NIEDZIELA 18 LIPCA 2021 XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

„Jezus litował się nad ludźmi, którzy byli jak owce nie mające pasterza. Dzisiaj gromadzi nas w tej wspólnocie wiary, aby nas pouczyć o tym, iż – jak to usłyszymy w Liturgii Słowa to On „jest naszym pokojem”. Otwórzmy zatem nasze serca na działanie Jego pokoju w nas.”
  • Kolekta jest ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na potrzeby naszego kościoła i parafii.
  • Jutro o godz. 20.00 w kaplicy Adoracja prowadzona przez Grupę Poniedziałek.
  • W środę o 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  • W czwartek, 22 lipca przypada w naszej parafii wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Po mszy św. o godz. 7.30 w naszej kaplicy wystawienie i adoracja do godz. 18.00. Zachęcamy do modlitwy wspólnotowej i indywidualnej.
  • W piątek od 17.00 Cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie XV i I róży.
  • W przyszłą niedzielę z okazji wspomnienia św. Krzysztofa– patrona kierowców – po każdej mszy udzielimy specjalnego błogosławieństwa kierowcom oraz ich pojazdom.
  • Z inicjatywy Papieża Franciszka po raz pierwszy w Kościele będziemy obchodzili Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. W naszej parafii chcemy świętować ten dzień środę, 28 lipca. Msza święta w intencji starszych i samotnych parafian będzie sprawowana o godz. 10.00. Po niej wspólne spotkanie przy stole.
  • Przypominamy, że w czasie wakacji msze św. sprawowane w porządku wakacyjnym, to znaczy w dni powszednie o 7.30 i 18.00, a w niedziele nie ma mszy wieczornej o godz. 18.00.
  • W czasie wakacji również kancelaria parafialna jest czynna w porządku wakacyjnym. Plan jest wywieszony przed wejściem na probostwo.
  • W kancelarii można zamawiać intencje mszalne, które księża odprawią w czasie wakacji.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.

Intencje mszalne od 18 do 25 lipca 2021

Poniedziałek 19 lipca​ ​ ​​ ​ ​

7​30- Za + Dariusza Łaszewskiego – ofiar. od rodziny Kawczyńskich z Lublina.

18​00- Za + męża Mieczysława Kmiecika w 49 r. +, ++ rodziców z obu stron, + brata Mariana oraz ++ pokrew. z obu stron.

Wtorek 20 lipca​

7​30- Za + Zofię Pawłowską oraz ++ z rodzin Pawłowskich i Choroś – ofiar. od córek z rodzinami i męża.

18​00- Za + Wandę Bolę w 1 r. +.

Środa 21 lipca

7​30- Za ++ Mariannę i Joannę Janiaczyk.

17​30-NOWENNA DO M.B. NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

18​00- Za + Norberta Grzeganka w 12 r. + oraz + syna Adama.

Czwartek 22 lipca
ŚWIĘTO ŚW. MARII MAGDALENY, WIECZYSTA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

7​30- Za + Franciszka Ficę i ++ lokatorów z ul. Energetyków 11a i b.

18​00- Za + Czesławę Michalak w 90 r. ur. - ofiar. od lokatorów z ul. Międzyblokowej 6.

Piątek​ 23 lipca
ŚWIĘTO ŚW. BRYGIDY, ZAK., PATRONKI EUROPY

7​30- Za + Kazimierza Woźniaka – ofiar. od lokatorów z ul. Solidarności 13.

18​00- Za + męża Józefa Paszynę w 28 r. + i w r. ur., ++ rodziców i teściów.

Sobota 24 lipca
WSPOMNIENIE ŚW. KINGI, DZ.

7​30- Za + Rocha Nawrata w 10 r. +, ++ rodziców, teściów i ++ pokrewieństwo.

12​00-Ślub rzymski: ZIOMEK Rafał i MAJDA Kornelia.

18​00- Za + Halinę Ziemian w r. ur. - ofiar. od męża i córki z rodziną.
Za + Stanisława Ligusa w 30 dz. po +.

NIEDZIELA 25 lipca​
​XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

ŚWIATOWY DZIEŃ DZIADKÓW I OSÓB STARSZYCH

6​30- Za + Krystynę Osman w 6 r. +.

8​00- Za + Jana Witańskiego w 1 r. +.

9​30-Dziękcz.​ W int. Wojciecha Bartoszka z ok. 15 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie i dary Ducha Świętego.

11​00-Dziękcz.​ W int. Bartosza Szoty z ok. 18 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie i dary Ducha Świętego.
Po mszy błogosławieństwo rocznego dziecka: PRUCNAL Zuzanna.

14​30-Dziękcz.​ W int. Marty Milczarek z ok. 80 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny T.D.
Po mszy chrzty: WRÓBEL Paulina, SZYMCZYK Kacper, KOCOT Cezary i OGŁOZA Liliana.
Po mszy błogosławieństwo rocznego dziecka: SAŁATA Wiktoria.

16​00- 1. Za + Romana Koniecznego w 1 r. +.
2. Za + Norberta Hasse – ofiar. od lokatorów z ul. Solidarności 13a.