NIEDZIELA 23 października 2022 XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

„ Modlitwa pokornego przeniknie obłoki i nie dozna pociechy, zanim nie osiągnie celu” – zapewnia nas dzisiaj autor Księgi Syracydesa. Także Jezus gromi modlitwę faryzeusza pyszałka, a chwali pokornego celnika, który zwraca się do Boga, prosząc o miłosierdzie. Zgromadzeni w imię Jezusa na Eucharystii pragniemy, by sam Pan udzielił nam daru pokornej modlitwy i uczynił nas autentycznymi świadkami swojej dobroci.”
 Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na misje.
  • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec odmawiamy w dni powszednie o 17.15, a w niedziele o 17.00.
  • Modlitwa Grupy Odnowy w Duchu Świętym we wtorek po mszy św. wieczornej.
  • Msza św. szkolna w czwartek17.00.
  • W sobotę od 17.00 okazja do spowiedzi.
  • Chorych odwiedzimy w najbliższą sobotę, 29 października. Zapisy w zakrystii i w kancelarii.
  • W zakrystii i w kancelarii parafialnej można składać zalecki za zmarłych. Formularze na zalecki znajdziemy przy wyjściu z kościoła i kaplicy.
  • Jak  co roku, na parkingu przy kościele, można składać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Zbiórka jest przewidziana na najbliższą środę, w godzinach od 7.00 do 11.00. Dochód będzie przeznaczony na misje.
  Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.

Intencje mszalne od 23 do 30 października 2022

NIEDZIELA 23 października​
​XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za + Urszulę Nocoń w 1 r. +.

8​00- 1. Za + Józefa Stachurskiego w r. +.
2. Za + Małgorzatę Augustyniak i ++ lokatorów z ul. Modrzewiowej 8 i 8a.

9​30- 1. Za + Genowefę Nowak – msza św. gregoriańska.
2. Za + Franciszka Frońskiego w 20 r. + oraz ++ Annę i Zygfryda Frońskich.

11​00- 1.Dziękcz . W int. ks. Jerzego Dadaczyńskiego z ok. ur. z podzięk. za otrzymane łaski,
z prośbą o błog. Boże, zdrowie i światło Ducha Świętego na dalsze lata życia i posługi kapłańskiej.
2. Dziękcz . Przez wstaw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w int. Jana Wowrzyka z ok. 80 r. ur.
z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizanta i rodziny T.D .

16​00- 1.Dziękcz . W int. małż. Lucyny i Cezarego Kłos z ok. 30 r. śl. z podzięk. za otrzymane łaski,
z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów i dzieci T.D .
2. Dziękcz . W int. rodziny Ogłoza, przez wstawiennictwo św. Urszuli Ledóchowskiej, z prośbą
o błog Boże i zdrowie.

18​00- 1. Za ++ rodziców Annę i Stanisława Biały w r. + oraz + wujka Franciszka Mazurka i ++ pokrewieństwo
z obu stron.
2. Za + Marię Niedzielę w 30 dz. po +.

Poniedziałek 24 października

7​00- Za + Genowefę Nowak – msza św. gregoriańska.

8​00- 1. Za ++ rodziców Helenę i Stanisława.
2, Za + Henryka Szymczyka – ofiar. od brata Józefa.

18​00- 1. Za ++ Łucję i Mateusza Sąsała oraz ++ pokrewieństwo.
2. Za ++ Wernera, Gertrudę, Anastazję i Jerzego Krzemień oraz ++ pokrewieństwo.

Wtorek 25 października

7​00- Za + Genowefę Nowak – msza św. gregoriańska.

8​00- Za + męża Józefa Wilczka w 1 r. +.

18​00- 1. Dziękcz . W int. wdowy konsekrowanej Henryki Nadolnej w 4 r. konsekracji.
2. W int. grup rodziców modlących się na różańcu za swoje dzieci.

Środa 26​października

7​00- Za + Genowefę Nowak - msza św. gregoriańska.

8​00-Dziękcz . Z ok. urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże i zdrowie.

18​00- 1. Za + Zygfryda Leflera w 1 r. +.
2. Za ++ Marię i Stanisława Sławskich.

Czwartek 27 ​października

7​00- Za + Genowefę Nowak - msza św. gregoriańska.

8​00- Za ++ Krystynę i Jerzego Wawoczny – ofiar. od lok. z ul. Solidarności 3, 3a - c.

17​00-MSZA ŚW. SZKOLNA: Za + Bożenę Poziomek w 30 dz. po + - ofiar. od lok. z ul. Leśnej 36 i 36a.

18​00- Za + Zdzisława Mrukwę w 3 r. + oraz ++ z pokrewieństwa Mrukwa i Szołkiewicz.

Piątek 28 ​października​
ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW SZYMONA I JUDY TADEUSZA

7​00- Za + Genowefę Nowak - msza św. gregoriańska.

8​00- Za + Barbarę Przybyłę w r. ur.

18​00- 1. Za ++ lokatorów z ul. Modrzewiowej 8 i 8a.
2. Za ++ Wiktorię i Antoniego Mikos.
3. Za + Janusza Bławuta w r. +.

Sobota 29 października

7​00- Za + Genowefę Nowak – msza św. gregoriańska.

8​00-Dziękcz . W int. Krystyny Trzeciok z ok. 70 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże,
zdrowie dla Solenizantki i rodziny T.D .

18​00- 1. Za ++ Marię i Piotra Dymek oraz ++ pokrew. z obu stron.
2. Za ++ Zofię i Józefa Sowa oraz ++ pokrew. z obu stron.

NIEDZIELA 30 października
XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za + Annę Winnicką, ++ rodziców, braci: Stanisława, Józefa i Henryka - ofiar. od brata z rodziną.

8​00- 1. Za + Franciszka Paprotnego w r. +, jego + żonę Bronisławę, + syna Ireneusza oraz
++ pokrew. z obu stron.
2. Za ++ rodziców Jana i Magdalenę, ++ siostry Marię, Annę i Teresę oraz + brata Czesława.

9​30- Za + Genowefę Nowak – msza św. gregoriańska.

11​00-Dziękcz . W int. małż. Anieli i Jana z ok. 50 r. śl. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże
i zdrowie dla Jubilatów i rodziny. T.D.

16​00- W pewnej intencji.

18​00- Za + Stanisława Ficka w 4 r. +.