ogłoszenia 8.04.2018

Obchodzimy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niewątpliwie każdy z nas potrzebuje Bożego Miłosierdzia, choć może nie zawsze 

mamy tego świadomość. Św. Tomasz w dzisiejszej Ewangelii mówi do Jezusa „Pan mój i Bóg mój”, a Jezus zwraca uwagę, jak ważna jest wiara. My też wielokrotnie podczas mszy św. wyznajemy w Jezusie naszego Pana i Boga. Niech nasza modlitwa będzie wypowiadana z wiarą i ufnością w Boże Miłosierdzie.”

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Caritas naszej archidiecezji, a przed kościołem zbiórka
w ramach akcji charytatywnej Śląskie Dzieciom Aleppo.

  • Dziś o 17.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia. Na mszę św. w intencji dzieci poczętych i osób podejmujących się dzieła adopcji dziecka poczętego zapraszamy o godz. 18.00.
  • środę o 17.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  • Msza św. szkolna w czwartek o godz. 17.00.
  • Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00.
  • W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie IX i X róży.
  • W przyszłą niedzielę obchodzimy nasz odpust parafialny ku czci Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy na sumę odpustową z procesją dookoła kościoła o godz. 11.00 i na nieszpory odpustowe o godz. 17.00. Kazania wygłosi ks. Wojciech Surmiak. Tradycyjnie już po każdej mszy przed kościołem Dzieci Maryi zapraszają do udziału w quizie odpustowym.
  • Już dziś informujemy, że zapowiedziana na 16 czerwca pielgrzymka grupy katechezy dla dorosłych odbędzie się tydzień wcześniej, to jest w sobotę 9 czerwca.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd na koncert zespołu „Śląsk” do Zabrza, w dniu 29 kwietnia. Szczegóły na plakacie w gablotce.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, nasz informator parafialny i Anioł Stróż dla najmłodszych.

-->