Ogłoszenia 6.05.2018

Wielu sądzi, że miłość to przede wszystkim sfera uczuć. Tymczasem istotą miłości jest dawanie dobra drugiemu człowiekowi. A to 

może czynić każdy. W dzisiejszej Ewangelii Jezus mówi: „To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali”. W ten sposób ukazuje, że wiara w jedynego prawdziwego Boga działa przez jasne świadectwo miłości bliźniego. Prawdziwa miłość prowadzi do utraty życia, okazuje dobro nawet nieprzyjaciołom. Tylko taka miłość jest nieśmiertelna.”

 • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące nazwę Dni Krzyżowych. W poniedziałek o 17.00 modlimy się przy krzyżu na ulicy Energetyków i w procesji udajemy się do kościoła na nabożeństwo majowe i mszę świętą. We wtorek o 17.00 modlimy się przy krzyżu na ulicy Zamenhofa. Potem procesyjne przejście do kościoła. W środę nabożeństwo majowe rozpoczniemy o 17.30 od modlitwy przy krzyżu misyjnym na placu kościelnym.
 • W maju oddajemy cześć Matce Najświętszej. Godzinki od poniedziałku do soboty o 6.30. Majowe w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 17.00.
 • Kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary w poniedziałek o 18.30.
 • Msza św. szkolna w czwartek o godz. 17.00.
 • W piątek od 17.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Pierwsza część nauk przedślubnych dla narzeczonych w sobotę o godz. 16.00 w salce nr 3.
 • W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
 • W przyszłą niedzielę podczas mszy o 11.00 dzieci z klas III d i III e przystąpią do I Komunii św. O 17.00 nabożeństwo majowe z ich udziałem. Spowiedź przed I Komunią dla dzieci, ich rodziców i gości w sobotę o godz. 9.00.
 • W przyszłą niedzielę 13 maja przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i dzień fatimski. Podczas mszy o 14.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.30. Różaniec fatimski odmówimy po mszy wieczornej, około 18.45. Po nim procesja dookoła kościoła z figurą Matki Bożej.
 • We wtorek 15 maja, podczas mszy o 18.00 młodzież z naszej parafii i ze starej Halemby przyjmie sakrament bierzmowania. W najbliższy piątek rozpocznie się triduum bezpośrednio przygotowujące do przyjęcia tego sakramentu. W przyszłą niedzielę podczas mszy o 18.00 modlimy się w intencji młodych i ich rodzin za wstawiennictwem św. Stanisława Kostki, którego relikwie zagoszczą w naszej parafii. Na mszę zapraszamy również rodziców i świadków kandydatów do bierzmowania.
 • W najbliższy piątek 11 maja odbędzie się tradycyjna pielgrzymka naszego dekanatu do Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Kochłowicach. Początek o 17.15 w kościele sanktuaryjnym. Uroczysta msza św. o godz. 18.00.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego nasz informator parafialny.

-->