Ogłoszenia 7.10.2018

Pan Bóg nie chciał, żeby człowiek był sam. Dał nam siebie nawzajem, abyśmy wypełniając przykazanie miłości, żyli w Bożej obecności – nawet wtedy, kiedy widzimy wady innych, albo gdy czyjeś zachowanie nas denerwuje. Eucharystia jest tym szczególnym czasem, kiedy możemy prosić dobrego Boga o przebaczenie przewinień względem innych i o umocnienie naszej miłości wzajemnej.

 

Serdecznie witamy wśród nas naszego parafianina ojca Artura Wilczka. Po mszy przed kościołem

zbiórka na budowę kościoła w prowadzonej przez niego parafii w Rosji.

 • Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec odmawiamy w czwartki po mszy szkolnej około 17.30, w niedziele o 17.00, a w pozostałe dni tygodnia o 17.15.
 • Miesięczna spowiedź dla uczniów szkół podstawowych nr 15 i 27 w czwartek od 16.00 do 16.45.
 • Msza święta szkolna w czwartek o 17.00.
 • Pierwsze spotkanie dla młodzieży klas drugich szkół średnich w ramach kursu przed małżeńskiego w najbliższy czwartek o 18.45 w salce. Temat pierwszego spotkania będzie związany z komunikacją między kobietą a mężczyzną. Dyplom ukończenia kursu będzie wymagany do zawarcia sakramentu małżeństwa.
 • Spotkanie młodzieży oazowej w piątek po mszy św. wieczornej. Tym razem zapraszamy na nie również rodziców oazowiczów.
 • W sobotę o 16.00 w salce druga część nauk przedślubnych dla narzeczonych.
 • W sobotę od 17.00 okazja do spowiedzi.
 • W przyszłą niedzielę na zakończenie każdej mszy św. przedstawiciele rodzin Domowego Kościoła podzielą się świadectwem swojego życia duchowego oraz zaproszą małżonków do uczestnictwa w spotkaniach wspólnoty.
 • Sakramentu chrztu świętego udzielimy w przyszłą niedzielę podczas mszy świętej o 14.30. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.30 w salce.
 • Kolekta w przyszłą niedzielę będzie ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na ogrzewanie kościoła i salek katechetycznych. Przed kościołem zbiórka na stypendia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia z okazji Dnia Papieskiego.
 • Chorych odwiedzimy w najbliższą sobotę 13 października. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 • W sobotę 13 października odbędzie się X Jubileuszowy Bieg Papieski ku czci św. Jana Pawła II. Początek o godz. 15.00 sprzed kościoła św. Barbary w Bykowinie. Szczegóły są podane na plakacie.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego z filmem pt. Sprawa Chrystusa, Anioł Stróż dla najmłodszych i nasz informator parafialny.

-->