Ogłoszenia 4.03.2018

 

 

      „Sensem naszego przyjścia na Mszę św. jest spotkanie z Jezusem, który za nas umarł  i zmartwychwstał. W czasie Wielkiego Postu wielokrotnie dotykamy kwestii ludzkiej słabości  i grzechów, które obciążają nasze sumienia. Patrząc na Chrystusa ukrzyżowanego, zobaczymy tego, któremu nie jest obojętny nasz los. Jezus z miłosierdziem przyjmuje człowieka wyznającego swoje grzechy. Ulituje się także nad nami, gdy z ufnością i żalem przyznamy się do naszych win.”

 

 • Rozpoczęliśmy nasze rekolekcje wielkopostne. Dziś o 19.00 nauka rekolekcyjna dla młodzieży. Zapraszamy na nią młodzież studiującą, pracującą i uczącą się w szkołach średnich. Chorych              i starszych wiekiem parafian zapraszamy na mszę św. z nauką rekolekcyjną i sakramenetem namaszczenia chorych w poniedziałek o godz. 10.00. Spotkanie rekolekcyjne dla mężczyzn                w poniedziałek o godz. 19.00. Kobiety zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19.00. Nauki ogólne dla wszystkich w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.00 i 18.00. Rekolekcje zakończymy  w środę podczas mszy o 8.00 i 18.00.
 • W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki – od 17.15 czytanie zalecek, o 17.30 początek rozważań. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele    o 17.00. W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których modlimy  się w trakcie Drogi Krzyżowej.
 • W poniedziałek kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Tym razem wyjątkowo początek o 19.30.
 • W środę o 17.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • Z racji rekolekcji wielkopostnych dla uczniów naszych szkół podstawowych w najbliższy czwartek nie będzie mszy św. szkolnej o godz. 17.00 i Drogi Krzyżowej o 16.30.
 • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie I i II róży.
 • Sakramentu chrztu św. udzielimy w przyszłą niedzielę podczas mszy o godz. 14.30. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.30 w salce.
 • Chorych przed świętami odwiedzimy w sobotę 24 marca. Zapisy w zakrystii i w kancelarii.
 • Szkoła Podstawowa nr 27 im. Jana Pawła II zaprasza na dzień otwarty, który odbędzie się  we wtorek 6 marca. Szczegóły w gablotce.
 • Działający przy Katolickiej Fundacji „Młodzi dla Młodych” w Katowicach „Teatr Franciszka” zaprasza na biblijny musical „Tobiasz”.  Spektakl zostanie wystawiony w czwartek 15 marca o godz. 18.00 w Miejskim Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej. Bilety do nabycia on – line na stronie Domu Kultury i Ticketportal.
 • Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej poszukuje wolontariuszy. Spotkanie dla zainteresowanych w czwartek 15 marca w Nowym Bytomiu przy ul. Markowej 4.
 • Po raz kolejny jest organizowana zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód za sprzedaży będzie przeznaczony na misje. Sprzęt można składać  w środę 7 marca w godz. od 9.00 do 12.00 na parkingu przy kościele.

Jest  nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Anioł Stróż dla najmłodszych
informator parafialny z planem naszych rekolekcji wielkopostnych.

 

 

-->