ogłoszenia 3.03.2019

Wśród naszych trosk doczesnych w dzień pamiątki zmartwychwstania, przychodzimy na mszę świętą, bo jesteśmy pewni, że Bóg troszczy się o nas, chce naszego dobra i nigdy nas nie opuści. Niech więc ta Najświętsza Ofiara będzie znakiem naszej ufności wobec Boga, który w swym ręku ma nasze losy i wie, czego nam potrzeba do życia duchowego i doczesnego.”

 • Dziś o 17.00 rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo o charakterze błagalnym i wynagradzającym za popełnione grzechy, zwłaszcza w okresie karnawału. W poniedziałek i wtorek w kaplicy całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Początek po mszy o 8.00, a zakończenie nabożeństwem przed mszą św. wieczorną o 17.30.
 • W poniedziałek o 19.30 w kaplicy msza święta w intencji Grupy Poniedziałek z okazji 10 rocznicy istnienia.
 • W środę rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Msze św. z obrzędem posypania popiołem o 7.00, 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu nie będzie Nowenny do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O 7.00 msza św. w intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych naszej parafii oraz o nowe powołania. Od 16.00 w kaplicy adoracja Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów.
 • Dzieci i młodzież zapraszamy w czwartek na Drogę Krzyżową o godz. 16.30.O 17.00 msza święta szkolna.
 • Kolejne spotkanie w ramach Kręgu Biblijnego w czwartek po mszy św. wieczornej.
 • Młodzieżowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek o 20.30 w kaplicy.
 • W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki – od 17.15 czytanie zalecek, o 17.30 początek rozważań. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00. W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlić w trakcie Drogi Krzyżowej. Formularz na zalecki znajdziemy w informatorze parafialnym, z tyłu kościoła i przy wejściu do kaplicy.
 • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Różaniec o 17.30 poprowadzą członkowie V i VI róży.
 • W najbliższą niedzielę podczas mszy o 14.30 udzielimy sakramentu chrztu świętego. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.30 w salce.
 • Kolekta przyszłej niedzieli to jałmużna postna.
 • Już dziś informujemy, że naszych chorych parafian odwiedzimy w sobotę 16 marca. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 • Stowarzyszenie Świętego Filipa Nereusza obchodzi w tym roku 20-lecie swojego istnienia. Z tej okazji przedstawiciele stowarzyszenia po każdej mszy św. przed kościołem rozdają dziś prezenty.
 • Szkoła Podstawowa nr 27 informuje o zapisach do klas pierwszych, czwartych i siódmych na rok szkolny 2019/2020. Zapisom podlegają dzieci urodzone w roku 2006, 2009 i 2012. Zapisy rozpoczną się 4 marca i potrwają do 15 marca. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, nasz informator parafialny Anioł Stróż dla najmłodszych.

-->