Ogłoszenia 7.05.2017

 

 

          ”Kiedy idziemy za Jezusem nie braknie nam niczego, żeby osiągnąć zbawienie. Jezus zna nas i chce dobra każdego. Nie musimy już błądzić. Możemy wsłuchiwać się w Jego głos i podążać za Nim. Przy Jezusie jesteśmy bezpieczni. On przyszedł, aby dać nam życie. ”

 

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

Jak już informowaliśmy choruje i walczy z rakiem nasza parafianka Iza, żona i matka trójki dzieci, bardzo zaangażowana w działalność Stowarzyszenia św. Filipa Nereusza. Od wielu lat Iza  pomaga potrzebującym dzieciom i rodzinom. Dziś po każdej mszy świętej przed kościołem  przyjaciele Izy proszą o datki na wsparcie finansowe jej leczenia, którego miesięczny koszt wynost 4.500 zł.

 • W maju oddajemy cześć Matce Najświętszej. Godzinki od poniedziałku do soboty o 6.30. Majowe w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 17.00. W tym tygodniu majowe w piątek odprawimy wyjątkowo po mszy św. wieczornej, a w sobotę o 17.15.
 • Spotkanie Rady Parafialnej w poniedziałek 8 maja po mszy św. wieczornej w salce.
 • Msza św. szkolna dla dzieci i gimnazjalistów w czwartek o godz. 17.00.
 • W piątek, w przeddzień 100 rocznicy objawień fatimskich zapraszamy na czuwanie modlitewne, które rozpoczniemy mszą świętą o godz. 18.00. Nie będzie w tym dniu majowego   o 17.30 Nabożeństwo majowe odprawimy podczas czuwania. Nie będzie również cichej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 • W sobotę 13 maja przypada dzień fatimski. Zapraszamy na różaniec fatimski i nabożeństwo majowe o 17.15. Po mszy wieczornej procesja z figurą Matki Bożej dookoła kościoła.
 • W sobotę od 17.00 okazja do spowiedzi.
 • W przyszłą niedzielę podczas mszy o godz. 11.00 dzieci z klas III e i II a przystąpią do I Komunii św. O 17.00 nabożeństwo majowe z ich udziałem. Spowiedź przed I Komunią dla dzieci, ich rodziców i gości w sobotę o godz. 9.00.
 • W przyszłą niedzielę podczas mszy o 14.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.30 w salce.
 • Spotkanie Klubu Seniora w czwartek po mszy św. o godz. 8.00.
 • Chorych odwiedzimy w tym miesiącu w sobotę 20 maja. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 • W czwartek 11 maja odbędzie się kolejna pielgrzymka naszego dekanatu do Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Kochłowicach. Początek o 17.15 w kościele sanktuaryjnym.
 • Społeczność Gimnazjum nr 9  im. św. Jana Pawła II zaprasza do udziału w VI Festynie Szkolnym, który odbędzie się w piątek 19 maja od godz. 16.00 na boisku szkolnym. W programie przewidziano wiele atrakcji, między innymi turnieje sportowe, loterię fantową, występy artystyczne uczniów. Można będzie też skosztować różnych specjałów w szkolnej kawiarence.
 • Nereusz zaprasza matki oczekujące narodzin dziecka lub mamy dzieci do czwartego roku życia na spotkanie w poniedziałek 8 maja o godz. 10.00 do Centrum Rozwoju Rodziny, przy ul. Solidarności 21. Więcej informacji na stronie internetowej stowarzyszenia.
 • Od najbliższego piątku – 12 maja można składać makulaturę do kontenera wystawionego przy Szkole Podstawowej nr 15. Dochód ze zbiórki jest przeznaczony na pomoc misjonarzom na Madagaskarze.

 

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.

 

 

-->