2. Za + Teresę Opałkę w 1 r. +.

1100-Dziękcz. W int. małż. Aliny i Ryszarda Ciszewskich z ok. 50 r. śl. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny T.D.

1430-Dziękcz. W int. Stefana Zyzy z ok. 90 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizanta i rodziny T.D.

1600- 1. Za ++ Łucję i Jana Poloczek oraz ++ z pokrewieństwa z obu stron.
2. Za + Wacława Sieczkowskiego.

1800- 1. Za + Zdzisławę Szpecińską w 4 r. +.
2. Za + Andrzeja Ligusa w 10 r. +.

Poniedziałek 27 września
WSPOMNIENIE ŚW. WINCENTEGO A'PAULO, PREZB.

700- Za + Andrzeja Drewnioka – msza św. gregoriańska.

800- Za + męża Wiktora Kosmana, ++ rodziców, brata Alfreda i ++ pokrew. z obu stron.

1800- 1. Za ++ Wandę i Genowefę w r. + oraz ++ rodziców.
2. Za + Teresę Muchę w r. ur. oraz ++ rodziców i teściów.

Wtorek 28 września
WSPOMNIENIE ŚW. WACŁAWA, MĘCZ.

700- Za + Andrzeja Drewnioka – msza św. gregoriańska.

800-Dziękcz. W int. Gertrudy Żydek z ok. 90 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny T.D.

1800- 1. Za + Pelagię Fiejkę w 3 r. +, ++ Tadeusza i Antoniego Fiejka i ++ pokrew. z obu stron.
2. Za + Alberta Zdebla w 1 r. +.

Środa 29 września
ŚWIĘTO ŚW. ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA

7​00- Za ++ rodziców Helenę i Stanisława Fila w r. ur.

800- 1. Za + Andrzeja Drewnioka – msza św. gregoriańska.
2. Za + Michała Komóra, ++ rodziców, dziadków i rodzeństwo z obu stron.

1730-NOWENNA DO MATKI BOSKIEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

1800- 1. Za + męża Mariana Steidtena w 9 r. +.
2. Za ++ Marię i Franciszka Kojzar, ++ z rodzin: Kojzar, Steidten, Szlaga i Marek.

Czwartek 30 września
WSPOMNIENIE ŚW. HIERONIMA, PREZB. I DK

700- 1. Za + Andrzeja Drewnioka – msza św. gregoriańska.
2. Za + Kazimierza Markiewicza, ++ rodziców z obu stron i ++ pokrewieństwo.

800-Dziękcz. W int. posługującego na Syberii ojca Artura Wilczka z ok. 50 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie, dary Ducha Świętego T.D.

1700-MSZA ŚW. SZKOLNA: Za + Zofię Nowicką – ofiar. od siostrzenicy Moniki z rodziną.

1800- 1. Za + Ernę Masternak, + Grażynę Rudę oraz + Stanisława Sobonia w 3 r. +.
2. Za + Kazimierę Kozak w 1 r. +.
3. Za + Halinę Gralak w 30 dz. po +.

Piątek 1 października - I PIĄTEK MIESIĄCA
WSPOMNIENIE ŚW. TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS, DZ. I DK

7​00- 1. Za + Helenę Skórzyńską – msza św. gregoriańska.
2. Za ++ rodziców Magdalenę i Ludwika Czerner, + syna Stanisława, + Hannę i + wnuczkę Agnieszkę.

800- Za ++ rodziców Mariannę i Wiktora Woźniok oraz + brata Janusza.

1715-RÓŻANIEC.

1800- 1. W int. Straży Honorowej NSPJ i za ++ członków.
2. W int. dzieci wczesnokomunijnych, ich rodziców i chrzestnych.
3. Za + Barbarę – ofiar. od rodziny Siekiera.

Sobota 2 października - I SOBOTA MIESIĄCA
WSPOMNIENIE ŚW. ANIOŁÓW STRÓŻÓW

7​00- 1. Za + Helenę Skórzyńską – msza św. gregoriańska.
2. Za + męża Bolesława Pietruszkę, ++ teściów Marię i Herberta oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

8​00- 1. W intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja.
2. Za + Gertrudę Damboń w 30 dz. po +.

1715-RÓŻANIEC.

18​00- 1. Za + męża Ryszarda Kopel, ++ rodziców z obu stron, ++ braci oraz ++ bratowe Helenę, Ernę i Hildegardę oraz + siostrę Agnieszkę.
2. Za ++ z rodziny Potockich, ++ Bronisławę, Karolinę i Władysława.
3. Za + Ryszarda Konopkę i ++ lokatorów z ul. Solidarności 4c.
4. Za ++ Augustę i Jerzego Gawlik i + Dariusza Gawlika – ofiar. od lok. i koleżanek z ul. Solidarności 1.

NIEDZIELA 3 października
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

630- Za + Helenę Skórzyńską – msza św. gregoriańska.

800-Dziękcz. W int. Henryka Gładysza z ok. 75 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizanta i rodziny T.D.

930- 1. Za + Agnieszkę Story – Dobies w r. +.
2. Za + matkę Helenę w 30 r. +, + ojca Jana oraz ++ pokrew. z obu stron.

1100- Za Parafian.

1430-Dziękcz. W int. Łukasza Dymka z ok. 18 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie i dary Ducha Świętego.

1600- 1. Za + Janinę Szotę w 1 r. +.
2. Za + Martę Famułę w 30 dz. po + i + ojca Antoniego.

1700-RÓŻANIEC.

1800- Za + Bogusławę Niedzielską.