NIEDZIELA 26 czerwca 2022 XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

„Pójście za Jezusem to decyzja o zostawieniu tego wszystkiego, co przeszkadza nam żyć i kochać prawdziwie. W dzisiejszej Ewangelii zobaczymy Chrystusa, który koryguje postawy tych, którzy pragną trwać z Nim w drodze. Prośmy o dar bezwarunkowego przylgnięcia do Jezusa i wierności nawet wówczas, gdy jej cena okazuje się wysoka.”
 Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Stolicę Apostolską.
  • Modlitwa Grupy Odnowy w Duchu Świętym we wtorek po mszy wieczornej.
  • W środę przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą sprawowane o 7.00, 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu nie będzie nowenny do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  • W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek po mszy o 7.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Od 17.00 okazja do spowiedzi i adoracja Straży Honorowej NSPJ. W sobotę7.00 modlitwa różańcowa, o 7.30 msza święta w intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  • W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie VI i VII róży.
  • W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o 14.30 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę16.30 w salce.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Katowicach.
  • Począwszy od piątku, 1 lipca msze święte będą sprawowane w porządku wakacyjnym, to znaczy w dni powszednie o 7.30 i 18.00 a w niedziele nie będzie mszy o 18.00.
  • W czasie wakacji również kancelaria parafialna jest czynna w porządku wakacyjnym - w poniedziałki i czwartki od 16.00 do 17.45, w środy i piątki od 8.00 do 10.00.
  • W lipcu chorych odwiedzimy w sobotę 9 lipca. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
  • W kancelarii można zamawiać intencje mszalne, które księża odprawią w czasie wakacji.
  • Trwają internetowe zapisy na Halembską Pielgrzymkę na Jasną Górę.
  • Już dziś zachęcamy do udziału w Dniu Halembskim na Jasnej Górze w czwartek 18 sierpnia. Zapisy na wyjazd autokarami od 1 sierpnia w salce. Szczegóły są podane w gablotce.
  • Koło Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy, w dniu 10 lipca. Szczegóły w gablotce.
      Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny. Można także nabyć specjalne wydanie Gościa Niedzielnego o cudach eucharystycznych w cenie 12 zł.