NIEDZIELA 10 kwietnia 2022 NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

”Razem z całym Kościołem wspominamy dziś wjazd Jezusa do Jerozolimy. Chrystus przemienia tragiczne okoliczności swojego życia w dar miłości. U progu tej Mszy świętej wzbudźmy w sobie pragnienie kroczenia za pokornym Panem, aby uczestnicząc w Jego męce, mieć także udział w tajemnicy Jego zmartwychwstania.”
  Kolekta dzisiejszej niedzieli jest ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na potrzeby naszego kościoła i parafii.
  • Na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy dziś o godz. 17.00.
  • Okazja do spowiedzi w dniu dzisiejszym przed każdą mszą świętą. Od poniedziałku do środy przed mszami porannymi i po południu – w poniedziałekwtorek od 17.00 do 18.00. W środę spowiedź od 17.00 do 20.00. Po mszy wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do adoracji w ciszy. Prosimy, by sakramentu pokuty nie odkładać na ostatnie dni Wielkiego Tygodnia.
  • W środę17.30 nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  • W WIELKI CZWARTEK okazja do spowiedzi od 15.00 do 17.30. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej  o 18.00. Po mszy adoracja w ciemnicy do godz. 21.00.
  • W WIELKI PIĄTEK okazja do spowiedzi od 7.00 do 12.00 i od 14.00 do 17.30. Ciemną Jutrznię odprawimy o 7.00. Droga Krzyżowa dla dorosłych – od 7.30 czytanie zalecek, o 8.00 początek rozważań. Droga Krzyżowa dla dzieci o 10.00. Na LITURGIĘ WIELKIEGO PIĄTKU zapraszamy o godz. 18.00. Po liturgii do 21.00 adoracja przy Bożym Grobie i adoracja krzyża. Tego dnia obowiązują post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do zachowania postu także w Wielką Sobotę do Mszy Wigilii Paschalnej. Ofiary składane przy okazji adoracji krzyża są przeznaczone na chrześcijan, żyjących w Ziemi Świętej.
  • W WIELKĄ SOBOTĘ: okazja do spowiedzi od 7.00 do 17.00. Ciemna Jutrznia o 7.00. Zachęcamy do adoracji krzyża i modlitwy przy Bożym Grobie od godz. 7.00. Adoracja dla dzieci o 9.30. Pokarmy na stół wielkanocny święcimy na placu kościelnym od 10.00 do 16.00 o każdej pełnej godzinie. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00. Po mszy procesja rezurekcyjna dookoła placu kościelnego. Prosimy o przyniesienie świec. Mężczyzn zapraszamy do niesienia baldachimu.
  • W czasie obchodów Wielkiego Tygodnia można uzyskać odpust zupełny: w Wielki Czwartek przez udział we mszy świętej i odmówienie Przed tak wielkim Sakramentem; w Wielki Piątek przez adorację i ucałowanie krzyża; w Wielką Sobotę przez udział w liturgii Wigilii Paschalnej.
  • W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny porządek mszy jak w każdą niedzielę.
  • Kancelaria parafialna będzie nieczynna od Wielkiego Czwartku do wtorku włącznie.
  • W zakrystii można zgłaszać chorych, których szafarze odwiedzą w pierwszym i drugim dniu świąt  z Komunią świętą.
    Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, nasz informator parafialny i Anioł Stróż dla najmłodszych. Jest też specjalne wydanie Gościa Niedzielnego, w całości poświęcone Ojcu Pio, w cenie 10 zł.

Intencje mszalne od 10 do 17 kwietnia 2022

NIEDZIELA 10 kwietnia​
​ NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

6​30- Za ++ zalecanych.

8​00- Za ++ rodziców Krystynę i Henryka w r. +.

9​30- Za + Edwarda Szczęsnego w r. +, ++ rodziców, teściów, + brata Józefa oraz ++ pokrew. z obu stron.

14​30-Dziękcz. W int. Pawła Osmana  z ok. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog.
Boże, zdrowie oraz opiekę Matki Bożej na dalsze lata.

16​00- Za + Stanisławę Prorok – ofiar. od brata Stanisława Proroka z żoną.

17​00-GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM.

18​00- Za + Elżbietę Żurawską w 9 r. + oraz ++ rodziców i pokrew. z obu stron.

Poniedziałek 11​ kwietnia
WIELKI PONIEDZIAŁEK

8​00- Za ++ rodziców Helenę i Wincentego oraz ++ pokrewieństwo.

18​00- 1. Za + Irenę Sojkę i ++ lokatorów z ul. Kosynierów.
2. Za + Stanisławę Prorok – ofiar. od lokatorów z ul. Olszynowej 4, 4a – c.

Wtorek 12​ kwietnia
WIELKI WTOREK

7​00- W pewnej intencji.

8​00- Za ++ rodziców Ernestynę i Romana.

18​00- 1. Za + Kazimierza Żymłę - ofiar. od sąsiadów z ul. Modrzewiowej 6 i 6a.
2. O poszanowanie życia poczętego i uświęcenie rodzin.
3. Za + Irenę Pokorną w 30 dz. po +.

Środa 13​ kwietnia
WIELKA ŚRODA

7​00- Za + Stanisławę Prorok – ofiar. od rodzin Proroków, Szarków i Czaporów.

8​00- Za ++ Krystynę i Mirosława Kościańskich w r. +.

18​00- 1. Za + Gertrudę Grzyb w r. +, + siostrę Annę i ++ rodziców z obu stron.
2. Za + Kazimierza Żymłę w 1 r. + oraz ++ z rodzin Szymański, Żymła i Bańka.

Czwartek 14​ kwietnia
WIELKI CZWARTEK

18​00-MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ:
1. W intencji kapłanów naszej parafii i o nowe powołania.
2. Za Parafian.
3. W intencji szafarzy i kleryków naszej parafii.

Piątek 15 kwietnia
WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ

7​00-CIEMNA JUTRZNIA.

8​00-DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH (7.30 czytanie zalecek, 8.00 rozważania).

10​00-DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI.

18​00-LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ.

Sobota 16 kwietnia
WIELKA SOBOTA

7​00-CIEMNA JUTRZNIA.

9​30-ADORACJA DLA DZIECI PRZY BOŻYM GROBIE.

20​00-MSZA ŚWIĘTA WIGILII PASCHALNEJ:
1. Za Parafian.
2. W intencji służby liturgicznej ołtarza i wszystkich, którzy przygotowali liturgię Triduum Paschalnego.
3. W intencji budowniczych Bożego Grobu i sprzątających kościół.

NIEDZIELA 17 kwietnia​
​ NIEDZIELA WIELKANOCNA ​
​ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO​

6​30- Za ++ zalecanych podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej.

8​00- 1. Za ++ Jerzego Żaka i Wiktora Ciesielskiego.
2. Za ++ Krystynę i Jana Osman w r. ur.

9​30- 1. Za + Irenę Wieczorek w 1 r. +.
2. Za + siostrę Halinę Bugajską w 2 r. + oraz + Helenę Siemińską i ++ pokrew. z obu stron.

14​30- W pewnej intencji.

16​00- Za + Piotra Cieśloka w 1 r. +.

18​00- Za + Stanisława Knapika – ofiar. od brata z rodziną z Krzesławic.