Ogłoszenia 3.06.2018

Niedziela to dzień poświęcony Panu Bogu. Tak jak co tydzień przyszliśmy na mszę świętą, by oddać Bogu chwałę. Ale ten dzień jest również czasem odpoczynku i o tym nie możemy zapomnieć. Kiedy zacierają nam się granice między pracą a dniem wolnym i jeszcze w dodatku Pan Bóg schodzi na dalszy plan, stajemy się niewolnikami. Pan Bóg troszczy się o nas i wręcz nakazuje nam odpoczynek. Zatrzymując się po całotygodniowej pracy możemy lepiej zobaczyć dobro, którym nas Bóg obdarzył i z wdzięcznością zwrócić się ku naszemu Stwórcy.”

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na archidiecezję.

• W oktawie Bożego Ciała w dni powszednie na zakończenie mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja dookoła kościoła.
  • Adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek jutro o 20.00 w kaplicy.
  • Msza św. szkolna w czwartek o godz. 17.00.
  • Na mszę św. w intencji ks. proboszcza Ryszarda Kokoszki z okazji jego urodzin zapraszamy w czwartek 7 czerwca o godz. 18.00.
  • Młodzieżowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek o 20.30 w kaplicy.
  • W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o 8.00 będzie sprawowana w intencji czcicieli NSPJ, a po niej nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne. Od 17.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza o 18.00 w intencji Straży Honorowej NSPJ. W tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  • Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00.
  • W sobotę od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; o 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie III i IV róży.
  • Sakramentu chrztu świętego udzielimy w przyszłą niedzielę podczas mszy o 14.30. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.30 w salce.
  • Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
  • Wyjazd na pielgrzymkę grupy katechezy dla dorosłych w sobotę o godz. 8.00 sprzed naszego kościoła.
  • Ostatni przed wakacjami obchód chorych w sobotę 23 czerwca.
  • W środę 6 czerwca o godz. 18.00 w parafii w Nowym Bytomiu zostanie odprawiona msza św. z okazji obchodów święta naszego miasta.
  • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ogłasza nabór kandydatów na rodziny zastępcze. Szczegóły w gablotce.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa z terminarzem spotkań podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej nasz informator parafialny.