NIEDZIELA 26 grudnia 2021 ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

W dzisiejszym kryzysie rodziny i małżeństwa, Święta Rodzina jest dla nas wzorem życia opartego na miłości i wzajemnym zaufaniu. Jest przykładem dla wielu małżeństw, że mimo wszelkich trudności i problemów, warto po raz kolejny zaufać i przebaczyć, aby znów budować Bożą rodzinę.

• Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
  • Jutro – w poniedziałek – przypada święto św. Jana Apostoła. Po mszach o 7.00 i 8.00 poświęcimy wino.
  • We wtorek obchodzimy Święto św. Młodzianków. Dzieci zapraszamy na mszę św. o godz. 10.00, połączoną ze specjalnym błogosławieństwem.
  • W poniedziałek, wtorek, środęczwartek nie będzie mszy świętej wieczornej o godz. 18.00, ani nowenny do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  • W piątek przypada ostatni dzień roku kalendarzowego; o 17.00 uroczysta msza święta z nabożeństwem dziękczynno – błagalnym.
  • Oktawa Narodzenia Pańskiego kończy się w sobotę 1 stycznia Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym, za WYJĄTKIEM MSZY o 6.30. Kolekta będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Katowicach.
  • Kancelaria parafialna w piątek będzie nieczynna.
  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do przygotowania Świąt Bożego Narodzenia i obchodów 40. rocznicy poświęcenia naszego kościoła.
  • Dzieci Maryi zapraszają na Jasełka, które przedstawią w Uroczystość Trzech Króli, 6 stycznia po mszy wieczornej.
  • Jak co roku zachęcamy do podzielenia się dobrem i miłością z potrzebującymi w ramach akcji Boże Narodzenie w pudełku po butach. Paczki można składać po każdej mszy świętej w dniach od 1 do 6 stycznia w salce nr 3. Dary zostaną przekazane Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek Miłości w Katowicach. Szczegóły na plakacie.
  • Plan kolędy od wtorku 28 grudnia do niedzieli 9 stycznia znajdziemy w naszym informatorze parafialnym, na stronie internetowej parafii oraz w gablotce parafialnej.
  • Mając na uwadze względy sanitarne, rodzinne kolędowanie „Betlejem w Polsce”, odbędzie się tym razem w plenerze. Zaplanowano je przed katowickim Spodkiem w Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia o godz. 17.00. Wstęp wolny z zachowaniem norm sanitarnych.
  • Począwszy od stycznia cena Gościa Niedzielnego zostanie podniesiona do 8 złotych. W roku 2022 raz w miesiącu do tygodnika będzie dołączona płyta CD z Biblią Audio. Czytelnicy, kupując Gościa z płytą, będą mogli skompletować całą, składającą się z 12 płyt kolekcję, zawierającą wszystkie księgi Starego i Nowego Testamentu, w formie słuchowiska.

Jest świąteczny numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny z planem kolęd do 9 stycznia włącznie.