Ogłoszenia 9.09.2018

Odwagi! Nie bójcie się! – usłyszymy w dzisiejszych czytaniach. Jezus głosił naukę o Bożej miłości i uzdrawiał ludzi z wszelkich chorób. On leczy również nasze zalęknione serca. Czasem łatwiej poddawać się obawom i narzekaniu, zamiast podjąć wysiłek zaufania Bogu i dostrzeżenia Jego dobroci, a przecież lęk ogranicza naszą wolność. Chwalmy Boga i powierzajmy Mu nasze troski.”

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

• Msza św. na rozpoczęcie nowego roku formacji Grupy Odnowy w Duchu Świętym we wtorek o 18.45 w kaplicy.
  • Spotkanie zespołu katechetycznego w czwartek o 16.00 na probostwie.
  • W czwartek o 17.00 msza św. szkolna.
  • W czwartek przypada dzień fatimski. O 17.30 odmówimy różaniec. Po mszy wieczornej procesja z figurą Matki Bożej.
  • Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00.
  • Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9.00. Zapraszamy również nowych kandydatów do służby przy ołtarzu.
  • W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Różaniec o 17.30 poprowadzą członkowie I i II róży.
  • W przyszłą niedzielę msza św. o godz. 8.00 będzie sprawowana w intencji autokarowych pielgrzymów na Jasną Górę, a o 14.30 w intencji rocznych dzieci. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.
  • Rodzicom przypominamy, że zgodnie z zarządzeniem obowiązującym w naszym diecezji dzieciprzystępują do I Komunii św. w klasie III. Terminy I Komunii w roku 2019, 2020 i 2021 są podane na stronie internetowej naszej parafii.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na potrzeby naszego kościoła i parafii.
  • Spotkanie Klubu Seniora w środę po mszy św. o godz. 8.00.
  • Członków Rady Parafialnej już dziś zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 24 września po mszyświętej wieczornej.
  • Narzeczonych informujemy, że najbliższe nauki przedślubne odbędą się w soboty 6, 13 i 20października.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i naszinformator parafialny.