Ogłoszenia 7.07.2019

„Jezus posłał swych uczniów, by byli Jego ambasadorami i przygotowali drogę na Jego przyjście.
Tego samego dokonuje także dzisiaj. Posługuje się nami, by dotrzeć do wszystkich, którzy Go jeszcze nie znają, bądź też zapomnieli o Nim lub się od Niego oddalili. Pamiętajmy jednak o tym, że to nie my czynimy samych siebie uczniami Jezusa. To On sam nas posyła, udziela nam swojej łaski, byśmy mogli głosić całemu światu Dobrą Nowinę. ”
Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

• W piątek od 17.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W sobotę 13 lipca przypada dzień fatimski. Różaniec odmówimy o 17.15. Po mszy wieczornej procesja dookoła kościoła z figurą Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.
  • W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o 14.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.30 w salce.
  • Przypominamy, że w czasie wakacji msze św. są sprawowane w dni powszednie o 7.30 i 18.00, a w niedziele nie ma mszy wieczornej o godz. 18.00.
  • W czasie wakacji również kancelaria parafialna jest czynna w porządku wakacyjnym, to znaczy w poniedziałki i czwartki od 16.00 do 17.45, w środy od 8.00 do 10.00 i w piątki od 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.45.
  • W kancelarii można zamawiać intencje mszalne, które księża odprawią w czasie wakacji.
  • Koło Radia Maryja zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę do Częstochowy w niedzielę 14 lipca. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  • W czasie wakacji zachęcamy do lektury Pisma Świętego, czasopism i książek religijnych.
  • Ostatnie spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających na Pielgrzymkę Młodych do Włoch odbędzie się w piątek, 19 lipca po mszy św. wieczornej. Szczególnie prosimy o obecność rodziców młodzieży.