Ogłoszenia 30.09.2018

Bóg nas stworzył i kocha każdego z nas jako swoje dzieci. I to jest prawda. Prawdą jest również to, że stajemy przed ołtarzem i oddajemy Bogu chwałę jako ludzie grzeszni. Droga do szczęścia wiecznego, a także szczęścia tu, na ziemi, wiedzie przez uznanie Bożej miłości i dobroci oraz swojej słabości i grzechu. Niech udział w Mszy św. uzdalnia nas do życia w prawdzie.

Kolekta jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach

 • Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec odmawiamy w czwartki po mszy szkolnej około 17.30.
 • Adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek jutro o 20.00 w kaplicy.
 • Msza święta szkolna w czwartek o 17.00.
 • Młodzieżowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek o 20.30 w kaplicy.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o 8.00 msza św. w intencji kapłanów i o nowe powołania. Podczas tej mszy modlimy się również w intencji Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów z okazji 15 rocznicy istnienia wspólnoty w naszej parafii. W piątek po mszy o godz. 8.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa; o 16.30 adoracja Straży Honorowej. Od 17.00 okazja do spowiedzi, szczególnie dla dzieci wczesnokomunijnych i ich rodziców oraz dla dzieci, które w tym roku w maju przystąpiły do I Komunii św. W piątek przypada również liturgiczne wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. Po mszy o 8.00 okazja do oddania czci relikwiom Świętej. W sobotę o 7.30 różaniec, a o 8.00 msza św. w intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 • Członków Akcji Katolickiej zapraszamy na spotkanie w czwartek po mszy wieczornej.
 • W sobotę o 16.00 w salce nr 3 pierwsza część nauk przedślubnych.
 • W sobotę od 17.00 okazja do spowiedzi.
 • W przyszłą niedzielę kazania wygłosi ojciec Artur Wilczek. Po mszy przed kościołem zbiórka na budowę kościoła w prowadzonej przez niego parafii w Rosji.
 • Młodzież z klas drugich szkół średnich zapraszamy do odbycia kursu przedmałżeńskiego. Dyplom ukończenia będzie wymagany do zawarcia sakramentu małżeństwa. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek 11 października.
 • Najbliższe odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 13 października. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

          Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.

-->