Ogłoszenia 29.09.2019

„Przychodząc na mszę św., wyrażamy pragnienie szczęścia wiecznego. Nie uzależniajmy naszej wiary od cudów i niezwykłych wydarzeń. Jezus dziś mówi w Ewangelii: „Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby ktoś z umarłych powstał, nie uwierzą”. Otrzymujemy wszystko, czego potrzebujemy, aby dojść do obiecanego nam nieba. Pomaga nam w tym wsłuchiwanie się w słowo Boże, uczestnictwo w sakramentach, modlitwa oraz codzienne kierowanie się dobrocią i miłością.”

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

 • Spotkanie odpowiedzialnych naszych grup parafialnych w poniedziałek po mszy wieczornej.
 • Adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek jutro o 20.00 w kaplicy.
 • W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec odmawiamy w czwartki po mszy szkolnej około 17.30, w niedziele o 17.00, a w pozostałe dni tygodnia o 17.15.
 • Msza św. szkolna w czwartek o 17.00.
 • Członków Akcji Katolickiej zapraszamy na spotkanie w czwartek po mszy wieczornej.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o 7.00 msza święta w intencji kapłanów i o nowe powołania. W piątek po mszy o 8.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa; o 16.30 adoracja Straży Honorowej. Od 17.00 okazja do spowiedzi, szczególnie dla dzieci wczesnokomunijnych i ich rodziców oraz dla dzieci, które w tym roku w maju przystąpiły do I Komunii św. W sobotę przypada wspomnienie św. siostry Faustyny Kowalskiej. O 7.30 odmówimy różaniec, o 8.00 msza św. w intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja, a po mszy okazja do ucałowania relikwii świętej.
 • W sobotę od 17.00 okazja do spowiedzi.
 • W przyszłą niedzielę msza święta o 11.00 będzie sprawowana w intencji ks. proboszcza Leszka Makówki z podziękowaniem Panu Bogu za dar jego posługi w naszej parafii.
 • Młodzież klas drugich szkół średnich zapraszamy do odbycia kursu przedmałżeńskiego. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek 3 października o 18.45 w salce. Obecność obowiązkowa.
 • Najbliższe odwiedziny chorych w sobotę 12 października. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 • Narzeczonych zapraszamy na ostatnie w tym roku nauki przedślubne w soboty 12, 19 i 26 października.
 • Stowarzyszenie Świętego Filipa Nereusza zaprasza osoby po 60 roku życia na spotkania z ciekawym człowiekiem, które odbędą się w środy 2 i 9 października o godz. 12.30 w Klubie Seniora, przy ulicy Solidarności 21.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, nasz informator parafialny i Anioł Stróż dla najmłodszych.

-->