Ogłoszenia 7.09.2019

„Nikt z was, jeśli nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniem” – słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii przypominają nam, że wiara w Boga wymaga pełnego zaangażowania. Bóg obdarza nas prawdziwym życiem, prawdziwą wolnością, kocha nas prawdziwie największą miłością. Niech nasza odpowiedź nie będzie połowiczna – zaprośmy Boga do naszej codzienności, oddajmy mu radości i troski.”

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

• Pierwsze po wakacjach spotkanie Grupy Odnowy w Duchu Świętym we wtorek po mszy wieczornej.
  • W czwartek o 17.00 msza św. szkolna.
  • W najbliższy piątek przypada dzień fatimski. O 17.15 odmówimy różaniec. Z powodu prac remontowych, związanych ze szkodami górniczymi, nie będzie procesji dookoła kościoła.
  • Chorych odwiedzimy w najbliższą sobotę, 14 września. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  • W sobotę o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie XIII i XIV róży.
  • W przyszłą niedzielę msza św. o 14.30 będzie sprawowana w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na remont schodów wejściowych na chór i do kościoła.
  • Członków Rady Parafialnej już dziś zapraszamy na spotkanie w czwartek 26 września po mszy wieczornej.
  • Narzeczonych informujemy, że najbliższe nauki przedślubne odbędą się w soboty 12, 19 i 26 października.
  • W imieniu władz naszego miasta zapraszamy na koncert muzyki chrześcijańskiej, który odbędzie się na Placu Jana Pawła II w Nowym Bytomiu w sobotę, 14 września. O 17.00 początek imprezy, o 19.00 koncert zespołu niemaGOtu. Szczegóły na plakacie.
  • Parafia Matki Bożej Różańcowej w Halembie I organizuje wycieczkę do Wrocławia w niedzielę 29 września. Więcej informacji na plakacie w gablotce.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.