Ogłoszenia 31.12.2017

 

W niedzielę Świętej Rodziny gromadzimy się jako jedna rodzina Boża, by wychwalać Ojca, który jest w niebie. Przedstawmy Panu wszystkie tajemnice radosne, bolesne i chwalebne naszych rodzin. Tak wiele mamy spraw: macierzyńskich, ojcowskich, rodzicielskich. Nie ma chyba wśród nas nikogo, kto by nie chciał jakiejś przemiany w swojej rodzinie. Stańmy dziś z radościami i problemami naszych rodzin. Wpatrujmy się w radość, pokój i miłość rodziny z Nazaretu, by z niej czerpać przykład do naśladowania.”

  

  • Dzisiaj przypada Święto Świętej Rodziny. Jest to zarazem ostatni dzień roku kalendarzowego. Msze św. w dniu dzisiejszym są sprawowane, jak w każdą niedzielę. Nie ma mszy o godz. 18.00. Dodatkowa msza św. o 17.00 z nabożeństwem dziękczynno – błagalnym i podsumowaniem minionego roku.
  • W pierwszym dniu nowego roku obchodzimy Uroczystosć Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym za WYJĄTKIEM MSZY o 6.30. Kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
  • W środę nowenna do Matki Boskiej Nieustajacej Pomocy. Przypominamy, że podczas trwania kolęd w czasie nowenny nie ma okazji do spowiedzi.
  • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.        W czwartek o 7.00 msza św. w intencji kapłanów i o nowe powołania. Od 16.00 adoracja Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów. W piątek po mszy o 8.00 nabożeństwo do NSPJ. O 17.00 adoracja Straży Honorowej i okazja do spowiedzi.
  • W czwartek o 17.00 msza święta szkolna.
  • W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Kolekta będzie przeznaczona na misje.
  • W sobotę w sposób szczególny modlimy się za arcybiskupa Wiktora oraz za biskupów pomocniczych. Zapraszamy również do udziału w orszaku Trzech Króli, który odbędzie się  w Katowicach.
  • Przyszła niedziela jest Niedzielą Chrztu Pańskiego. Sakramentu chrztu udzielimy podczas mszy        o 14.30.
  • Trwają odwiedziny kolędowe. Przypominamy, że kolęda rozpoczyna się w dni powszednie o  godz. 16.00, a w soboty, niedziele i święta o 14.30.
  • Jak co roku Dzieci Maryi zapraszają na Jasełka, które przedstawią w przyszłą niedzielę 7 stycznia po mszy wieczornej.

                     Jest  nasz informator parafialny i Anioł Stróż dla najmłodszych.

 

 

 

-->