Ogłoszenia 7.04.2019

Kto z was jest bez grzechu? – pyta nas dzisiaj Jezus. Nie pyta o grzechy innych, o grzechy sąsiadów, czy znajomych. On pyta o moje grzechy. Bo nawrócenie zaczyna się od siebie samego. Od uznania, że to ja jestem tym pierwszym, który potrzebuje Bożego miłosierdzia. Dlatego nim zaczniemy innych przyprowadzać do Jezusa, nim zaczniemy innych osądzać i kamienować słowami, nim innym każemy się nawracać, najpierw sami uczyńmy rachunek sumienia. Bo nie jest w życiu najgorszym to, że się grzech popełni, że się upadnie i zgrzeszy. Najgorszym jest to, że grzech staje się „przyjacielem” człowieka.”

 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o 17.00.
 • W środę o 17.30 nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • W czwartek o 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci, a o 17.00 msza święta szkolna.
 • W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Halemby. Początek o 19.00 w parafii Matki Boskiej Różańcowej na Starej Halembie. Nie będzie w tym dniu Drogi Krzyżowej o 17.30 w naszym kościele.
 • Przedświąteczne odwiedziny chorych w sobotę 13 kwietnia. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Prosimy o cierpliwość w oczekiwaniu na księdza z powodu dużej liczby zgłoszeń.
 • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Różaniec o 17.30 poprowadzą członkowie I i II róży.
 • Najbliższa niedziela jest Niedzielą Palmową. Palmy poświęcimy w sobotę w czasie mszy świętej wieczornej i w niedzielę podczas każdej mszy. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
 • Msza święta w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych w przyszłą niedzielę o 14.30.
 • Kolekta w przyszłą niedzielę będzie ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na remont korytarza łączącego probostwo z kościołem.
 • Spotkanie animatorów prowadzących spotkania formacyjne kandydatów do bierzmowania w najbliższy wtorek po mszy wieczornej.
 • Spotkanie wyjeżdżających na wakacyjną pielgrzymkę do Włoch w środę 10 kwietnia o godz. 19.00.
 • Młodzież oazowa i Szkolne Koło Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 27 organizują zbiórkę środków higieny osobistej i żywności długoterminowej w ramach akcji Chusta Weroniki. Dary zostaną przekazane bezdomnym i najbardziej potrzebującym. Można je składać codziennie po mszy św. wieczornej do salki nr 2.
 • W sobotę, 13 kwietnia odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla niewidomych i słabowidzących oraz ich opiekunów w kościele św. Pawła w Nowym Bytomiu. Msza św. o godz. 15.00. Okazja do spowiedzi od 14.30.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego z filmem o Ignacym Loyoli nasz informator parafialny.

-->