Ogłoszenia 4.08.2019

Jezus przestrzega nas dzisiaj przed gromadzeniem mienia. Nawet jeśli będziemy mieć wszystkiego w nadmiarze, nie mamy pewności jutra – nie wiemy, kiedy Bóg nas powoła do siebie. Warto więc zatroszczyć się o bogactwa, które podobają się Bogu – dobro i miłość okazywane drugiemu człowiekowi, czyste sumienie, życie zgodne z przykazaniami. Niech ta Msza św. umocni nas w dokonywaniu codziennych wyborów dążenia do tego, co w górze, a nie do tego, co na ziemi.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego

 • Sierpień to tradycyjnie miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do wpisywania swoich postanowień do Księgi Trzeźwości wystawionej pod chórem.
 • Adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek jutro o 20.00 w kaplicy.
 • Spotkanie Klubu Seniora w środę po mszy świętej o godz. 7.30.
 • Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.
 • Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00.
 • W sobotę o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie III i IV róży.
 • W przyszłą niedzielę podczas mszy o 14.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.30 w salce.
 • Przypominamy, że w czasie wakacji msze św. są sprawowane w dni powszednie o 7.30 i 18.00, a w niedziele nie ma mszy wieczornej o godz. 18.00.
 • W czasie wakacji również kancelaria parafialna jest czynna w porządku wakacyjnym. Plan jest wywieszony przed wejściem na probostwo.
 • Dziś i w przyszłą niedzielę po mszach świętych, za wyjątkiem mszy o 6.30 w salce nr 3, można zapisać się na Halembską Pielgrzymkę na Jasną Górę. W zakrystii i w kancelarii parafialnej można nadal wpłacać ofiary na fundusz pielgrzymkowy.
 • Trwają zapisy do autokarów na Dzień Halembski na Jasnej Górze w czwartek 22 sierpnia i na pielgrzymkę kobiet do Piekar Śląskich w niedzielę 18 sierpnia. Szczegóły są podane w gablotce.
 • Tradycyjnie przez naszą parafię przechodzi piesza pielgrzymka na Jasną Górę, organizowana przez parafie dekanatu Czechowice – Dziedzice. Pielgrzymi zwracają się z prośbą o nocleg z czwartku 8 na piątek 9 sierpnia.
 • W poniedziałek przez nasze miasto przejadą rowerzyści w ramach wyścigu Tour de Pologne. W związku z tym nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym i w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Szczegóły są podane w gablotce.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.

-->