Ogłoszenia 5.08.2018

W dzisiejszej Ewangelii Jezus odwołuje się do doskonale znanego nam pożywienia – do chleba. Jest w tym jednak coś więcej. Jezus określa się jako chleb życia. Tak jak powszedni chleb zaspokaja nasz codzienny głód, tak tylko Bóg jest w stanie wypełnić nasze pragnienia i dać nam życie, które nie kończy się tu na ziemi. Podejdźmy w czasie Komunii z wiarą do ołtarza i posilmy się chlebem życia, przyjmując Jezusa do swojego serca.”

Kolekta w dzisiejszą niedzielę jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego
w Katowicach.

• Sierpień to tradycyjnie miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do wpisywania swoich postanowień do Księgi Trzeźwości, wystawionej pod chórem.
  • Adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek jutro o 20.00 w kaplicy.
  • W czasie wakacji msze św. są sprawowane w dni powszednie o 7.30 i 18.00

a w niedziele nie ma mszy wieczornej o godz. 18.00.

• Tradycyjnie przez naszą parafię przechodzi piesza pielgrzymka na Jasną Górę, organizowana przez parafie dekanatu Czechowice – Dziedzice. Pielgrzymi zwracają się z prośbą o nocleg

ze środy 8 na czwartek 9 sierpnia.

• W piątek od 17.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Od 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie I i II róży.
  • W przyszłą niedzielę podczas mszy o 14.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.30 w salce.
  • W czasie wakacji również kancelaria parafialna jest czynna w porządku wakacyjnym.
  • W zakrystii i w kancelarii parafialnej można nadal wpłacać ofiary na fundusz pielgrzymkowy. Można również zapisać się na pielgrzymkę w salce nr 3 po wszystkich mszach oprócz mszy o 6.30.
  • W dniach od 22 do 24 sierpnia odbędzie się II Rowerowa Halemska Pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie w gablotce. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  • Już dziś zachęcamy do udziału w Dniu Halembskim na Jasnej Górze w czwartek 23 sierpnia

i w corocznej Pielgrzymce kobiet do Piekar Śląskich w niedzielę 19 sierpnia. Zapisy na wyjazd autokarami w najbliższą środę tylko przed nowqenną, a nie po mszy wieczornej. W pozostałe dni bez zmian. Szczegóły są podane w gablotce.

• Koło Radia Maryja organizuje trzydniową pielgrzymkę do Lichenia, Torunia i Gietrzwałdu, w dniach od 31 sierpnia do 2 września. Szczegóły w gablotce.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i naszinformator parafialny.