NIEDZIELA 10 lipca 2022 XV NIEDZIELA ZWYKŁA

„Jezus prezentuje nam dzisiaj postać miłosiernego Samarytanina. Wzywa nas samych do miłosierdzia słowami 'Idź i czyń podobnie' ”

• W środę  13 lipca przypada dzień fatimski. Różaniec odmówimy o 17.15. Po mszy procesja z figurą Matki Bożej dookoła placu kościelnego.
  • W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Po mszy o 7.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Od 17.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie X i XI róży.
  • W przyszłą niedzielę msza św. o 14.30 będzie sprawowana w intencji rocznych dzieci, ich rodzicówi chrzestnych.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na potrzeby naszego kościoła i parafii.
  • Przypominamy, że w czasie wakacji msze święte są sprawowane w porządku wakacyjnym, to znaczy w dni powszednie o 7.30 i 18.00 a w niedziele nie ma mszy wieczornej o 18.00. Również kancelaria parafialna jest czynna w porządku wakacyjnym.
  • Zapisy na autokarowy wyjazd do Częstochowy na Dzień Halembski w dniu 18 sierpnia, począwszy od 1 sierpnia. Szczegóły w gablotce.
  • W kancelarii można zamawiać intencje mszalne, które księża odprawią w czasie wakacji.
  Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.

Intencje mszalne od 10 do 17 lipca 2022

NIEDZIELA 10 lipca​
​ XV NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za + Annę Winnicką – ofiar. od Barbary Brzegowej z rodziną ze Szczucina.

8​00- Za + Ewę Wężowską w 9 r. + oraz ++ pokrewieństwo.

9​30- Za + Rajmunda Krząkałę w 1 r. +.

11​00- O powrót do zdrowia dla Błażeja.

14​30-Dziękcz. W int. małżonków w r. ślubu z podzięk. za  otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże i zdrowie.

16​00- 1. Za + żonę Joannę Smierz w 4 r. + oraz ++ teściów i dziadków.
2. Za + Jolantę Hankus – Krzemińską w 2 r. + - ofiar. od rodziny i dzieci.

Poniedziałek 11 lipca
ŚWIĘTO ŚW. BENEDYKTA, OPATA, PATRONA EUROPY

7​30-Dziękcz. W int. Ilony Januszki z ok. ur.z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże i zdrowie dla Solenizantki i rodziny.

18​00- Za + Jarosława Rajwę w 7 r. + oraz ++ dziadków Rajwów i Tomeckich.

Wtorek 12 lipca
WSPOMNIENIE ŚW. BRUNONA BONIFACEGO Z KWERFURTU, BPA I MĘCZ.

7​30- 1. Za + Annę Winnicką – ofiar. od bratowej Kazimiery.
2. Za + Zbigniewa Szymańskiego w 30 dzień po + - ofiar. od lokatorów z ul. Solidarności 15

18​00- Za + Zdzisława Borzycha – ofiar. od lokatorów z ul. Solidarności 19, 19a i b.

Środa 13 lipca – ​DZIEŃ FATIMSKI
WSPOMNIENIE ŚW. PUSTELNIKÓW ANDRZEJA ŚWIERADA I BENEDYKTA

7​30- Za + Irenę Kadłubską – ofiar. od rodziny Janiaczyk.

17​15-RÓŻANIEC FATIMSKI.

18​00- 1. Za + męża Alberta Haję w r. +, ++ rodziców z obu stron i ++ pokrewieństwo.
2. Za ++ rodziców Teresę i Franciszka Dera oraz ++ chrzestnych i ++ z pokrewieństwa.

Czwartek 14 lipca

7​30- Za + Annę Winnicką – ofiar. od Szczepana Brzegowego z rodziną.

18​00- 1. Za + Jana Pętlickiego, ++ rodziców Eugenię i Bolesława Pętlickich oraz ++ pokrewieństwo -
ofiar. od Danuty i Tomasza.
2. Za ++ Jana i Annę Radomskich, brata Andrzeja oraz ++ z rodzin Langowskich i Radomskich.

Piątek 15 lipca
WSPOMNIENIE ŚW. BONAWENTURY, BPA I DK

7​30-Dziękcz. W int. Marty Kosman z ok. 85 ur.z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże
i zdrowie dla Solenizantki i rodziny T.D.

18​00-1. Dziękcz. W int. Krzysztofa Ryczka  z ok. 50 r. ur. z podzięk. za  otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizanta i rodzinyT.D.
2. Dziękcz. W int. Jerzego  z ok. 85 r. ur. z podzięk. za  otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizanta i rodzinyT.D.

Sobota 16 lipca
WSPOMNIENIE NMP Z GÓRY KARMEL

7​30- Za + Annę Winnicką – ofiar. od Piotra Brzegowego z rodziną.

18​00- Za + Anielę Krzysteczko w 12 r. + oraz ++ rodziców i teściów.

NIEDZIELA 17 lipca
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za ++ Janinę i Tadeusza Borkowskich – ofiar. od Barbary.

8​00- Za + Anielę Jurkiewicz w r. ur. i ++ rodziców z obu stron.

9​30- Za + Marię Galas w 2 r. +, jej + męża Stanisława, ++ syna Ryszarda i Eryka Krzona.

11​00-Dziękcz. W int. Stefana Matli z ok. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże i zdrowie.

14​30- W int. rocznych dzieci , ich rodziców i chrzestnych.

16​00- 1. Za + Janinę Siejkę w 1 r. + oraz + męża Pantaleona.
2. Za + Małgorzatę Paszkowską w 30 dz. po +.