NIEDZIELA 15 SIERPNIA 2021 UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA

„Dzisiaj, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Kościół modli się słowami: Boże, „spraw, abyśmy nieustannie troszczyli się o dobra duchowe i wysłużyli sobie udział w Jej chwale”. Gromadząc się na Eucharystii, otwórzmy nasze serca na działanie Bożej łaski.”
  • Kolekta dzisiejsza jest ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na potrzeby naszej parafii.
  • Jutro po mszy o 7.30 wyrusza 42. Halembska Pielgrzymka na Jasną Górę. Zakończenie pielgrzymki w sobotę około 19.30 w parafii Matki Bożej Różańcowej w Halembie I. Wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w spotkaniach z pielgrzymami zapraszamy: w poniedziałek – na mszę św. do Świerklańca o godz. 20.00, we wtorek19.30 do Psar na pogodny wieczór, w piątek20.00 na czuwanie modlitewne do Miotka.
  • Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę17.30.
  • W czwartek na Jasnej Górze odbędzie się Dzień Halembski: o 9.30 msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu, około 10.45 droga krzyżowa na Wałach i o 14.00 spotkanie na Błoniach. Wyjazd autokarów o 6.30 z parkingu przy kościele. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca w autokarze.
  • W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Po mszy o 7.30nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, o 17.00 Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.  O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie VIII i IX róży.
  • W przyszłą niedzielę odbędzie się Pielgrzymka Kobiet do Piekar Śląskich. Zachęcamy do udziału. Okazja do spowiedzi przed pielgrzymką w sobotę od 17.00.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.

Intencje mszalne od 15 do 22 sierpnia

NIEDZIELA 15 sierpnia​
​UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

6​30- Za + męża Jacka, ++ rodziców i + brata.

8​00- Za ++ lokatorów z ul. Solidarności 13a.

9​30-Dziękcz. W int. Antoniego Zimały z ok. 75. r. ur., z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą
o błog. Boże, zdrowie dla Solenizanta i rodziny T.D.

11​00-Dziękcz.​ W int. małż. Grażyny i Tadeusza Kaczor z ok. 40. r. śl., z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny T.D.
Po mszy błogosławieństwo rocznych dzieci: TOMALA Patrycja i GASZ Michalina.
Po mszy chrzest: MAŃKA Oskar.

14​30-Dziękcz. W int. małż. Sylwii i Grzegorza Wyleciał z ok. 10. r. śl., z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny.
Po mszy chrzest: HERISZ-JEDZINIAK Jakub.

16​00-Dziękcz. W int. Aleksandry Matusiak z ok. 18. r. ur., z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie i dary Ducha Świętego.

Poniedziałek 16 sierpnia​ ​ ​​ ​ ​

7​30- Za + Kazimierza Zimocha w 1 r. + i + żonę Gizelę oraz ++ pokrewieństwo z obu stron.

18​00- Za + Krzysztofa Kupczaka w 1 r. +.

Wtorek 17 sierpnia
UROCZYSTOŚĆ ŚW. JACKA, PREZB., GŁÓWNEGO PATRONA ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ

7​30- Za + Ernesta Jaworka w 21 r. +, ++ rodziców i pokrewieństwo z obu stron.

18​00- Za + Zygmunta Janotę w r. +.

Środa 18 sierpnia

7​30-Dziękcz. W int. Joachima Rzepki w 80 r. ur., z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizanta i rodziny. T. D.

17​30-NOWENNA DO M.B. NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

18​00- Za + Wacława Sieczkowskiego w 3 r. +.

Czwartek 19 sierpnia

7​30- Za + Roberta Jasiczka – ofiar. od rodziny Kucharskich z Głogowa.

18​00- Za + Zdzisława Przybylskiego w 2 r. +, ++ rodziców, brata, teściów i ++ pokrew.

Piątek​ 20 sierpnia
WSPOMNIENIE ŚW. BERNARDA, OPATA I DOKTORA KOŚCIOŁA

7​30- Za + Józefa Hornika w 20 r. +, + żonę Krystynę i ++ z pokrewieństwa.

18​00- Za + męża Rufina w r. +, ++ rodziców Edytę i Pawła, ++ teściów Annę i Romana oraz ++ z pokrew. z obu stron.

Sobota 21 sierpnia
WSPOMNIENIE ŚW. PIUSA X, PAPIEŻA

7​30- Za + Ewę Rolnik – ofiar. od lok. z ul. Energetyków 12 a, b, c.

18​00- Za ++ rodziców Rozalię i Rudolfa Fragstein, + Helenę i Józefa Pluskwa, + brata Tadeusza i ++ dziadków z obu stron.

NIEDZIELA 22 sierpnia​
​XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za + córkę Renatę Fiegler w 2 r. + – ofiar. od matki z rodziną.

8​00- Za + Irenę Ganczarczyk w 1 r. + oraz + męża Pawła.

9​30- Za + Danutę Zyzę w r. ur. i ++ rodziców z obu stron.

11​00- 1. Dziękcz.​ W int. Zofii i Tadeusza Kosińskich z ok. 50 r. śl. oraz w int. Zofii z ok. ur., z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów, Solenizantki i rodziny. T.D.​
2. Dziękcz. W int. Genowefy i Tadeusza Stolarskich z ok. 50 r. śl, z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny T. D.​
Po mszy błogosławieństwo rocznego dziecka: KOZŁOWSKI Franciszek

14​30- 1. Dziękcz. W int. małż. Alicji i Bogusława Dragan z ok. 25 r. śl., z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny. T.D.
2. Dziękcz. W int. Zdzisławy Kaczor z ok. 70 r. ur., z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny. T.D.

16​00- Za + Kazimierę Toruńską w 7 r. +.