Ogłoszenia 31.03.2019

Niech mi się stanie według słowa Twego – choć mówiła to drżącym głosem, to wiedziała, że tak trzeba, że to jest wola Boża wobec Niej, wola, którą Ona odczytała i na którą przystała. A my gdzie jesteśmy w odczytywaniu świata i naszego życia w świetle woli Bożej? Czy w ogóle staramy się to czynić? Czy nasze oceny, decyzje, działania, są przepuszczone przez filtr woli Bożej?”

Obchodzimy dziś uroczystość odpustową. Witamy serdecznie kaznodzieję odpustowego
ks. Rafała Skitka– redaktora naczelnego Radia eM. Witamy również naszych gości i parafian, życząc
wszystkim wielu łask Bożych uzyskanych przez wstawiennictwo Matki Najświętszej.

 • Nieszpory odpustowe dziś o 17.00. Z racji odpustu nie ma Gorzkich Żali.
 • O Bogu miłosiernym i sprawiedliwym, to temat katechezy dla dorosłych, na którą zapraszamy w poniedziałek po mszy świętej wieczornej.
 • Adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek jutro o 20.00 w kaplicy.
 • W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątek – od 17.15 czytanie zalecek, o 17.30 początek rozważań. W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których modlimy się w trakcie Drogi Krzyżowej.
 • W środę o 17.30 nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o 7.00 msza św. w intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania. Z racji Drogi Krzyżowej dla dzieci nie będzie adoracji Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów. W piątek po mszy o 8.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od 17.00 okazja do spowiedzi, szczególnie dla dzieci wczesnokomunijnych i ich rodziców. Po mszach o 8.00 i 18.00 okazja do ucałowania relikwii św. Małgorzaty Marii Alacoque. Członków Straży Honorowej zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej, zamiast adoracji. W sobotę o 7.30 różaniec, a o 8.00 msza św. w intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 • Dzieci i młodzież zapraszamy w czwartek na Drogę Krzyżową o 16.30 i mszę świętą szkolną o 17.00.
 • Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w czwartek po mszy świętej wieczornej.
 • Młodzieżowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek o 20.30.
 • Uczniów klas siódmych zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie w ramach formacji do przyjęcia sakramentu bierzmowania w piątek 5 kwietnia. Spotkanie rozpocznie się mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele.
 • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Różaniec o 17.30 poprowadzą członkowie XIII i XIV róży.
 • W przyszłą niedzielę, podczas mszy o 14.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego. Nauka przed chrztem w sobotę o 16.30 w salce. Zapraszamy na nią również rodziców i chrzestnych dzieci, które przyjmą chrzest w drugim dniu świąt wielkanocnych.
 • Chorych przed świętami odwiedzimy w sobotę 13 kwietnia. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 • Tradycyjnie już w dzisiejszą uroczystość odpustową przed kościołem czeka na nas wiele atrakcji. Dzieci Maryi zapraszają do udziału w quizie odpustowym. Wśród wielu nagród są między innymi: pielgrzymka do Medjugorie, tablet, sprzęt AGD, zaproszenia na kolację do Restauracji Litwor i Karczmy Rajcula, zaproszenia na kawę i ciasto do Vertigo, vouchery na kebaba, zabiegi kosmetyczne i fryzjerskie i wiele innych, cennych nagród. Każdy los wygrywa. Młodzież oazowa oferuje domowe wypieki. Fundusz ze sprzedaży będzie przeznaczony na organizację rekolekcji wakacyjnych.
 • Wakacyjna Pielgrzymka Młodych do Rzymu, połączona z odpoczynkiem nad Adriatykiem odbędzie się w dniach od 8 do 18 sierpnia. Do udziału zachęcamy szczególnie młodzież, która w ostatnich latach przyjęła sakrament bierzmowania. Spotkanie organizacyjne dla chętnych w środę 10 kwietnia o 19.00.
 • Spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Austrii i na Węgry w środę 10 kwietnia po mszy św. wieczornej.
 • Przy wyjściu z kościoła można nabyć paschaliki na stół wielkanocny w cenie 6. złotych.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, nasz informator parafialny i Anioł Stróż dla najmłodszych.

-->