Ogłoszenia 30.06.2019

Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” – przypomina nam dziś św. Paweł. Wolność to życie w prawdzie, zgodnie z Bożymi przykazaniami, w codziennej relacji z Jezusem. I o to się modlimy, kiedy przychodzimy na Mszę św. Prosimy Boga, żeby nas ochraniał przed zbłądzeniem, przed byciem niewolnikiem jakiegoś uzależnienia. Pamiętajmy o naszym życiu duchowym i trwajmy przy Bogu każdego dnia, a będziemy na drodze do królestwa Bożego.”

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na remont katowickiej katedry.

 

 • Jutro o 20.00 w kaplicy adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek.
 • Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiącaW czwartek o 7.30 msza św. w intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania. O 17.00 adoracja Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów. W piątek po mszy o 7.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, od 17.00 okazja do spowiedzi i adoracja Straży Honorowej NSPJ. Po mszach o 7.30 i 18.00 okazja do ucałowania relikwii św. Małgorzaty Marii Alacoque. W sobotę o 7.00 modlitwa różańcowa prowadzona przez Koło Przyjaciół Radia Maryja.
 • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Od 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie IX i X róży.
 • Przypominamy, że począwszy od jutra msze święte są sprawowane w dni powszednie o 7.30 i 18.00, a w niedziele nie ma mszy wieczornej o godz. 18.00.
 • Począwszy od jutra również kancelaria parafialna jest czynna w porządku wakacyjnym, to znaczy w poniedziałki i czwartki od 16.00 do 17.45, w środy od 8.00 do 10.00 i w piątki od 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.45.
 • W dniach od 21 do 23 sierpnia odbędzie się III Rowerowa Halemska Pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie w gablotce. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 • Są jeszcze wolne miejsca na Wakacyjną Pielgrzymkę Młodych do Włoch, która odbędzie się w dniach od 8 do 18 sierpnia. Plan wyjazdu podany jest na stronie internetowej parafii. Szczegółowych informacji udziela ks. Tomasz.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
 • W kancelarii można zamawiać intencje mszalne, które księża odprawią w czasie wakacji.
 • Koło Radia Maryja zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę do Częstochowy w niedzielę 14 lipca.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.

-->