NIEDZIELA 24 lipca 2022 XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

„Gromadzimy się na cotygodniowej liturgii. Niech ona będzie dla nas autentycznym spotkaniem z Chrystusem, który ofiaruje się nam w Słowie i pod postacią Chleba. Niech to przeżycie będzie dla nas źródłem siły we wszystkich sprawach, które podejmujemy.”
 Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na kryptę katedry.
  • Dziś z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej mszy udzielamy specjalnego błogosławieństwa kierowcom oraz ich pojazdom.
  • W środę17.30 nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  • W piątek od 17.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie III i IV róży.
  • Dziś po każdej mszy świętej można zapisać się na Halembską Pielgrzymkę na Jasną Góręw sposób tradycyjny.
  • Zapisy na autokarowy wyjazd na Dzień Halembski od 1 sierpnia w salce. Szczegóły w gablotce.
  • Już dziś informujemy, że najbliższe odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 13 sierpnia. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
  • W kancelarii można zamawiać intencje mszalne, które księża odprawią w czasie wakacji.
Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.

Intencje mszalne od 24 do 31 lipca 2022

NIEDZIELA 24 lipca​
​ XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za ++ rodziców Martę i Roberta oraz ++ z pokrewieństwa.

8​00- Za + Krystynę Osman w 7 r. +.

9​30- 1. Za + Henryka Moja w r. +, ++ rodziców z obu stron oraz ++ braci.
2. Za + Tadeusza Wiśniowskiego w 3 r. + i ++ z rodziny: Musiał, Mecner, Chrząścik.

11​00-Dziękcz. W int. Konstantego Brożka w r. ur. z prośbą o błog. Boże i zdrowie dla Solenizanta i rodziny.

14​30-Dziękcz. W int. Alicji z ok. 40 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie
dla Solenizantki i rodziny T.D.

16​00- Za + męża Jana Błażycę w 15 r. +, ++ rodziców, + córkę Lidię Grymel i ++ pokrew. z obu stron.

Poniedziałek 25 lipca
ŚWIĘTO ŚW. JAKUBA, APOSTOŁA

7​30- Za + Annę Winnicką – ofiar. od bratanicy Karoliny.

18​00- Za ++ męża Janusza, matkę Helenę, ojca Bolesława, ++ z rodziny ojca Alberta.

Wtorek 26 lipca
WSPOMNIENIE ŚW. JOACHIMA I ANNY, RODZICÓW NMP

7​30- Za ++ rodziców Helenę i Józefa Głuszak.

18​00- Za + męża Józefa Paszynę w 29 r. + i r. ur., ++ rodziców i teściów.

Środa 27 lipca

7​30- Za + Annę Winnicką – ofiar. od bratanka Wojciecha.

18​00- 1. Za ++ rodziców Martę i Maksymiliana Klos, + męża Jerzego, ++ brata Rajmunda i bratową Eugenię.
2. Za + Elżbietę Wilczek w 30 dn. po +.

Czwartek 28 lipca

7​30- 1. Za + Annę Winnicką – ofiar. od siostry z rodziną i chrześniaka Mariusza.
2. Za + Joannę Janczak w 30 dn. po + i ++ ojca Franciszka w 5 r. + oraz za ++ z pokr. z obu stron

18​00- Za + męża Alfreda Gilnera w 6 r. + i + syna Krzysztofa.

Piątek 29 lipca
WSPOMNIENIE ŚWIĘ​TYCH MARTY, MARII I ŁAZARZA

7​30- Za + męża Wawrzyna Osmana w 25 r. +, ++ syna Stefana, synową Ewę i zięcia Andrzeja.

17​00-CICHA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.

18​00- Za + Teresę Zugę w 1 r. +.

Sobota 30 lipca

7​30-Dziękcz. W int. Gertrudy Grim z ok. 70 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny T.D.

18​00- 1. Za + Halinę Gralak w 1 r. + i + męża Zygmunta.
2. Za ++ rodziców Marię i Emila, Zofię i Jana.

NIEDZIELA 31 lipca
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za + Annę Winnicką – ofiar. od brata Mieczysława z żoną Krystyną.

8​00-Dziękcz. W int. Heleny Gajdy z ok. 90 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny T.D.

9​30-
-​
Dziękcz. W int. małż. Jana i Marii Kowalskich z ok. 60 r. śl. z podzięk. za  otrzymane łaski, z prośbą
o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny T.D.

11​00- 1.Dziękcz. W int. małż. Anny i Krystiana Kowalcze z ok. 1 r. śl. z podzięk. za  otrzymane łaski,
z prośbą o błog. Boże i zdrowie.
2.Dziękcz. W int. Mariana Bindacza z ok. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże,
zdrowie dla Solenizanta i rodziny T.D.

14​30-Dziękcz. W int. Hanny Młynek z ok. 18 r. ur. oraz w int. Zuzanny z podzięk. za otrzymane łaski,
z prośbą o błog. Boże, zdrowie i dary Ducha Świętego.

16​00-Dziękcz. W int. małż. Janiny i Adama Brożek z ok. 50 r. śl. z podzięk. za  otrzymane łaski, z prośbą
o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny T.D.