NIEDZIELA 29 stycznia 2023 IV NIEDZIELA ZWYKŁA

”Bóg stworzył nas dla siebie i niespokojne jest nasze serce, dopóki nie spocznie w Nim. Jezus zna pragnienia naszych serc, dlatego proponuje nam wejście na drogę ośmiu błogosławieństw. U progu tej Eucharystii wzbudźmy w sobie pragnienie życia ich duchem, abyśmy, szukając woli Boga i odnajdując Go we wszystkim, stawali się zaczynem królestwa Bożego w świecie.”

• Gościmy dziś w naszej parafii kaznodzieję wizytacyjnego proboszcza Stanisława Nogę. Kolekta jest przeznaczona na budowę Domu Pielgrzyma Nazaret w Piekarach Śląskich.
  • Adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek jutro o 20.00 w kaplicy.
  • Modlitwa Grupy Odnowy w Duchu Świętym we wtorek po mszy wieczornej.
  • Spotkania dla kandydatów przed bierzmowaniem odbędą się we wtorek 31 stycznia i w środę 1 lutego o 19.00 w naszym kościele.
  • W środę17.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  • W czwartek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które jest obchodzone w całym Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. z obrzędem poświęcenia gromnic będą sprawowane o 7.00, 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Kolekta jest przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
  • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek7.00 msza św. w intencji kapłanów i o nowe powołania. W piątek po mszy o 8.00 nabożeństwo do NSPJ, od 17.00 adoracja Straży Honorowej i okazja do spowiedzi, szczególnie dla dzieci wczesnokomunijnych i dzieci, które w maju ubiegłego roku przystąpiły do I Komunii świętej. W sobotę7.30 różaniec, a o 8.00 msza św. w intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  • W piątek wspominamy w liturgii św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po wszystkich mszach udzielimy specjalnego błogosławieństwa, które ma nas chronić przed chorobami gardła.
  • W piątek, sobotęniedzielę odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi bp Grzegorz Olszowski. Wizytacja rozpocznie się liturgicznym przywitaniem ks. bpa i mszą świętą w piątek o godz. 18.00. Członków poszczególnych grup modlitewnych i formacyjnych zapraszamy do udziału w spotkaniach z ks. bpem. Szczegółowy plan wizytacji był zamieszczony w informatorze parafialnym. Znajdziemy go również w gablotkach i na stronie internetowej parafii. Szczególne zaproszenie kierujemy do seniorów i naszych chorych parafian. Msza św. w ich intencji połączona ze specjalnym błogosławieństwem Przenajświętszym Sakramentem będzie sprawowana w sobotę o godz. 11.00. Sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii udzieli ks. bp w sobotę podczas dodatkowej mszy świętej o godz. 14.00. Wszystkich parafian już dziś zapraszamy do udziału w uroczystej mszy św. pod przewodnictwem ks. bpa z błogosławieństwem dzieci i rodzin naszej parafii, w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.
  • W sobotę17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; o 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie VI i VII róży.
  • Kolekta w przyszłą niedzielę, będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji.
  • Na msze święte od poniedziałku do środy zapraszamy do naszej kaplicy.
  • Naszych chorych parafian odwiedzimy w sobotę 11 lutego. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
  • Narzeczonych już dziś zapraszamy do udziału w naukach przedślubnych w soboty 11, 18 i 25 lutego o godz. 16.00.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.